Müşterilerle Şirketleri Buluşturan Yeni Platform: KOROBİT

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kaygusuz

Öğrenci
Katılım
11 Ocak 2019
Mesajlar
3
Reaksiyon puanı
3
Puanları
3
Yaş
23
Müşterilerle Şirketleri Buluşturan Yeni Platform: KOROBİT

Türkiye’deki uzmanlar tarafından geliştirilen “Yeni Nesil Tanıtım, Reklam ve Ticaret Platformu” olan Türkiye’nin yerel arama motoru KOROBİT, kolay kullanım ve uygun maliyetiyle dijital dönüşüme katkı sağlamakla birlikte işletmeleri de müşteriyle buluşturuyor.

Covid-19 salgını nedeniyle ekonomi ve toplumsal hayattaki zorunlu dönüşümün, önümüzdeki yıllarda yazılım, iletişim, çevrimiçi eğitim, veri depolama, çevrimiçi perakende ve lojistik sektörlerini daha çok ön plana çıkarması bekleniyor.

Bu gerçeği gören KOROBİT, reklam, alışveriş merkezleri, para gibi elle tutulur tüm mecraları internet dünyasına taşıyan bir platform olan ve dijital dönüşüm konusunda şirketlere danışmanlık hizmeti için kolları sıvadı.

15 Yıllık tecrübe ile kurulan ve internet reklamcılığına giriş yapan bir yazılım şirketi olan KOROBİT’in çalışma mantığı oldukça basit ve her kullanıcıların kolayca istifade edebileceği bir tarzda dizayn edildi.

Firma rehberi olarak hizmet vermekte olan birçok sitenin aksine, oldukça kolay bir şekilde firmalara ulaşma konseptiyle hazırlanan korobit.com, Google, Yandex, Yahoo, Yaani, Facebook, Instagram gibi sosyal medya ve tarayıcılarla partner olarak çalışırken, firma bilgilerini ise sponsorlu reklam olarak da göstermiş oluyor. Bu sayede firma çok kısa bir zamanda yüz binlerce arama sayısına ulaşıyor.

Dijitalleşen dünyada işletmeler için anı yakalamayı ve başarıyı sürdürülebilir kılmayı sağlayan KOROBİT, pazarlama, satış ve servis yönetimlerini tek elden sağlayarak işletmelere yol haritası sunuyor.

Yüksek reklam giderleri, internet sitesi, kira, fatura giderleri gibi maliyeti ve takip etmesi zor işlerden tüm müşterilerini kurtarıp daha stabil ve etkileşimli bir reklam deneyim sunan KOROBİT, sağladığı detaylı analiz raporu ile pazar araştırmasını yapan firmalara hem kolaylık sağlıyor hem de yardımcı oluyor.

KOROBİT’in kurulum amacı, dijitalleşen dünyada işletmelere sağladığı kolaylıklar ve avantajları ile ilgili bilgi veren KOROBİT yetkilileri, her ölçekte firmanın dijitalleşme sürecine başlamalarını kolaylaştırmak ve sağlıklı büyümelerine katkıda bulunmak için böyle bir platform kurma ihtiyacı duyduklarını dile getirdi.

Yerel arama motoru ile ilgili bilgi veren yetkililer, “Spesifik aramalarda, konum tabanlı arama özellikleri ile dünyanın neresinde olursanız olun, ihtiyaç duyduğunuz tüm firma ve hizmetlerin bilgilerini, haritalarını, yol tariflerini korobit.com’un kullanışlı yapısı ile bulabilirsiniz. Yüzlerce farklı kategori içinden lokasyon bazlı arama yaparak gecenin bir vakti kapıda kaldıysanız size en yakın çilingiri, sizin için çok değerli olan sevdiklerinizi üzdüyseniz en yakın çiçekçileri, kısacık öğle tatilinizde en yakın dönercileri, biraz kilo fazlam var diyorsanız diyetisyenleri, fitness salonlarını, aracınız yolda kaldıysa yol yardımı ve daha sayamayacağımız yüzlerce kategoride size en yakın, en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.” dedi.

