Facebook Düzeni Onlardan Sorumlu

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
İyi ve kötü yanlarıyla ünlü sosyal ağ Facebook interner yaşantımızn büyük bir parçası oldu. Kimi üyeler bu sitede sadece arkadaş ayarken bazı gruplar ise ülkenin imajını korumaya çalışıyor.

Son dönemin popüler sosyal ağ Facebook hayatımızda o kadar büyük bir yere sahip ki site üzerinde yapılan değişiklikler bile medyada büyük yer buluyor. İlk başlarda insanların eski arkadaşlarını tekrar bulmak için kullandığı bu site üye sayısı artıkça sosyal bir platform hale geldi.(Facebook Güvenliği Kolaylaştıracak)

Bugün 300 milyondan fazla üyeye sahip olan site aslında insanların dünyayı ve ülkeleri tanımak için kullandığı araçlardan biri.
Zararlı gruplara karşı birleştiler
Kültür alışverişlerinin de yapıldığı sitede bir yandan ise çeşitli ülke vatandaşları halkla ilişkiler çalışmalarında bulunuyor. Bir nevi lobileşmenin başladığı bu sosyal ağda her siyasi görüş ve ülke kendini tanıtmak için uğraşıyor. Ülkemiz karşıtı grupların Facebook'da açtığı gruplardan rahatsız olan Türkler ise bu durumla farklı bir yöntemle savaşmaya karar vermiş.(Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?)
Facebook ihbar hattı adlı grubun amacı, Türk kültürüne, tarihine ve İslam dinine sosyal ağ üzerindenüzerinden saldıran diğer grupların kapanmasını sağlamak. 12 bin üyesi olan bu sayfaya bir grup şikayet edildiği zaman, ihbar hattının yöneticileri durumu değerlendiriyor.(İslam Alemi'nin Hedefi Facebook)
Eğer şikayet edilen grup zararlı görülürse, üyeler hep bir ağızdan birleşip o sayfayı Facebook yönetimine şikayet etmeye başlıyor. İhbar grubu şimdiye kadar zararlı içeriğe sahip yüzlerce sayfanın kapanmasına yardımcı olmuş.
:: Bu grubun hareketlerini destekliyor musunuz? Sizde sayfaya katılacak mısınız?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Evet katıldım , bi çok kapatılacak grup veya sayfa var .. listemizdekilerle yetiniyorduk 12 bin kişi daha iyi olucak .. ayrıca '' Facebook ihbar hattı '' diye aratınca çıkmıyo '' İhbar Hattı '' diye aratınca çıkıyor bilginize ..

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Saçmalık. Kitleleri böylesine örgütleyip resmen küçük bir terör örgütü kuruyorlar farkında olmadan. Neden mi? Gaza gelmeye çok meraklı bir milletiz de ondan.

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Saçmalık. Kitleleri böylesine örgütleyip resmen küçük bir terör örgütü kuruyorlar farkında olmadan. Neden mi? Gaza gelmeye çok meraklı bir milletiz de ondan.

gülenir mi ağlanır mı böyle tespite. terör ne örgüt nasıl bir şey. bunlar hakkında biraz okuma yapmanız lazım gibi sayın rektörüm. :p

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
gülenir mi ağlanır mı böyle tespite. terör ne örgüt nasıl bir şey. bunlar hakkında biraz okuma yapmanız lazım gibi sayın rektörüm. :p

Polemiğe girmek istemiyorum sizinle veya bir başkasıyla. O yüzden cevap vermiyorum. Umarım "saygısızlık" olarak algılamazsınız.

