Esnaf mı HepsiBurada mı yoksa büyük mağazalar mı?

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Esnaftan alınca indirim yapma ihtimali cok yüksektir fakat esnafın ne kadar güvenilir oldugu önemli daha önce alışveriş yaptığın esnaf ise rahatlıkla alabilirsin. Büyük marketlerden alırsan garanti filan rahat olur senin için.
Hb'dan alcam heralde

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ya kurbana yakın ha da kurbandan sonra alıcam inşallah

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ben garantisiz aldığım için esnaftan aldım kapalı kutuda verdi adam baya da yardımcı oldu cihazı denedim herşeyini hiçbir sorun çıkmadı çok şükür dubaiden getiriyorlarmış orjinal ama sadece garanti vermiyor adam.Ben lg almıştım İstanbul bilişimden başarı garantili hiç sıkıntı yaşamadım.Büyük marketler üzerine çok para ekliyorlar açıkçası onlardan almak hiç içimden gelmiyor.Lg alacaksan paralel ithalat alma başarı garantili al.Birde bildiğim kadarıyla kim verirse versin kvk garanti iyi değil genel olarak.Samsungta ise genpa garantisi iyidir diye duydum ancak samsung uzun süredir kullanmadığım için bilemem.Duruma göre değişiyor anlayacağın bazen bakıyosun aynı garantiyi veriyor en ucuz hepsiburada satıyo o zaman ordan almak daha mantıklı oluyor.Mesela ben gm 5 plus alacak olsaydım esnaftan alacaktım 2 yıl orjinal garantili kapalı kutu 800 liraydı.

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben garantisiz aldığım için esnaftan aldım kapalı kutuda verdi adam baya da yardımcı oldu cihazı denedim herşeyini hiçbir sorun çıkmadı çok şükür dubaiden getiriyorlarmış orjinal ama sadece garanti vermiyor adam.Ben lg almıştım İstanbul bilişimden başarı garantili hiç sıkıntı yaşamadım.Büyük marketler üzerine çok para ekliyorlar açıkçası onlardan almak hiç içimden gelmiyor.Lg alacaksan paralel ithalat alma başarı garantili al.Birde bildiğim kadarıyla kim verirse versin kvk garanti iyi değil genel olarak.Samsungta ise genpa garantisi iyidir diye duydum ancak samsung uzun süredir kullanmadığım için bilemem.Duruma göre değişiyor anlayacağın bazen bakıyosun aynı garantiyi veriyor en ucuz hepsiburada satıyo o zaman ordan almak daha mantıklı oluyor.Mesela ben gm 5 plus alacak olsaydım esnaftan alacaktım 2 yıl orjinal garantili kapalı kutu 800 liraydı.
Garanti söz konusu olunca fiyat inanılmaz derecede değişiyor. Garantili alsam bozulmaz garantisiz alsam bi yeri doğrulmaz benim şansıma. Hepsiburada'dan almayı düşğnüyorum. Zaten taksit yasağı da kalkıyor. Fiyat çok değişirse para biriktirip peşin almayı düşünüyorum.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
n11.com hepsiburada.com hizlial.com bunlarda samsung türkiye garantili olarak bak bu üçünden birinde en ucuzunu bulursun.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Esnaftan aldığınızda orjinal olmama durumu var . Akıllı telefonlar bolumune bu telefon orjinal mi diye konu açmıştım . Orda Letgodan bir satıcı telefonu çok ucuza satıyordu arkadaşlar yardım etti gerçek değil dedi.
Orjinali ile çakmasının arasında uçurum gibi fiyat farkı var ayrıyetten onu ayırt edemeyen alsın bi zahmet

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar sizce hangisinin artısı ne ya da hangisinin eksisi ne yardımcı olabilir misiniz? Note 5 almayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Sonra niye o kadar para verdim ki der miyim?
Ben esnaftan aldım şuanda zamlarla birlikte 550 tl ucuza aldım.5 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok.Alacağın esnafın büyüklüğüne de bakacaksın ben kadıköyden iyi bir esnaftan aldım hatta ilk aldığım cihaz sim kart okumuyordu anında sıfır kapalı kutu ile değiştirdiler.Hepsiburada ya güven olmaz bence alacağın ürünü görerek almanın faydası çok olur.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Günümüzde hepsiburada gibi alışveriş sitelerinde kolayca ürün alabiliyoruz bence kolayda sadece bazı ürünler için internetten alışveriş yapmıyorum onun haricinde hem uygun fiyat hem de kolayca alışveriş yapabiliyoruz..

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben esnaftan aldım şuanda zamlarla birlikte 550 tl ucuza aldım.5 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok.Alacağın esnafın büyüklüğüne de bakacaksın ben kadıköyden iyi bir esnaftan aldım hatta ilk aldığım cihaz sim kart okumuyordu anında sıfır kapalı kutu ile değiştirdiler.Hepsiburada ya güven olmaz bence alacağın ürünü görerek almanın faydası çok olur.
Esnaf bi tanıdığım olsa rahat rahat alırdım ama yok malesef. Eskişehirde güvenilir esnaf hangisi bilsem belki de ordan alırdım

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Günümüzde hepsiburada gibi alışveriş sitelerinde kolayca ürün alabiliyoruz bence kolayda sadece bazı ürünler için internetten alışveriş yapmıyorum onun haricinde hem uygun fiyat hem de kolayca alışveriş yapabiliyoruz..
Şimdilik bana en güvenilir site hepsiburada gibi görünüyor. N11 konusunda oldukça fazla şikayet var.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
N11 den defalarca kez alışveriş yaptım. Nereden aldığına dikkat ettiğin sürece sıkıntı olmaz. Dikkatli olursan ve üründen emin olmadan aldım diye işaretlemezaen sadece satıco 2 kere kargo parası verir + 1 olumsuz oy kazanır.

