Aziz Yıldırım bombaladı!

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Başkanlık seçimi öncesi basın toplantısı yapan Aziz Yıldırım çarpıcı açıklamalar yaptı.

aziz-yildirim-1.jpg

Herkes hoş geldi, diye sözlerine başlayan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe sevdalısı olan sizler bu salona hoş geldiniz" dedi.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:

Kimseye nasip olmaz 15 seneden bu yana bu kulübün başkanlığını yapıyorum. Kötü de iyi de idare ettiğim zamanlar olmuştur. Kötü idare ettiysem Pazar günü hesabını veririz. Alınacak her türlü karara saygılıyım. Hiçbir kongre öncesi hiç bir Fenerbahçeli hakkında kötü konuşmadım. Belden aşağı vurmadım. Bu süreç içerisinde bana yapılan suçlamaların bir kısmına cevap vereceğim.

Önce neden aday oldum. Başkanlık seçimimiz var. Burada neler yapmak istediğimi anlatıcam. Cumartesi ve Pazar günü bu kongremize katılan bütün Fenerbahçelileri tebrik ediyor, onlara teşekkür ediyorum. Fenerbahçe duruşuna yakışır bir kongre temenni ediyorum. Geliniz herkese örnek olalım.

"BENİM GÖRE SÜREM 3 TEMMUZ'DUR"
Benim görev sürem 3 Temmuz'dur. Bu süreç tamamlanmadan ve bu sürecin kanıtları Fenerbahçe'den temizlenmeden, bizim görev süremiz bitmez. Bitmeyecektir.

Bu seçim Fenerbahçe kongresine ve camiasını bir dayatmadır. Fenerbahçe'yi emniyet, savcılık kararlarıyla yönetmenin son tezahürudur. Bu seçim 3 Temmuz'la yüzleşmesidir. Bu kongre, Fenerbahçe camiasına yapılan bir dayatmadır. Bu yüzden adayım.

Fenerbahçe'nin tesisleriyle gurur duymak yerine, ona çamur atmayla başladılar. Topuk Yaylası'na atıl bir tesis dediler, şaşırmadık. Fenerbahçe'ye hiçbir tesis ve kuruma gidemeyenlerin, bize itirafladırı. Ankara İncek tesisleri tüm Fenerbahçelilerin yararlandığı tesislerdir. Buraya gitmeyip çamur attılar. Buraların ticari olarak ne işe yaradığını bilmeden sadece çamur attılar.

"FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ HAYIRLI OLSUN"
Kapalı kapılar ardında yapılan toplantılarda "Fenerbahçe Spor Kulübü, üniversite neden yapıyor" diyorlar. Kolej kapatılmalı diyorlar. YÖK'ten onay geldiğinde üniversite kurulması için 25 milyon dolar gerekli diyorlar. Fenerbahçe bu parayı bulamıyorsa ayıp. Fenerbahçe'nin para bulma gücü sonsuzdur. Fenerbahçe Üniversitesi'nin parası hazır. 2014 yılında Fenerbahçe Üniversitesi'nin ilk adımları atılmış olur. Üniversitenin fakülteleri Kayışdağı'nda kolejin yanında yapılacak ve şehir içinde olacak. Fenerbahçe Koleji'nden mezun olanlar ve Fenerbahçeliler burada okuyacaklar. Fenerbahçe Üniversitesi herkese hayırlı olsun.

2015'te yapılacak olağan seçim kongresine bir madde koyacağım. Biz kulübe çeşitli tesisler kazandırdık. Kulübe biz gittikten sonra bir çöpü yok demesinler diye kardeşimin Kurtköy'de yaptığı villalardan 8 villayı kulübe aldık. Bu konu sürekli istismar ediliyor. Bu konuda villaların çekini genel kurula sunacağım. Sizler kulübe verilsin derseniz onu yapacağım. Beni başka türlü yargılayamayanlar, hep kirli emellerine bulaştıramadıkları için basit şeylerle suçluyorlar.

Mali tablolarla ilgili devamlı Fenerbahçe'nin borcu 1 trilyon deniliyor. Fenerbahçe'nin eski parayla 1 trilyon şimdiki parayla 1 milyar borcu var deniliyor. Bunların karşılığındaki aktiflere bakıyorlar mı? Yalnız Fenerium'un değeri 300 trilyon. Futbol Aş'nin değiri 800 trilyon. Hep şişirme rakamlarla kamuoyuna bunları yansıtıyorlar. Dernekle ilgili kısımları burada anlatıyoruz. Biz hile hurda yapamayız. Çünkü gittikten sonra gelen insanlar bunları yüzümüze vuruyorlar. Hiç olmayan şeyleri söylüyorlar.

