Ermenistan Toprak İstedi

emubaltaci

Rektör
Emektar
ABD'deki Ermeni toplumunun ileri gelenlerinden, radikal gazeteci-yazar Harut Sasunyan, "Ermenilerin nihai amacının, iddialarının tanınması ve Türkiye'den tazminat ve toprak alınması olduğunu" belirterek, bu hedefe yönelik yeni bir strateji izlemelerini önerdi.

California Courier adlı yayının sahibi ve başyazarı Sasunyan, AZG Daily adlı Ermeni internet gazetesinde çıkan yazısında, "on yıllardır Ermenilerin nihai hedefinin tanınma, tazminat ve toprak olduğunu" ifade ederek, "artık tanınma ötesindeki aşamalara geçmek gerektiğini kaydetti.

Harut Sasunyan, bu çerçevede Ermenilerin, taleplerini "uygun ulusal ve uluslararası mahkemeler nezdinde" dile getirmelerini istedi.

KAYNAK : A.A.
 

kanki76

Öğrenci
N....ALırsınız diye içimden ve sesli bişekildede ağzımdan çıktı ama...Burayda yazmış bulunuyorum kusura kalmayın....

(&) (&) (&)
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
Herkes bu konuda milli duyguların dürtüsüyle hırçınlaşabiliyor ama daha yapıcı eleştiriler lazım. Örneğin faraza Ermenistan'ın soy kırım iddialarını kabul ettik, Ermeniler'in milli duygularının neredeyse tamamı söner. Çünkü milli varlıklarını bu soykırım olayına bağlamışlar. Eğer bu amaca ulaşırlarsa milletçe bir amaçsızlık boşluğuna düşerler ve deyim yerindeyse "ne oluyo lan, nasıl yani" gibi sorulara gark olurlar.

Zamanında bir gazeteci, bir Ermeni büyüğü ile röportaj yaptıktan sonra kamerayı kapatınca o kişinin şöyle söylediğini iddia etmişti: "Biz Türkler'in soykırım iddialarını kabul etmesini istemiyoruz. Çünkü ülkemizin ekonomisini Ermenistan dışında yaşayan Ermeni'lerin gönderdiği paralarla ayakta tutuyoruz. (Örneğin Amerikadaki zengin Ermeniler.) Eğer Türkiye soykırım iddialarını kabul ederse davamıza destek vermek için yapılan bu bağışlar son bulacak."

Ayrıca şunu da belirtmek isterim, Fransa, Danimarka, ABD gibi devletlerin yaptıklarına çocuklar bile güler. Başka iki ülkenin soykırım yaptı mı yapmadı mı gibi sorularına yanıt aramaya kalkışıp üstüne üstlük bununla ilgili kanun çıkarmaları.. Düşünsenize bizim TBMM'de "Aborjinlere soykırım yapılmıştır; yapılmamıştır diyene 2 yıl hapis" gibi kanunun geçtiğini.. Ne kadar komik olur. Ya da şöyle: "Antartika'da buz yoktur diyene 3 yıl ağır hapis!"

Ama Türkiye bu konuda çekingen davranmamalıdır. Misilleme yapmaktan çekinmemelidir. Çünkü soykırım yasası çıkaran diğer tüm devletler en büyük soykırımları yapmıştır.

Örneğin, ABD sadece bir ülkede değil, bir çok ülkede soykırıma kalkışmıştır. En büyük örneği, dünyadaki en büyük terörist kıyımından bile daha vahşice, daha canice olan Japonya katliyamıdır. Sonra Fransa'nın Cezayir'e yaptıklarını henüz yakın tarih unutmamıştır. Tut sen de TBMM'den "Fransa Cezayir'e soykırım yapmıştır" ya da "ABD Japonya'da, Vietnam'da soykırım yapmıştır" diye kanun geçir..
 

BacKDooR

Asistan
Elmacik dedi ki:
Herkes bu konuda milli duyguların dürtüsüyle hırçınlaşabiliyor ama daha yapıcı eleştiriler lazım. Örneğin faraza Ermenistan'ın soy kırım iddialarını kabul ettik, Ermeniler'in milli duygularının neredeyse tamamı söner. Çünkü milli varlıklarını bu soykırım olayına bağlamışlar. Eğer bu amaca ulaşırlarsa milletçe bir amaçsızlık boşluğuna düşerler ve deyim yerindeyse "ne oluyo lan, nasıl yani" gibi sorulara gark olurlar.

