Ezel'e Yasak İşlemedi

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Son zamanların en popüler dizilerinden Ezel, dün yayınlanan bölümünün sonunda izleyicileri şaşırtan bir reklam yaptı. İşte Ezel'in YouTube yasağını delen resmi video paylaşım sayfası...

Popüler video paylaşım sitesi YouTube, tüm dünyada kazandığı ciro ve yeni uygulamalarıyla haberlere* konu olurken ülkemizde hâla sayfayla ilgili yasaklar gündemde. Sürekli açılıp kapanan site her ne kadar yasak olsa da, Türk kullanıcılar bu konudaki yasal uyarıyı dinlemiyor.(Her Dakikada Bir Günlük Video)
Başbakan'dan sonra son zamanların en popüler yerli dizisi Ezel de izleyicilerini YouTube'a davet etti. Dizinin yayınlanan son bölümlerinde bitiş jeneriğinde ekran başındakileri hem gülümseten hem de şaşırtan ufak bir reklam yazısı yayınlandı.
ezel1269335557.jpg
Yasağa rağmen izleyici rekoru kırdı
Çünkü, Ezel'in artık girişi yasak olan YouTube'da resmi bir video paylaşım sayfası bulunuyordu. Dizinin yapımcısı Ay Yapım, hem ilgi çekmek hem de fanatiklerin izinsiz olarak internette yaydığı Ezel videolarının önüne geçmek için böyle bir uygulamaya başvurdu.*
Ezel'in resmi YouTube kanalına girenler ise, dizinin en beğenilen sahnelerine ve bölümlerinin fragmanlarına göz atabiliyor.
Resmi olarak yasak olan YouTube'da dizinin sayfasını 216.161 kişi izledi ve 1.122 kullanıcı da adresin hayranı oldu. Bu durumda akılla gelen tek soru ise sadece Ezel'in sayfası bile bu kadar ilgi görürken YouTube yasağını hâlâ sürdürmenin ne anlamı kaldığı? Ezel'in resmi YouTube sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
:: YouTube yasağının sizce bir önemi kaldı mı?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bazı fragmanları bu resmi sayfadan ekliyordum foruma. :)

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
BUnlar Yasakladı Daha Fazla Kullanıcı Topladı Ve Yasağın bir Öbür Yararı Reklam OLdu Dİllerden Dillere DOlaştı Youtubenin A SInı bilmeyen bile bunu örendi ve istedikleri kadar yasaklasınalar:)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Önemli olan bizim youtube yasağını delmemiz değil.Biz girdiğimiz halde youtube resmi olarak yasaklı olduğu için bir kaybı var mı?Maddi bir kayıp yani.

Cevap evet ise güzel.cevap hayır ise youtube bu yasağı umursamıyor demektir.

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
3 hafta önce youtube'a link verdi ezel yenimi farkettiniz :D bu 3. gösterişi :D

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
3 hafta önce youtube'a link verdi ezel yenimi farkettiniz :D bu 3. gösterişi :D

Önemli olan kaç kere vermiş olması değil. Önemli olan yasak olan bir şeyi kimsenin sallamaması. Sonuçta bu yasağın önemi kalmıyor. Haber bundan bahsediyor.

unmedico

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Dün yazmadıki bu ben geçen haftada gördüm bunu

SrK!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resmi olarak Atatürk'e hakaretten. Gayrı resmi olarak ise ahlak dışı videolar var ayıp ayıp mantığıyla.

herkes sizin gibi Atatürk'e hakaretten olduğunu düşünüyor. Aslında oda bir sebep ama asıl sebep devletin youtube'den vergi istemesi youtube'un ise buna sıcak bakmamasıdır.

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
herkes sizin gibi Atatürk'e hakaretten olduğunu düşünüyor. Aslında oda bir sebep ama asıl sebep devletin youtube'den vergi istemesi youtube'un ise buna sıcak bakmamasıdır.

Vergi ve YouTube ofisi olayı ilk kapanma davasından daha sonra istedi. Teknoloji yasası değişmişti arada böylece her sitenin Türkiyede bir ofisinin kurulması gerektiği söylendi.

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
bence cezalandırılmaları lazım ne demek yani yannış olsa bile mahkeme kararına karşı gelmek bu

öte yandan youtube da artık türkiye ofisini açmalı hem okadar reklam alıyorsun hem vergi ödemiyorsun yok öyle

SrK!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vergi ve YouTube ofisi olayı ilk kapanma davasından daha sonra istedi. Teknoloji yasası değişmişti arada böylece her sitenin Türkiyede bir ofisinin kurulması gerektiği söylendi.

ofis kuracak e sonra reklam gelirlerini beyan etmesi istenecek. stopaj, yıllık gelir vergisi, kdv zart zurt. derken vergi alacak. Teknoloji yasası neden değişti bunuda düşünelim isterseniz.

revix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dizinin yeni bölümleri dizi biter bitmez nete düşüyor bunu onlarda biliyor. Ben olsam eski bölümleri 2 hafta geriden gelecek şekilde nete veririm .

Event

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnsanların kurduğu bir dünya ve bu dünyaya yasak koyuyorlar ki insanlarda uymuyorlar... Çok önemli ya! İnsanlar tanrının koydukları yasaklara uymuyor ve umursamıyor nerede kaldı "youtube" kıvır zıvırının yasağı! Takmayın siz yasaklara arkadaşlar... Neymiş youtube yasağı giriyorum ben abi çokta tın gelin beni içeri atın... :D