Fenerbahçe Spor Kulübü ve bağlı şirketlerin durumları için çok farklı ve yalnış rakamlar öne sürüyorlar. Bu rakampar iç denetim ve SPK tarafından denetlenmektedir. Fenerbahçe'nin toplam borcu 137 milyon dolardır. Bunun dışında ileriye dönük transfer ödemeleri borç kalemlerinde görülmektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü 137 milyon dolar finansal borcu vardır. Önümüzdeki yıllara matuf gelirleri borç kalemlerinde görülmemektedir. Bu gelirler gerçekleştirdiğinde toplam borç azalacaktır.

"FENERBAHÇE SEÇİM MALZEMESİ YAPILAMAZ"
Fenerbahçe halkın takımıdır. Seçim malzemesi yapılamaz. Fenerbahçe hiçkimseye borçlandırılamayacak kadar büyüktür ve bu onura sahiptir. Bunu anlayamadılar. 1998'de sizlerin oylarıyla buraya geldiğimde zengin başkan aranmaması için çalışma yapacağız dedik. Artık sizler de bunların farkındasınız.

Son günlerde demokratik Fenerbahçe deniliyor. Demoktarikleşme TUSİAD modeliyle olmaz. 1 milyon üyeyle olur. Kulübümüzü bu zihniyete teslim etmeme niyetindeyiz. 3 Temmuz'lar yaşanmaması ve bazı zihniyetlere teslim etmeme amacındayız. Seçimden sonra tüzüğü yeniden revize edeceğiz ve tüzük kongresi yaparak Fenerbahçe'nin yeni tüzükle yönetilmesini sağlayacağız.

Fenerbahçe bir dernekter; ama mahkemelerden kararlar geliyor. Mahkemeye gidenler en mahrem şeyleri bizden almaktadırlar. Mahkemelerden rica ediyorum, bizi ve kulüpleri zor durumda bırakacak kararlar almayın.

"STAT BURADA KALACAK"
Pendik'te bir arazi aldık, stat oraya götürülecek denildi. Stat burada kalacak, hiçbir yere gidemez. Pendik'teki araziye futbol takımının yararlanacağı tesisler yapılacak.15 civarında saha yapılacak. Tüm takımlarımızı bir araya getirmek için çalışacağız. Kenan Evren Lisesi için tüm çalışmaları yaptık. Kenan Evren Stadı'nın yerine AVM ve otel yapmak için çalışmalarımızı tamamlayacağız.

"FENERLAND PROJESİ KULÜBÜMÜZE ÇOK BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR"
Fenerland projesi var. O proje rahmetli Hasan Özaydın'ın projesiydi ve yeniden gündeme getirildi. Branşlar Pendik'e götürüldüğünde buradaki yerler boş kalacak. Buraları değerlendirmek için İstinye Park'a benzeyen ve içerisinde her türlü çarşısı olan bir proje düşünüyoruz. Havuzun olduğu yere de yalnız kulübümüzün üyelerinin kullanabileceği her türlü lokantalar ve havuzların yapılmasını düşünüyoruz.

Banka kurmak istiyoruz. Çalışmalarımızı yürütüyoruz. Dünyada finans konusunda uzman olan dev şirketlerle görüşüyoruz. En kısa zamanda Fenerbahçe adıyla finansal işlem yapacak global tahviller yapabileceğiz. Fenerbahçelilere avantajlı hizmetler vereceğiz. Bunlar Fenerbahçe Spor Kulübü'nün projeleridir ve Fenerbahçe'nin geleceğidir. Belki de tek bir banka şubesiyle başlayacağız. Yarın kaybedebiliriz ama bu projeleri Fenerbahçe için yapmalıyız.

"FENERBAHÇE ŞİKE YAPMADI"
Maalesef, öyle bir hale geldik ki; 98'e dönmek üzereyiz. O zihniyet geri geldi. Sayın Mehmet Ali Aydınlar'a Hulüsi Bey'e Yaman'a kongrenin hayırlı olmasını diliyorum. Yalnız Fenerbahçe'nin gerçeklerini de başka noktaya götürmeden doğruyu anlatmak lazım. "Kimler Fenerbahçe'ye başkan olması gerekir" diye bir soru sorduğumda iki yüzlü olmayanlar diye yanıt veririm.