Esnaftan alma, öpebilir diyim. Pentiumlu malineyi toplamda 2560TL'ye, 24 ay taksitle satmaya kalkan esnaf tanıdım. Sen bilirsin...

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
N11 den defalarca kez alışveriş yaptım. Nereden aldığına dikkat ettiğin sürece sıkıntı olmaz. Dikkatli olursan ve üründen emin olmadan aldım diye işaretlemezaen sadece satıco 2 kere kargo parası verir + 1 olumsuz oy kazanır.

Esnaftan alma, öpebilir diyim. Pentiumlu malineyi toplamda 2560TL'ye, 24 ay taksitle satmaya kalkan esnaf tanıdım. Sen bilirsin...
Genel olarak karşılaştırıldığında n11 ile hepsiburada arasında fiyat farklılığı fazla mı?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Esnaf daha ucuzsa ordan alabilirsiniz.Fakat hepsiburada ithalatçı garantili telefonlarda ucuz.
Bu İPHONE için de geçerli mi ithalatçı denilen durum ucuza 600-700₺'ye iphone 5 almayı düşünüyorum.Sen ne tavsiye edersin.:)

mrtkykc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence kredi kullanmayacaksan hepsiburada hepsinden daha avantajlı bir konumda.

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bence kredi kullanmayacaksan hepsiburada hepsinden daha avantajlı bir konumda.
Kredi kartına taksit yasağı kalkıyormuş telefonlar için. Onun için taksitlendirme ihtimalim var. Hepsiburada'dan da taksitlendirebilirim değil mi?

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Esnaf bi tanıdığım olsa rahat rahat alırdım ama yok malesef. Eskişehirde güvenilir esnaf hangisi bilsem belki de ordan alırdım
Benim aldığım tanıdık değildi ben o yüzden büyüklüğüne bakıyorum.Bir esnafın elinde 2 tane 6s var diyelim diğerinde 10 tane.O 10 tane telefon getirip satacağını düşünen esnaf iyi esnaftır.

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Benim aldığım tanıdık değildi ben o yüzden büyüklüğüne bakıyorum.Bir esnafın elinde 2 tane 6s var diyelim diğerinde 10 tane.O 10 tane telefon getirip satacağını düşünen esnaf iyi esnaftır.
Eskişehirde birkaç isim yapmış yer var ama Hepsiburada'dab alacağım galiba

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
n11 de ürünü arattırdığınızda öncelikle tercih edilen yüksek puanlı satıcılar geliyor, ürünün yanında samsung türkiye garantili yazıyorsa ve ürün geldiğinde samsung türkiye etiketi varsa sıkıntı olmaz, ben çamaşır makinesi dahil birçok samsung ürününü bu şekilde aldım. Hepsiburada içlerinde en güveniliri ama hizlial.com ve n11.com 'da bu sorunu yaşamazsınız, kendi adıma ve çevremden birçok kişi için bu üç siteden alışveriş yaptım bugüne kadar hiçbirinde orijinal distribütör garantisinden dolayı sıkıntı yaşamadım. Evet fiyatının çok cazip olması alırken beni çok düşündürdü ama ürün elime geçtiğinde daha da rahattım. Alacağın üründe buna dikkat et sorun yaşamazsın. Üçüne de bak en ucuz nerede bulursan al.

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
n11 de ürünü arattırdığınızda öncelikle tercih edilen yüksek puanlı satıcılar geliyor, ürünün yanında samsung türkiye garantili yazıyorsa ve ürün geldiğinde samsung türkiye etiketi varsa sıkıntı olmaz, ben çamaşır makinesi dahil birçok samsung ürününü bu şekilde aldım. Hepsiburada içlerinde en güveniliri ama hizlial.com ve n11.com 'da bu sorunu yaşamazsınız, kendi adıma ve çevremden birçok kişi için bu üç siteden alışveriş yaptım bugüne kadar hiçbirinde orijinal distribütör garantisinden dolayı sıkıntı yaşamadım. Evet fiyatının çok cazip olması alırken beni çok düşündürdü ama ürün elime geçtiğinde daha da rahattım. Alacağın üründe buna dikkat et sorun yaşamazsın. Üçüne de bak en ucuz nerede bulursan al.
Şu taksistler de bi gelsin dediğinizi yapıcam inşallah :)

anti panik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
n11.com hepsiburada.com hizlial.com bunlarda samsung türkiye garantili olarak bak bu üçünden birinde en ucuzunu bulursun.

Ben n11.com dan aldım. İtahalatçı garantiliymiş.
Ürün bilgisinde açıklama azdı. Aynı ürünnün tek sim yerine çift simlisini sipariş etmişim.:flushed:

Paketin içinden ingiltere uyumlu adaptör çıktı. Uğraşıyorum bakalım..:tonguewink::tonguewink: