'FB adam gibi aldı, GS adam ayartıyor'

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Kayserispor Menajeri Süleyman Hurma, 'GS'ye gitmek istiyorum' diyen futbolcuları Amrabat ve sarı kırmızılı kulüple ilgili sert açıklamalar yaptı.
hurma600_09QUL.jpg

Hurma, Amrabat için, "Düşünmeden 4.5 yıllık sözleşmeyi imzalarken çok mutluydu" dedi.
“Ben köle değilim. Gerekirse FIFA’ya gideceğim. Galatasaray’ın bir parçası olmak istiyorum ancak bana köle gibi davranılıyor”Kayserisporlı futbolcu Amrabat'ın bu sözleri üzerine, sarı kırmızılı kulübün menajeri Süleyman Hurma'dan ağır açıklamalar geldi.Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük'ün konuştuğu Hurma, Galatasaray'ı, ezeli rakibi Fenerbahçe'nin Mehmet Topuz tranferindeki tavrını hatırlatarak suçladı: Amrabat’ı ucuza kapatmak için ayartıp, azdırıyorlar...

Abrabat'ın açıklamalarıyla ilgili, "Amrabat birincisi köpek değil, insansa bir sözleşme yapmış ona sadık olacak. Ve de saygı duyacak. İkincisi, ben kimseye “ocak ayında seni bırakacağım” demedim. Çünkü o, benim malım değil. Ben kulübün menajeriyim, sahibi değil. Üçüncüsü ise, kendisi için kullandığı “köle” ifadesi hiç doğru değil. Çünkü PSV’den aldığının 3 katını veriyor Kayserispor ona. Geldiği gün hiç düşünmeden 4.5 yıllık sözleşmeyi imzaladı. O zaman çok mutluydu!" diyen Hurma, sözü Galatasaray'a getirdi:
"Amrabat için kese kağıdına yazılmış dahi bir teklif yok. Hangi takım istemiş ve biz ona vermemişiz. Varsa onu çıkıp göstersinler. Şu anda sizinle konuşuyorum ve şu saat itibariyle hala resmi teklif yok. Sadece Amrabat’ı ucuza kapatmak için ayartan, azdıran bir kulüp var. Ve onlar da transferi kendi istediği koşullarda bitirmek istiyor.
Neyin zorluğunu çıkarmışız onlara? Galatasaray her transfer dönemi bizim sırtımıza çöküyor. Ne ön yargımız olacak? Galatasaray, bize ne teklif etmiş, hangi kağıda yazıp önermiş? Galatasaray diyor ki, “Ver bize en iyi oyuncunu, ben de vereyim sana elde kalmış futbolcularımı.”

"FB'DEN BURAK'I ALABİLİRDİK"

Transfer yapacak kulüp, çıkıyor erkek gibi; “Param şu, veriyor musun vermiyor musun?” diyor. Vermiyorsak da çekiliyor kenara…Adam (Fenerbahçe) Mehmet Topuz’u istemiş. Çıkmış ortaya, bastırmış 9 milyon Euro’yu erkek gibi! “Bizden istediğin futbolcumu da al” diyor. Biz Burak Yılmaz’ı da alabilirdik, ama Gökhan Ünal’ı aldık. Galatasaraylılar çıkıp Kayserispor’a ne teklif etmişler, söylesinler. Amrabat’ı ayartmaktan başka ne yapmışlar? Bize huzursuzluk veriyorlar.”
Kaynak

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kayserı zaten fb nın yan takımı adam da onu kolluyor dogal olarak..

Tr kupasında fenere yattıkları gıbı

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
GS düşmanı olduğunu bilmeyen yok bu adamın..
Her seferinde aynı şeyi yapıyor.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Bu haberi yayınlayan sitenin editörünün zamanına yazdık . . .

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Gerçekten resmi teklif varda mı böyle konuşuyor

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu hurma denen adamdan nefret ediyorum futbol düşmanı.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ne Ambramat mış be kardeşim.
Hurma piyasayı kızdırıyor bence.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Olaya herkes Fenerbahçe açısından bakıyor.Bu adam Kayserinin sözleşmeli oyuncusu.İster satar ister satmaz.Ayrıca Galatasaray biz resmi teklif yaptık diyor, Kayseri Başkanı kimse teklif falan yapmadı diyor.Galasataray'ın resmi teklif dediği oyuncuyu almak için (Ali) Turan taktiği ise onu bilemeyiz.:).Galatasaray gibi bir kulübe fiyat kırmak için böyle işler yakışmıyor.