Anjiyo olduğumda Mehmet Ali Aydınlar yanıma geldiğinde ona 'Fenerbahçe şike yapmamıştır. Fenerbahçe üzerine oyun oynanıyor" dedi. Mehmet Ali Aydınlar savcılarla görüştükten sonra 'durum vahim. 5 maçın sonucunu biliyorlar' dedi. Ya inandı ya da inandırdılar. Fenerbahçe'nin şike yapmadığına inansaydı, bu süreç buraya gelmezdi. Bu süreçle ilgili kendisine şu soruları soruyorum.

MEHMET ALİ AYDINLAR'A SORULAR
Bu sorulara cevap versin, yarın da kongreye gelsin.
Biz yargılamak için sormuyoruz, öğrenmek için soruyoruz,

1-"2010-11 sezonunun şampiyonu kimdir?"
2-Fenerbahçe spor kulübü 2010-11'de şike yapmış mıdır?
3-Sayın Şenes Erzik ile sayın başbakana bilgi vermek için gittiğinizde sayın başbakan size Fenerbahçe şike yapıp yapmadığını sorduğunda siz ne yanıt verdiniz?
4-UEFA'ya yazmış olduğun ve suçuna ortak etmek istediğin TFF genel kurulunda şu kararları aldırmaya çalıştın mı?
5 Ocak'ta Mehmet Ali Aydınlar UEFA, Türkiye'nin işlerine karışmıyoruz derse biz bunu hallederiz diyor. UEFA açıklama yapıyor. UEFA , TFF'nin alacağı kararlara biz saygı göstereceğiz diye bir açıklama yapıyor. Kendisi dayanamıyor ve İsviçre'ye gidiyor. "UEFA'ya kongre yapacağız ve puan sileceğiz" diyor. UEFA da içişlerinize karışmayacağız diyor. 58'inci madde değiştirilmez diyorum. Ama onlar değiştiriyor. Maç sonuçlarını değiştirmeye veya manülüpe eden kulüplerin puanı silinecek ve ünvanları geri alınacak...

"KUPAYI TRABZONSPOR'A VERECEK MİSİN?"
Buna göre; Fenerbahçe'nin başkanı olabilirsin, Fenerbahçe'nin başkanı olursan bu uygulamaları yapacak mısın? Fenerbahçe'nin şampiyonluk kupasını Trabzonspor'a verecek misin?
Fenerbahçe'den puan silecek misin?
Fenerbahçe'yi UEFA kupalarına göndermeyecek misin?
Kazanılan paraları geri verecek misin?

"GALATASARAY'IN BAŞKAN ADAYI MISIN?"
Fenerbahçe'nin tesislerine gelmemene karşın, rakip takımın kutlamalarında neden onur konuğu oldun. Geçmişteki mesai arkadaşların İlhan Helvacı, Lutfü Arıboğan ve Ebru Köksaldı'yı da yönetime alacak mısın. Sen Galatasaraylıların Fenerbahçe başkan adayı mısın?

Bu noktada Rıdvan Dilmen ve Aykut Kocaman'a da görev düşüyor. Onların da bazı açıklamalar yapması gerekir.

Kozmik odada olması gereken belgenin sizde ne işi var? Şikeyla şampiyon olan futbolcuları kulüpten uzaklaştıracak mısın? İbrahim Akın'a yaptığı şikeyi itiraf etmesi durumunda lisans vereceğini söyledin mi, söylemedin mi? Mehmet Ali Aydınlar'a soruyorum; İlhan Helvacı ve Lutfi Ariboğan, Corni ile ne konuştu?

Mehmet Ali Aydınlar, "Fenerbahçe şike yapmamıştır" derse kalkar alkışlarım. 1998'den bu yana her türlü harcamamı kendi hesabımdan yaptım. Kulübün hesaplarında Aziz Yıldırım ile ilgili hiçbir evrak bulamazsınız.