Kullanıcılar Google, Yandex, Bing, Yahoo ve korobit.com’un arama motorunda arama yaptıklarında ilgilendikleri bölgede olan iş yerlerini gördüklerini belirten yetkililer, “Bugün internet kullanıcılarının yüzde 78’i internetten bir ürün ve hizmet arıyor. Her 5 kişiden 1’i ürün ve servis arayışlarını yer bilgisiyle yapıyor. Her 4 kişiden 3’ü bilgileri faydalı bulursa o gün o noktayı ziyaret ediyor veya iletişime geçiyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelere büyük bir tanıtım fırsatı olacak korobit.com’da firmalar ücretsiz kayıtlarını yaptıktan sonra yıllık reklam anlaşmalarıyla istedikleri iş kolunda ve lokasyonlarda yayınlanma şansı elde ederler. Bunun yanı sıra Google, Facebook ve İnstagram Sponsorlu reklam anlaşmaları ile ihtiyacı olan internet kullanıcılarını otomatik bularak sosyal medya hesaplarında reklamlarının gösterimi yapılmaktadır. Özel panel sayesinde ister mobil isterse de bilgisayardan tüm kullanıcıların analiz raporlarına detaylı ulaşabilecekler. Ziyaret, yol tarifi, telefon aramaları, WhatsApp görüşmeleri gibi birçok detayı anlık görüntüleyebilecekler.” ifadelerini kullandı.

İşletmelerin platforma üye olmak için nasıl bir yol izlemeleri ile ilgili de bilgi veren yetkililer, “İnternet sitenizi, sosyal medya hesaplarınızı, tüm iletişim bilgilerinizi, foto ve videolarınızı yani markanızı korobit’e kaydederek özenle seçilmiş firmalarla birlikte daha kaliteli ve güvenilir bir yapı içinde yer almış olursunuz. İşinizle alakalı kelimeleri arayan kişiler sizi hem korobit.com’un arama motorunda hem de Google ve diğer arama motorlarında bulabilir. Çünkü korobit.com, partner olarak çalıştığı bu arama motorlarının istekleri doğrultusunda otomatik SEO hizmeti yaparak markanızı üst sıralara çıkartır. Örneğin İnternette ‘Kombi bakımı’ ile ilgili arama yapan veya kombi ile ilgili araştırma yapan kişilerin bilgileri Google ve Facebook Partnerliğinde kayıt altına alınıp tüm kullanıcıların çerezlerini korobit.com’un veri tabanına iletir. Bu sayede üye olan tüm işletmeleri ihtiyacı olan internet kullanıcılarına otomatik olarak hem sponsorlu hem de arama motorlarında gösterir. Bu sayede sadece ihtiyacı olan kişileri bulur ve firmanızı o kişilerin aramasında gösterir.” diye konuştu.

Korobit.com’un, diğer şirket rehberi türlerinden ayıran en önemli özelliğin sitenin tamamen arama motorları mantığına adapte edilmiş olan çalışma şeklinde olması ve Sosyal Medya Sponsorlu Reklam entegrasyonu ile çalışması olduğunu belirten yetkililer, “Çünkü arama motorları aranan sonuçları rastgele sıralamamaktadır. Yüzlerce ölçütün devreye girdiği SEO dediğimiz Search Engine optimization yani arama motoru optimizasyonu baz alınarak arama motorları sıralamaya gitmektedir. ‘SEO’ dediğimiz arama motoru optimizasyonu internette faaliyet gösteren bütün siteler, bloglar, sosyal ağlar için geçerli olan bir ölçütler bütünüdür. Kendi içerisinde oldukça tutarlı ve matematiksel çeşitli algoritmalar barındıran SEO internet sitelerini birçok kriterden geçirerek arama sonuç sayfasında sıralamaktadır. ‘SEO’ dediğimiz bu ölçütün en temel kriteri anahtar kelimelerdir. Anahtar kelimeler arama motorlarına tuşlanıp sonuç sayfasında sitelerinin listelenmesini sağlayan en temel ölçüttür. Ancak anahtar kelimelerin kaliteli içeriklerle ve bir takım görsel unsurlarla desteklenerek sitelere yerleştirilmesi oldukça derin bir bilgi gerektiren hassas bir meseledir. Anahtar kelimenin bir web sitesinde ne şekilde kullanılacağı, nereye yerleştirileceği, hangi sıklıkla tekrar edeceği ancak bu işin profesyonelleri tarafından uygulanabilen yöntemlerdir. Bir firma tek başına web sitesini anahtar kelime ve SEO optimizasyonundan geçirerek üst sıralara tırmandıramaz. Bunun için profesyonel destek alması gerekmektedir ki bu da oldukça ciddi rakamlara tekabül etmektedir. Ancak korobit.com tamamen SEO mantığını sindirmiş bir arayüzle firmalara hizmet sunarak onların arama sırasında üst sıralara tırmanmasına imkân sunmaktadır. Bu sebeple bir firmanın sayfalarımızda yer aldığı andan itibaren bilinirlik adına ciddi bir adım attığını söyleyebiliriz.” şeklinde konuştu.