Reaksiyon puanı
31
Olaya herkes Fenerbahçe açısından bakıyor.Bu adam Kayserinin sözleşmeli oyuncusu.İster satar ister satmaz.Ayrıca Galatasaray biz resmi teklif yaptık diyor, Kayseri Başkanı kimse teklif falan yapmadı diyor.Galasataray'ın resmi teklif dediği oyuncuyu almak için (Ali) Turan taktiği ise onu bilemeyiz.:).Galatasaray gibi bir kulübe fiyat kırmak için böyle işler yakışmıyor.
Kayserispor başkanı nerede kimse teklif yapmadı diyor merak içerisindeyim.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
adam doğruları demiş.tuttuğunuz takımın yanlışlarını kabullenin biraz...

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Kayserispor başkanı nerede kimse teklif yapmadı diyor merak içerisindeyim.
"Şu anda sizinle konuşuyorum ve şu saat itibariyle hala resmi teklif yok. Sadece Amrabat’ı ucuza kapatmak için ayartan, azdıran bir kulüp var"

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
gelmesin yahu amrabat falan, yeter ki süleyman hurma kulübümüzün adını ağzına almasın.. gündemde kalmak için bi beşiktaşa sallıyor bi bize sallıyor

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Külübümüz açıklama yapmış,

Daha konuşmaya gerek var mı?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
galatsaray başkanı "teklif yaptık" diyorsa yapılmıştır. koskoca galatasaray başkanı yalan mı söyleyecek?

teklif hurmaya değil, doğrudan kayseri başkanına yapılmış olabilir. ancak bu durum, hurma denen adamın çıkıp böyle konuşmasını gerektirmez. onun da haddine değil. sen kimsin be adam?

bir de "Amrabat PSV’den aldığının 3 katını alıyor" demiş. çok para verince futbolcu köle olmuyor, öyle mi? gitmek isteyen oyuncuyu zorla takımda tutmak da gayet demokratik bir davranış yani?..

örnek olarak veridği transfer de tam komedi. Topuz'un nasıl transfer olduğunu tüm ülke gördü. Beşiktaş ile anlaşmış adamı, sırf daha fazla para verdiği için Fenerbahçe'ye sattılar. Topuz'a da "biz Fenerbahçe ile anlaştık, git sen de anlaş. yoksa boşta kalırsın" dediler. bu transfer "adam gibi" transfermiş mister hurma'ya göre...

yanarım da, böyle adamların spor yöneticisi olmasına yanarım. bu ülkede pazarda limon satmak için bile belediyeden izin alıyorsun. ancak spor yöneticisi olmak için hiçbir şart yok. yazık, çok yazık...

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
04062012_Amrabat-Radyospor-a-konustu.jpg

Galatasaray, transfer listesinde üst sıralarda yer alan Nordin Amrabat için Kayserispor'la yeni bir görüşme yaptı.

Ocak ayında yapılan görüşmede Kayserispor Yönetimi, o dönem için Faslı futbolcuyu satmayı düşünmediğini, ancak sezon sonunda görüşebileceklerini söylemişti.
Bunun üzerine dün, Başkan Ünal Aysal ve transferden sorumlu yöneticiler Kayserispor Başkanı Recep Mamur'la bir kez daha görüştü, ancak Kayserisporlular, Ocak ayında yapılan pozitif konuşmaya karşın, olumlu yanıt vermediler.

Şu anda Fas'ta, Fas Milli Takım'ı kampında olan Nordin Amrabat ise gelişmeleri yakından takip ediyor. Genç futbolcu yaşananlardan dolayı son derece tepkili.

KAYSERİSPOR BANA OCAK AYINDA SÖZ VERDİ, BENİM İÇİN DOĞRU ZAMANDA DOĞRU TAKIM GALATASARAY

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Nordin Amrabat, "Yüz kere söyledim, geçen aralık ayında Galatasaray'a gitmek istediğimi. Sonra Ocak ayında Kayserispor yönetimiyle konuştum. Sezon sonunda gitmek istediğimi söyledim. Kabul ettiler. Benim için doğru zamanda, doğru takım Galatasaray" dedi.

BEN KÖLE DEĞİLİM, FIFA'YA GİDECEĞİM

Galatasaray'ın yaptığı son teklifi bildiğini kaydeden 25 yaşındaki futbolcu, "Başkanımız önce 'evet teklif gelirse, transferine izin vereceğiz' dedi. Bana söz verdiler. Teknik direktörümüz Şota her şeyi biliyor. Kendisinin de sözü vardı. Kayserispor'dan ayrılmak istiyorum. Bunu herkes biliyor. Ancak bana herhangi bir teklif olmadığını söylüyorlar. Gerçeği saklıyorlar. Geçen Aralık'ta da aynısını yaptılar. Menajerim teklif getirdi. Ancak Kayserispor Yönetimi, bunları hep hasır altı etti. Kayserispor'dan ayrılmak için elimden geleni yapacağım. Gerekirse FIFA'ya gideceğim. Ben köle değilim. Kayserispor benim transferimle iyi para alacak. Sorun ne anlamıyorum" diye konuştu.