"FENERBAHÇE 1998'E DÖNMEMELİ"
Fenerbahçe, 1998'e kadar grupların idare ettiği bir kulüptü. Ben başkan aday olacağım. Sayın Aziz Yılmaz'la buluştuk. Köksal Özbek şahidimdir. Yüksel Çağlar da Aziz Yılmaz'la görüşürken oradaydı. Grup şu kadar adam veririm deniliyordu ve benden 1 milyon dolar istedi. Yüksel Bey de bunu gazeteye yazdırdı. Sonra Kadıköy grubu'yla buluştuk. Kazım Bayülken 500 bin dolar istedi ve verdik. Şimdi Mehmet Ali Aydınlar'ın arkasında yer alıyorlar. Bunlar Fenerbahçeli değil. Kendi cebini doldurmak isteyenlerdir. Bunları bilin. Ogün bana o yönetimi bana sattılar. Bunlar böyle insanlar. Kendi menfaatleri için herşeyi yaparlar. Sayın Mehmet Ali Aydınlar, bu Aziz Yılmaz Acıbadem'deki yazıhane gelip 1 milyon dolar istedi mi? Seni hangi dostumuz korudu. Fenerbahçe bir daha 1988 yılına dönmemeli. Fenerbahçe şimdi kaybetmez, o zaman kaybeder.

Evlat acısı kötüdür. Allah kimsenin başına vermesin. Benim NTV'deki söylediğim sözleri yanlış noktalara taşıdılar.
Biz onun kötü gününde gittik destek olduk, o bize olmadı demedik. Aydınlar'a yardımcı olalım dediler. Voleybolu ona verelim dedik. Yine de yardımcı olduk. Sonuçta Acıbadem Avrupa'ya gitti. Fenerbahçe'nin gücü olmadan hiçbir şey olmaz. Bireyin parası sadece Fenerbahçe'ye katkı yapar. Gittik Cannes'ta 2. olduk, üzüldük. Doha'ya gittiler kızlarımız Dünya şampiyonu oldu. Onun için teşekkür ediyorum.

Süreç devam ederken, Acıbadem'le devam etmeme kararı alındı. O dönemde Mehmet Ali Aydınlar oyunculara para vermiş. Siz kombine almadınız mı? Forma almadınız mı?

Mehmet Ali Aydınlar ne yapmış? Kombine almış. 102.500 liralık parayı geri almış. Oyunculara 878.755 bin lira verdiği avansları KDV'siyle beraber kulüpten tahsil etmiş.

"FENERBAHÇE'Yİ NEDEN KÜME DÜŞÜRMEDİNİZ?
3 Temmuz süreci başlarken Etik Kurulu raporunu UEFA'ya gönderdiler. Ne kulüp ne de şahıslarla ilgili hiçbir soru sorulmadı. Polis fezlekeyle her şey yürütüldü. UEFA, Tahkim ve Cas bunun üzerine işleri yürüttü. Madem ki biz şike yaptık, o zaman neden Fenerbahçe'yi küme düşürmediniz? 19 maçı 3 oyuncuyla mı yaptık.

Cami kapılarında amigolara paralar verdiniz. Bunu bize söyleyen arkadaş da şimdi onun yanında yer alan kişi.
Fenerbahçe taraftarı, kongre üyesi şahsiyetlidir, kişiliklidir. Para karşılığında oyunu satmaz. Bunlar bunları anlamamışlar. Ben onların yerinde olsam çıkardım, 'bunlar bunları yapmışlar gitmeleri de lazım' derdim aday olurdum. Gazetelere ilan veriyorlar. Paranıza yazık oluyor. Bari Fenerbahçe'ye verin, bir işe yarasın.

4 yaşındaki çocuğu arıyorlar oy istiyorlar. Galatasaraylılara, Mehmet Ali Bey'e oy vermem için mesaj çekiyorlar.

Fenerbahçe büyüktür. Bir asırdır ve bir asırın yıkılması hiç de kolay değildir.

Oyunuzu kime atarsanız atın önemli değil, kongreye katılın. 10 bin kişinin katılacağı bir kongre yapalım. 2006'da şampiyon olsaydık, herhalde bizi kimse tutamazlardı. 2011'de aynı şeyi yaptık. En iyi takımı kurduk, bizi Metris'e gönderdiler. İlkleri yaptık. Bunları Beşiktaş ve Galatasaray yapamaz. Fenerbahçe 98'e düşmesin, o günlere gitmesin.