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
facebook ve düzen kelimeleri bence yanyana gelemez...o yüzden zaten çoktan kapattım hesabımı...benim ömrüm facebook gibi saçma sitede harcayacak kadar kıymetsiz değil...böyle gruplar da boşuna uğraşmaktan öte bişey değil bence

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21

Sayın Jeaquares "terör örgütü" benzetmesi yanlış ve ağır. Şimdi ben ve burda ya da ülkeden birçokları bu gruba dahiliz. Şimdi biz sizce terörist mi olduk? Siz kıyıya vurmuş deniz yıldızlarının hikayesini ya da ormanda yangın söndürmeye çalışan karıncanın hikayesini bilir misiniz?

g@ribdiLd@r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Super bir sayfa. facede o kadar sacma vakit harcaniyor bence kesinlikle desteklenmesi gerekli bir sayfa. sadece fan olsun die nerelere katilip vakit harcamiyoruzki? kapanan listeye bakinca gercekten is yapildigi anlasiliyor... hani yok "3 gun hesap kapatiyoruz" yok iste "efendimize hakaret eden sayfa icin birlesiyoruz" yok efendim "falan grubu kapatmak icin 5 milyon uye ariyoruz" gibi sayfalardan daha mantikli bir calisma icindeler bence..

Chita

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bencede çok iyi işler yapılan bi grup, günde sadece 10 dakika ayırarak bile neler yapılabilir.

Cem.A

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel düşünülmüş bir oluşum... facebookta kimse artık kafasına göre takılamıyacak gibi facebooktaki sapkınlara en güzel dersi vereceklerini umuyorum desteklerimiz hiç kesilmesin!

CWKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gruba üyeyim zaten ve müthiş şekilde çalışmalarını takdir etmekteyim. Gerçekten destek verilmeli duyarlı T.C vatandaşları için bu gruba katılmalı.

hasbi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok önemli bir iş yapıyorlar herkesin destek olması lazım bence de ...
Kapanan sayfalara bakıldığı zaman neler yaptıkları ortada zaten ...

aligoren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
CW'nin projesi artık Milletin projesi bence herkesin destek vermesi gerekiyor. Gelişti ve bence desteğe devam edilmeli.

firat_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bi grub kurdum nasıl kapacam bilmiyorum söylermisiniz acaba:)

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

yada başka birini kurucu yapsam o ilgilense nasıl olur:):):):):):):)

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Super bir sayfa. facede o kadar sacma vakit harcaniyor bence kesinlikle desteklenmesi gerekli bir sayfa. sadece fan olsun die nerelere katilip vakit harcamiyoruzki? kapanan listeye bakinca gercekten is yapildigi anlasiliyor... hani yok "3 gun hesap kapatiyoruz" yok iste "efendimize hakaret eden sayfa icin birlesiyoruz" yok efendim "falan grubu kapatmak icin 5 milyon uye ariyoruz" gibi sayfalardan daha mantikli bir calisma icindeler bence..

Bencede çok iyi işler yapılan bi grup, günde sadece 10 dakika ayırarak bile neler yapılabilir.

Çok güzel düşünülmüş bir oluşum... facebookta kimse artık kafasına göre takılamıyacak gibi facebooktaki sapkınlara en güzel dersi vereceklerini umuyorum desteklerimiz hiç kesilmesin!

Tebrik ederimn çok yararlı bir sayfa

güzel işler yapan bir grup

Gruba üyeyim zaten ve müthiş şekilde çalışmalarını takdir etmekteyim. Gerçekten destek verilmeli duyarlı T.C vatandaşları için bu gruba katılmalı.

Çok önemli bir iş yapıyorlar herkesin destek olması lazım bence de ...
Kapanan sayfalara bakıldığı zaman neler yaptıkları ortada zaten ...

Bu arkadaşların hepsi aynı düşüncede, aynı zamanda kaydolmuş ve hepside 1 mesaja sahip şu anda. İlginç.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
2008 Den Beri C-w Desteklemekteyim Herzamanda desteklemeye devam edcem saygılar.

Kriptex

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Çok güzel düşünülmüş ancak facebook'un nedensiz yere 2 kere hesabımı tamamen kapatmasıyla facebook'tan soğudum 2-3 kere mail attım cevap yok bende dedim demek öyle twitter'a yanaşdım :D

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Peki daha kalabalık bir grup bu grubu şikayet etse bu grup kapanmaz mı ? :blink:

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Her türlü insan var facebook'ta.
Saygısızlıklar,hakaretler,küfürler sayılamayacak kadar çok.
Umarım amacına ulaşır,ya da en azından bunları azaltır...