GALATASARAY İYİ BİR TEKLİF YAPTI, GİTMEK İSTİYORUM, ŞOTA DA SÖZ VERDİ

Tatile çıkmadan önce teknik direktör Şota'yla konuştuğunu dile getiren Amrabat, "Şota, iyi teklif gelirse transferime izin vereceğini söyledi. Süleyman Hurma da aynı şeyi söyledi. Hurma'yı anlamak mümkün değil. Bu çılgınlık. Galatasaray iyi teklif yaptı. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaklar. Bu adam beni köle sanıyor. Bana köle gibi davranıyor. Kontratım var; ama ayrılmak istiyorum. Gitmek istiyorum. Birileri bana iyi bir teklif yapıyorsa bunu değerlendirmek gerekir. İzin vermeliler" şeklinde konuştu.

TRANSFERİM İÇİN 5-6 MİLYON EURO İSTEMELERİ NORMAL, DAHA FAZLASI ÇILGINLIKTIR

Her oyuncunun Galatasaray'a gitmek istediğini belirten Nordin Amrabat, "Galatasaray'da oynamayı ben de istiyorum. Transferim için 5-6 milyon euro istemeleri normal. Ama bundan fazlasını talep etmek çılgınlıktır" dedi.

SÖZLERİNİ TUTMUYORLAR

Nordin, "Kayserispor'a geri dönmeyeceğim. FIFA'ya gideceğim. Ben insanım, köpek değilim. Ocak ayında 'teklif gelirse seni bırakırız' dediler. Beni ikna ettiler. Ama görüyorum ki sözlerini tutmuyorlar" diye konuştu.

GALATASARAY'A DÜŞÜNMEDEN İMZA ATARIM

Galatasaray'ın Türkiye'nin en büyük takımlarından bir tanesi olduğunu belirten Amrabat, "Kayserispor'un neden bunu yaptığını anlamıyorum. Evet desinler, Galatasaray'a anında imza atarım. Düşünmeden 'evet' derim" dedi.

KARİYERİM İÇİN TRANSFER OLMALIYIM, BU BENİM HAKKIM

Kayserispor'a PSV'den geldiğini hatırlatan Nordin, "Benim kariyer planlamamda 1 buçuk 2 yıl Kayserispor'da oynayıp, sonra büyük takımlara gitmek vardı. Bunu en baştan söylemiştim. Benim için iyi bir aşamaydı. Kayseri'ye büyük bir kulüpten geldim. (PSV) bir adım geri gitttim; amacım iyi top oynayıp büyük Türk kulüplerine giderek üç adım ileri gitmekti. Bunu onlara da söyledim. Bu benim hakkım" diye konuştu.

GALATASARAY'DA OLMAK BENİM İÇİN BİR HAYAL

Galatasaray'ın çok büyük bir kulüp olduğuna vurgu yapan Amrabat, "Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılıyor olmasının yanı sııra, çok büyük özellikleri var. Muhteşem bir stadı var. Çok büyük bir taraftarı var. Orada oynamak benim için bir hayal. İstanbul'da yaşamak, taraftarla bütünleşmek istiyorum. İleride evelenecğim. Eşimin de tercihi İstanbul'da yaşamak olacaktır" dedi.

GELECEĞİMLE OYNUYORLAR

Fatih Terim'in kendisi hakkındaki düşüncelerinin onur verici olduğunu belirten Nordin, "Fatih Terim'in lisetisinde yer almak benim için onur vericidir. Büyük bir gurur kaynağı. Ben de orada olmak, Galatasaray'ın bir parçası olmak isterim. Benim ihtiyacım transfer olmak. Ancak Süleyman Hurma adeta kariyerimi paramparça ediyor. Kariyerimi bitirmek için uğraşıyorum. Bu şeytanca bir şey anlamak mümkün değil, geleceğimle oynuyor" şeklinde konuştu.

http://www.radyospor.com/Futbol/ 154437/ Amrabat-Radyospor-a-konustu

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
"Kayserispor'a PSV'den geldiğini hatırlatan Nordin, "Benim kariyer planlamamda 1 buçuk 2 yıl Kayserispor'da oynayıp, sonra büyük takımlara gitmek vardı. Bunu en baştan söylemiştim. Benim için iyi bir aşamaydı. Kayseri'ye büyük bir kulüpten geldim. (PSV) bir adım geri gitttim; amacım iyi top oynayıp büyük Türk kulüplerine giderek üç adım ileri gitmekti. Bunu onlara da söyledim. Bu benim hakkım" diye konuştu."
Kardeşim madem 2 yıl kalıcan hangi akla hizmet 4.5 yıl sözleşme imzalarsın?Sözleşmen devam ediyorsa eşek gibi oynarsın.Ama kimse oyuncusunu satmak zorunda değil.Pazarlık yaparsın anlaşırsın oyuncuyu Kulüp satarsa alırsın.Bunun ötesine geçmemeli.