Son sözüm, "Oyununuzu kime atarsanız atın önemli değil önemli olan Fenerbahçe'nin geleceğidir"

(Ligtv.com.tr)

zinde_kulak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
MMA'da gelmesin Aziz'de.İkisinide istemiyor taraftar.

jaanki07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yine bu takımın başkanı Aziz Yıldırım olacak gibime geliyor. Adam gibi yenilikçi büyük düşünen birisi çıkamıyor ki!! ben Galatasaray lı olarak saygı duyduğum Fenerbahçe nin Aziz Yıldırım tarafından harcandığını düşünüyorum.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
1-"Fenerbahçe halkın takımıdır" tabirine katılmıyorum.Arkanızda Ali koç-Başbakan var bırakın bu halkın takımı ayaklarını.Halkın büyük çoğunluğu geçim derdinde klüplerine verecekleri destekte o orantıda olur.Zengin bir klüp olan fenerbahçe nasıl oluyorda halkın takımı oluyor.Halkın takımı fakir fukara olur.

2-Bu adam bir konuşmasında Galatasaray ın adını ağzına almasa çatlarmı.Mahkemede savunma vermesi gerekirken Galatasaray a laf atma çabasına giriyor bu nasıl bir kafa böyle.Nasıl bir ezikliktir.

3-fanatik te şöyle bir açıklama daha yer alıyor burda göremedim

"Kongreye katılın. Herkes gelsin. Fenerbahçe'ye yakışan 10.000 kişilik bir kongre yapalım. Her zaman övüneceğim o güzel Fenerbahçe Ülker salonunda olalım. Öyle muazzam bir yeri bir daha heralde hayal edemezler. Galatasaray yapamaz Beşiktaş yapamaz. Yapamazlar. Hep biz ilkleri yaptık. Biz Fenerbahçeliler hep ilkleri yaptık ve onların acılarını çektik. Sportif başarıdan bahsediyorlar. 15 senede 5 defa şampiyon olduk. 3 defa son maçta bizi boğazladılar etti 8. 15 senede 8, demekki iki senede bir şampiyon oluyormuşuz ama müsade etmediler. Zaten 2006'da eğer biz şampiyon olabilseydik 16 dakika maçı durdurmasalardı ve biz şampiyon olsaydık, 4-5 sene bizi tutamazlardı. İnşallah bir daha Fenerbahçe'nin başına bunlar gelmez"

ama şu cümlelere bittim Devlet bahçelinin 40 Yıl hesabı gibi bişey olmuş.
"15 senede 5 defa şampiyon olduk. 3 defa son maçta bizi boğazladılar etti 8. 15 senede 8, demekki iki senede bir şampiyon oluyormuşuz ama müsade etmediler. Zaten 2006'da eğer biz şampiyon olabilseydik 16 dakika maçı durdurmasalardı ve biz şampiyon olsaydık, 4-5 sene bizi tutamazlardı"
6 senede 5 defa şampiyon olan takım var.

4-Aziz Yıldırım Fenerbahçe şike yapmamıştır diyor.gerçekten bu dediğine kendi inanıyormu.

(Blok sitesinde gördüğüm bir yazıyı aktarıyım.Şike ile ilgili herşeyi merak edenlere devamını mail atabilirim)

"30.04.1982, Milliyetin 14. sayfasında "FUTBOLUMUZDA ŞİKE MAFYASI" diye bir başlık vardı...

İŞTE TÜM BUNLAR YAZILIRKEN TÜRKİYE'YE ŞİKEYİ GALATASARAY GETİRMİŞTİR DİYENLER ACABA O ŞİKELERİN KOL GEZDİĞİ UZUN YILLAR BOYUNCA ŞAMPİYON OLMADIĞINI BİLİYORLAR MI?.."

Hani Galatasaray 14 sezon şampiyon olamadı diye dalga geçenler vardı ya! işte sebebi budur arkadaşlar.1987 de 14 yıl aradan sonra şampiyon olduk.

14 sene boyunca bu takım ne şike, ne teşvik bilmiş, siyasi gücü olmamış, cemaat desteği almamış, araya adamlar sokup nüfuzunu kullanmamış ama, 15. sene öyle bir meridyene denk gelmiş ki hepsini yapar olmuş.