Korobit.com’da işletmeler için yer alacak bilgiler ilgili de bilgi veren yetkililer, “Size özel tahsis edilmiş kullanıcı adı ve şifreniz, size özel tahsis edilmiş kullanıcı paneli, şirketimiz tarafından verilen hizmetlerin kayıtları, talep ve şikayet bildirim ve duyuru yönetimi, şikayetlerinize ilişkin alınan formla oluşan kayıtlar, detaylı kullanıcı analiz raporu, firmanıza ait tüm iletişim bilgilerinin yayınlanması, Facebook, Instagram gibi sosyal medya sponsorlu reklam yayını, Google ve diğer arama motorlarında bilgilerinizin üst sıralarda yayınlanmasıdır.” diye konuştu.

KOROBİT’in vizyonu ile ilgili de bilgi veren yetkililer, “Firma ve müşteriler arasında kurulacak olan sanal köprüyü daha kalıcı hale getirebilmek için bünyemizde barındırdığımız çalışan profilini yönetici kadroyla sürekli olarak irtibatlı tutarak daha nitelikli ve kaliteli çalışmalar sunmak. Sektörel anlamda sayfalarımızda yer verdiğimiz firmaların çok kısa sürede geri dönüşler alarak yüz güldüren sonuçlarla yollarına devam etmesini sağlamak. Sadece kayıtlı olan firmalar için değil ülkede faaliyet gösteren bütün firma ve şirketler için bir referans noktası olmak. Yerel işletmelere yer vererek ülke insanına farklı iş sahaları sunarak global ölçekte adından söz ettirmek. Üye olan firmaların daha geniş bir müşteri profili ile tanışmasını sağlayarak sektörel anlamda gelişime yardımcı olmak. Sayfalarımızda aynı kategori altında bir araya gelen çeşitli firmaların farklı etkileşimlerle sektörel güçlerini bir araya getirmek ve daha profesyonel ve kolektif işlerin ortaya çıkmasını sağlamak. Yayıncılık hayatına başladığımız daha ilk günden itibaren modern çağı yakalayan teknolojik gelişmeleri takip eden sanal platformda faaliyet göstermekteyiz. Var olan değerlerimize sahip çıkarak geliştirmiş olduğumuz teknoloji ve alt yapıyı sürekli olarak güncelleyerek çağı takip eden hatta birçok rakibimiz tarafından takip edilen bir firma olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Bunu yaparken de sahip olduğumuz tecrübe ve birikimi yeterli görmeyip sürekli olarak daha iyiyi arayan, bunun için çeşitli ARGE çalışmaları yapmaktan çekinmeyen, başarının risk almaktan geçtiğini bilen bir hizmet politikası geliştirerek geleceği şekillendirme azmindeyiz.” dedi.

Misyonları ile ilgili de bilgi veren yetkililer, “Bize güvenerek sayfalarımıza firmalarına ekleyen şirketlerin daha çok tanınmasını ve bilinirliğini artırmasını sağlamak. Çağın reklam anlayışları arasında ilk sıralarda yer alan arama motorlarında sayfalarımızda reklam veren firmaları üst sıralara tırmandırmak. Hizmet veya ürün satın almak isteyen müşteriyi doğru firma veya şirket ile buluşturmak. Kafa karışıklığına sebep olmadan en kolay ve sade bir şekilde firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtmak. Her firmanın internette bilinir olmak hakkına sahip çıkarak gereken fırsatı talep edenlere sunmak. Müşterilerin sadece doğru bilgiye ulaşması için doğru adresler ve iletişim bilgileri ile firmalara sayfalarımızda yer vermek. Firmanın kendisini talep eden müşteri ile İnternet ortamında buluşmasına yardımcı olmak. Sektörel anlamda bütün hizmet kategorilerine yer vererek bu sahada hiç bir boşluk bırakmadan müşteri ve firmalara gereken kaliteli hizmeti sunmak. Sürekli olarak müşteri memnuniyetini takip ederek takipçilerin ve sayfalarımızda yer alan firmaların memnuniyet durumlarını yakından takip etmek. Daha kaliteli hizmet sunabilmek için en yeni teknolojik gelişmeleri takip ederek tüm firmalara sunmak.”diye konuştu.

Yerel arama motoru Korobit: Korobit Türkiye'nin Yerel Arama Motoru
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst