Eski numara öğrenme

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Merhaba dostlar, eskiden iş yerimde kullandığım cep telefon numaramı unuttum kendi numaram da kayıtlıydı sildim geri de getirilir mi bilmiyorum getirme yolu varsa nasıl olur ve o numara adına kargo da yollamıştım sorgulatsam ptt den söylerler mi acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve ek olarak eskiden kendi numaramdan aramışlığım da var vodafone dan arama geçmişimi istesem 1 2 yıllık verirler mi?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Firmaya kayıtlıydı sorun orada ?
O zaman eş, dost, akrabaya sorup soruşturun veya numarayı kullandığınız dönemde irtibat olarak nerelere vermiş olabilirsiniz? Hepsini değerlendirin ve firmada halen çalışan arkadaşınız varsa ona da sorabilirsiniz.

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
O zaman eş, dost, akrabaya sorup soruşturun veya numarayı kullandığınız dönemde irtibat olarak nerelere vermiş olabilirsiniz? Hepsini değerlendirin ve firmada halen çalışan arkadaşınız varsa ona da sorabilirsiniz.
bulamadım maalesef en son işte siz bilir kişilere sormaya karar verdim çünki hatırlıyorum eylül ağustos 2019 da aramıştım numarayı ama vodafone 6 aylık gösteriyor ekime kadar yani...

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Eski numara derken Kapanan eski numaralar 1 yılı geçince başkalarına satılabiliyor..

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Eski numara derken Kapanan eski numaralar 1 yılı geçince başkalarına satılabiliyor..
yok öyle değil şirket hattımdı numarayı unuttum öğrenmem gerek geçmişte aramıştım o numarayı çok kez de vodafone 6 aylık arama geçmişi veriyor 1 senelik verse bulacam da sim kart da sıfırlandı sim kartda biryerde kalıyor mu acaba numaralar

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
yok öyle değil şirket hattımdı numarayı unuttum öğrenmem gerek geçmişte aramıştım o numarayı çok kez de vodafone 6 aylık arama geçmişi veriyor 1 senelik verse bulacam da sim kart da sıfırlandı sim kartda biryerde kalıyor mu acaba numaralar
Ben yanlış anlamışım ...

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
bulamadım maalesef en son işte siz bilir kişilere sormaya karar verdim çünki hatırlıyorum eylül ağustos 2019 da aramıştım numarayı ama vodafone 6 aylık gösteriyor ekime kadar yani...
Şirketin muhasebecisi ile irtibata geçip durumu anlatın yardımı olabilir diye düşünüyorum.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
"Bilgi Edinme Hakkı" kapsamında PTT'den talep ederseniz vermesi lazım diye düşünüyorum.

Başka resmi bir kuruma o numarayı beyan ettiyseniz o kurumdan "Bilgi Edinme Hakkı" kapsamında talep edin bence. Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında sadece kamu kurumlarından bilgi/belge talep edebilirsiniz, özel şirketler cevap vermek zorunda değil.