Kim kimi boğazlamış.Beşiktaşı nasıl boğazladığınızı çok iyi biliyoruz

Belliki çoğunuzun şundanda haberi yoktur.Şu köşe yazısını bir okuyun hele.
http://arsiv.sabah.com.tr/2005/12/23/kanat.html

kusura bakmayın buraya daha çoğu şeyi sıralarım ama ne yazıkki konudan fazla uzaklaşmamam gerekiyor.Ama Aziz yıldırım konusundan o kadar çok sapmışki benim sapmamam elde değil.Yazdığım herşey aziz yıldırım söyledikleriyle alakalıdır.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
yazık ki ne yazık..
tarih bunlarıda yazar elbet

Reaksiyon puanı
10,324
bakıyorum da cümle galatasaraylı, trabzonlu... kim varsa, aman aziz yıldırım olmasın diyor. aslında ben de öyle diyordum ya, bu manzarayı görünce... bi kez daha anladım ki, başka yolu yok, aziz yıldırım yine başkan olmalı, yeniden seçilmeli!

hele ki trabzon başkanına inat!
robln hood rolleri oynamaya çalışan çakma "artiz"e inat!

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Aziz Yıldırım gelmeli . Başka çaresi yok bu işin.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bir FENERBAHÇELİ Olarak Bende Aziz Yıldırım'ın Başkanlığını istemiyorum.Değişiklik Taraftarrıyım.
Fakat Bakıyorumda FENERBAHÇE Düşmanları,toplanmış hep bir ağızdan istemezük diye feryat ediyor.
Onların istemedikleri bence iyidir mantığı ile yine Aziz Başkan gelir İnşaallah diyorum.:)

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Adamın her konuşması epic fail arkadaş..

bu sürecin kanıtları Fenerbahçe'den temizlenmeden, bizim görev süremiz bitmez

Şike yaptıysam Fenerbahçe için yaptım kendim için yapmadım

Mahkeme sürecinde şike davasında kanıtlar sunulurken, savunma olarak kulübün şanlı tarihinden bahsetmekten başka bir savunması olmayan adam kalkmış üste çıkmaya çalışıyor bu kadarına da pes doğrusu..CAS tan tescilli şikeci takım başkanı olarak bu kadar yüzsüzlüğü içine sindirebilen Fenerbahçeli taraftarlarda işin bir başka tarafı.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
bakıyorum da cümle galatasaraylı, trabzonlu... kim varsa, aman aziz yıldırım olmasın diyor. aslında ben de öyle diyordum ya, bu manzarayı görünce... bi kez daha anladım ki, başka yolu yok, aziz yıldırım yine başkan olmalı, yeniden seçilmeli!

benim için farketmez isterse o çok sevdiğiniz (haddim değil ama bende takdir ederim) Ali koç başkan olsun.Benim tek temennim şike yapanların cezalarını çekmeleri.(3 Temmuzdan bahsetmiyorum yukardaki yazdıklarımdan ve yazmadıklarımdan bahsediyorum)

Aziz yıldırım ı son dönemde zaten ünal aysal da takmıyor.Niye taksınki.Adam taraftar ağzıyla konuşuyor.Kurumsal bir kimlik denen bişey yok adamda.Ortamı yumuşatacak herhangi bir cümle onun kelime haznesinde bulunmuyor.

Aziz yıldırımın yerine kurumsal kişilerin geçmesini isterim.(Aziz yıldırımdan daha iyi biri olacaksa.)Çünkü tüm Türkiye biliyorki Aziz yıldırım futbolun içinde olduğu sürece fenerin her kazandığı maçtan sonra acaba şike varmı sorusu soruluyor.Sorulmayada devam edecek.Sana açık söyliyim fener herhangi bir maçın ilk yarısını yenik kapasın ben hep şunu derim.Telaş yok aziz hakem odalarını basar tehdit eder yada para verir yine alır o maçı.Nitekimde fener alıyor maçları.

Adamın konuştuğu herşey ofsayt.Son dönemde olmasada öncelerde yani havaların daha yumuşak olduğu zamanlarda Ünal aysal her zaman "fenerbahçe Türkiyenin en önemli klüplerindendir" diyordu.Ama aziz yıldırım inatla "ilk fener tek fener süt kadar saf ve temiz olan tek fener" demeye devam ediyordu.Doğru veya yanlış onu tartışmayacağım.

Diğer anadolu klüplerini tehdit ediyordu havuzdan çıkarız diye.

Ukala ukala tavırlar nedir o "Bizi küme düşürün.Takımı ligden çekicem"

Klüp bünyesinden Kendi şahsına yapılan herhangi bir sözde direk o kişiyi aforoz ediyor.Bu hain bunun akıl sorunları var diye.

Suçluluk psikolojisi olsa gerek "Bu ülkeye şikeye Galatasaray getirdi" diyordu.Ne zaman?Tarih olarakta en fazla 1980 ler.Hadi 70 leri versin.(Doğru veya yanlış tartışmaya açık)

ben şikeyi türkiye ye kimin getirdiği ile ilgili bir tarih verirsem 1950 lere kadar inerim.Ama burda sidik yarışına girmenin luzumu yok.

herneyse

Normalde aziz yıldırımın konuştuğu hiçbir yazıyı dikkate almam.Ama inatla lafı döndürüp dolaştırıp Galatasaray a getiriyor.Demekki Galatarasaray ın konusu çok uzun hoşuna gitmiş!

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Aziz Yıldırım bu süreç içerisinde yapmadığı çirkeflik kalmadı.
Ama Aydınlar'a da acımıyorum.
Zamanında korkaklık yaparak puan silme cezası bile veremedi.
O zaman puan silme cezası verilse Fenerbahçe'nın 2 yıllık men cezası söz konusu olmazdı.
Gerçi ben Galatasaraylıyım, bana ne ? :)

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Galatasaray taraftarıyım açık söyleyeyim, şu anda tarafsız bir insan olarak yazcam Sayın Yıldırım ister şike olaylarına karışmış olsun isterse karışmamış olsun benim gözümde itibarını kaybetti açıkçası.

Futbol dünyada en çok tercih edilen sporların başında ve bu derece ciddiyet gerektiren bir camiada, ortada milyon dolarlar dönen bir spor arenasında, bir başkan öyle hassas ve dikkatli olmalıki adından söz ettirdiğinde eleştiriye asla maruz kalmayacak işlerin içinde olmalı.

Kim ne derse desin kulüp başkanı Galatasaray'da dahil hangi takımın başkanı olursa olsun itibarını asıllı yada asılsız çirkin iddialarla kaybettiyse olay bitmiştir.

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Aziz yıldırım demiş ki: "Kimseye nasip olmaz 15 seneden bu yana bu kulübün başkanlığını yapıyorum"

tabi nasip olmaz. yapıştın koltuğa bırakmıyorsun ki.

Reaksiyon puanı
16,118
galatasaraylıyım azizamca artık emekli olmalı torunları onu özlüyor...

melodileriyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Halkın takımı niye fakir fukara olsun arkadaş, yoksulluk içimize işlemiş yeminle. :)

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6

senden hiç beklemediğim bir yorum bu. hitleri, stalini de sever misin. veya yezid le muhabbetin nasıl diye bir sormak isterim. senin hak ve adalet anlayışın buysa ...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Mehmet Ali Aydınlar aday olmasaydı keşke. Henüz erken. İstediğini ortaya koyamaz.

Reaksiyon puanı
10,324
senden hiç beklemediğim bir yorum bu. hitleri, stalini de sever misin. veya yezid le muhabbetin nasıl diye bir sormak isterim. senin hak ve adalet anlayışın buysa ...

[MENTION=185315]Snipertr[/MENTION], spor dışındaki bütün konularda gönüldaşız biz, seni asla kırmayacağım. yüz bin aziz yıldırımı din kardeşim bellediğim birinin tırnağına değişmem, beni sporu, tuttuğu takımı din haline getirmiş -bu sitede yorum yapan her takımdan bütün üye arkadaşlarımı tenzih ederek söylüyorum- malum eşhas ile karıştırma, bir fenerbahçeli olarak gönlümden geçen bir yorum yaptım, hepsi bu. burada yorum yapan hiçbir arkadaşımıza şahsi bir saygısızlığım olmadı, olmaz da... ama siz çok pervazıs ve acımasız bir üslupla kırdınız, hakaret ettiniz, yakıp yıktınız her şeyi. gücendim doğrusu... yukarıda görüş beyan eden onca arkadaş var, alınmamış, saygı çerçevesinde cevap vermiş yahut vermemişler, ama kimse sizin kadar ölçüyü, endazeyi kaçırmamış sevgili kardeşim. söyleyecek başka sözüm yok.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bildiğiniz üzere Aziz Yıldırıma karşıydım, ama [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] Fenerbahçe Kulübünde bir haber paylaştı, ( http://forum.shiftdelete.net/fenerbahce/13055-sdn-fenerbahce-kulubu-943.html )

Aziz Yıldırı'ın bu günkü açıkladığı projeler haberi doğrular nitelikte. şu anda ne düşüneceğimi, kimin Fenerbahçemiz için iyi olduğunu bilmiyorum.
Herkesin bir planı varsa Allah'ın da bir planı vardır elbet.
Kim seçilirse seçilsin inşallah Fenerbahçemiz için hayırlı olur.

Reaksiyon puanı
16,118
aziz amca türk futbolu için büyük bir tehdit onun emekli olup fbnin başından gitme zamanı geldi ali şen gibi delikanlı olması gerek ali şen'i kendine örnek almalı.

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Snipertr, spor dışındaki bütün konularda gönüldaşız biz, seni asla kırmayacağım. yüz bin aziz yıldırımı din kardeşim bellediğim birinin tırnağına değişmem, beni sporu, tuttuğu takımı din haline getirmiş -bu sitede yorum yapan her takımdan bütün üye arkadaşlarımı tenzih ederek söylüyorum- malum eşhas ile karıştırma, bir fenerbahçeli olarak gönlümden geçen bir yorum yaptım, hepsi bu. burada yorum yapan hiçbir arkadaşımıza şahsi bir saygısızlığım olmadı, olmaz da... ama siz çok pervazıs ve acımasız bir üslupla kırdınız, hakaret ettiniz, yakıp yıktınız her şeyi. gücendim doğrusu... yukarıda görüş beyan eden onca arkadaş var, alınmamış, saygı çerçevesinde cevap vermiş yahut vermemişler, ama kimse sizin kadar ölçüyü, endazeyi kaçırmamış sevgili kardeşim. söyleyecek başka sözüm yok.

öncelikle özür dilerim. özrümün yaraya merhem olmayacağını sanmakla beraber hatamda ısrar etmeyeceğimi belirtmek için canı gönülden özür dilerim.

iki kardeşi dahi birbirine düşürebilen fanatizmden her ne kadar uzak kalmak istesem de eski bir futbol sevdalısı olarak kendimce futbola en büyük ihaneti yapmış kişiler hakkındaki bazı yorumlara malesef em kayıtsız kalamıyor hemde ölçüyü kaçırabiliyorum. bu da benim kusurum. küçümsemiyorum da kusurumu. belki başka bir üye yazsa umursamazdım ama adalet terazisinin bence HAKKı gösteren birinden gelen bir yorumu aksi istikamette gördüğüm için de tepkimi saklayamadım. özür dilerim.

Reaksiyon puanı
10,324
öncelikle özür dilerim. özrümün yaraya merhem olmayacağını sanmakla beraber hatamda ısrar etmeyeceğimi belirtmek için canı gönülden özür dilerim.

iki kardeşi dahi birbirine düşürebilen fanatizmden her ne kadar uzak kalmak istesem de eski bir futbol sevdalısı olarak kendimce futbola en büyük ihaneti yapmış kişiler hakkındaki bazı yorumlara malesef em kayıtsız kalamıyor hemde ölçüyü kaçırabiliyorum. bu da benim kusurum. küçümsemiyorum da kusurumu. belki başka bir üye yazsa umursamazdım ama adalet terazisinin bence HAKKı gösteren birinden gelen bir yorumu aksi istikamette gördüğüm için de tepkimi saklayamadım. özür dilerim.

estağfirullah,
aslında bu konular en uzak kalmak istediğim, bilmeyerek, istemeyerek kul hakkına, gönül yaralanmasına sebep olabileceğimi bildiğim mayın tarlalarıdır... ne ki dün redfoks'un paylaştığı bir yazı sebebiyle yazmıştım o yorumu. bir blog'da deliller sunularak uzun metrajlı bir fotoroman niteliğindeki bu yazı, aziz yıldırım üzerinden oynanan 10 milyar dolarlık bir rantın sebep olduğu ali cengiz oyunları yüzündendi aziz yıldırıma olan desteğim. yoksa kazanmasını istemeyenlerin en başındaydım daha düne kadar. ayrıca trabzon başkanının seçildiği günden beri süregelen rijit davranışları, ortamı sürekli geren, ajite eden külhanbeyi edalı çıkışlarıydı bir başka sebep, beni bu tür yorumlara iten.

neyse, bu mayınlı tarladan çıkıp uzaklaşmak en selamet olanı.

Allaha emanet ol.

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fenerbahçe yeniden yapılandırılıp eski günlerine dönmelidir , bunun içinde mehmet ali aydınlar gelmeli bence.aziz yıldırım emekli olsun bi zahmet