Zamanında bir gazeteci, bir Ermeni büyüğü ile röportaj yaptıktan sonra kamerayı kapatınca o kişinin şöyle söylediğini iddia etmişti: "Biz Türkler'in soykırım iddialarını kabul etmesini istemiyoruz. Çünkü ülkemizin ekonomisini Ermenistan dışında yaşayan Ermeni'lerin gönderdiği paralarla ayakta tutuyoruz. (Örneğin Amerikadaki zengin Ermeniler.) Eğer Türkiye soykırım iddialarını kabul ederse davamıza destek vermek için yapılan bu bağışlar son bulacak."

Yazının bu kısmını görünce malesef bu sorunun bu kadar basite indirgenip gerçek amaçları öngörememenin, malesef Ermenistan'ı gelecek yıllarda başarıya ulaştıracağından şüphem yok.

Sayın Elmacik, sanırım siz Ermeni soykırımı iddialarının amacını sadece bir soykırımın kabulünü dayatmaya çalıştığını sanıyorsunuz. Bağışlar kesilir, aç kalırız dediklerini söylemişsiniz.

Şimdi size gerçek nedenleri söyleyeyim.
Ermeni diasporasının politikası vardık tanıtma, tazminat ve toprak bunlar "üç T" olarak bilinirler.

Soykırımın kabulü ardından diğer iki istek otomatikman gerçekleşir çünkü almanya bu tazminatı ödemiştir. Ve diğer avrupa ülkelerinde de tazminatlar ödenmiştir, yahudilere.

Böyle bir tanımadan sonra hiçbir güç bu taleplerin önüne geçemez ve adamlar şunu söyler "madem tanındı dünya bunu kabul ediyor, siz de ettiniz o halde tazmin et."

Kimlere soykırım yaptığımız iddia ediliyor? Ermenilere.
Peki nerede yapmışız? Anadolu'da.
Pekala bu Anadolu'da Eermeni varlığını kabul ettikten sonra, soykırıma uğrattığımız adamların toprakları nerede? Üstlerine yatmışız.

Netice olarak adamlar bu sıralamayı takip ederek öldürdüklerinizin toprakları bize aittir, onları verin diyorlar, AB ve ABD bunu dayatacak.

Artık lütfen akp mantığıyla şirin görünme ya da kabul edersek işlerini bitiririz şeklinde söylemlerden vazgeçin. Size bir örnek vereyim.

Annan planını kabul ettik, ne dediler bize bu ver de kurtulcular? Kabul edersek Kıbrıs'da üstün oluruz, Ab tanıyacak vs. Bu millete Kıbrıs'da ki oyun yutturuldu ne oldu? Sonuç ne?
Değişen hiçbir resmi gelişme olmadı aksine adamlar AB'ye girdi hala baskı var.

Bir iki işadamı yolladılar adamlar, hani ayıp olmasın hem annan planıyla Kıbrıs'ı verdiler hem de hala eziyete devam ediyoruz demesinler diye ama resmiyet yok. Yani çocuk avuttular bizim yobaz basında başarı diye yutturdu, ne oldu?

Lütfen bari siz yapmayın bu ülke toprakları kolay kazanılmadı, olayın derinliklerini bilmeden bir Ermeni'nin sözlerine inanarak forumdaki kullanıcıları sanki kabul edersek bitiririz mantığını benimsettirip, ileride bu 17 - 18 yaşındaki çocukların ver de kurtulcu zihniyette olmalarında katkınız olmasın.
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
Arkadaş ben kesinlikle inananacağım artık senin kötü niyetli olduğuna. Yukarıdaki bütün yazıdan "soykırımı kabul edelim" gibi mantıksız bir sonuç mu çıkardın?

Ya da "hadi toprak verelim bakalım ne olacak" şekline sokmaya mı çalışıyorsun? Senin gerçekten ülkenin iyiliğini düşündüğüne inanmaya çalışıyorum, ama her fırsatta herşeye kötü niyetle yaklaşıyorsun. Ben A diyorum sen B anlıyorsun. Ben B diyorum hayır A diyorsun. Sana katıldığımı söylediğim yerlerde bile beni eleştiriyorsun hayret vallahi.. (Yeter ki etiket olsun diyorsun yani..)

Dikkat edersen senin mesajlarına cevap yazmıyorum çünkü;
1- Senin gibi düşünmeyen herkese saygısızlık ediyorsun.
2- İyi-kötü ne denirse densin asla kabul etmiyorsun. Mutlaka aksini söylüyorsun. Hatta şimdi senin fikirlerinden bir şey söylesem onu da reddedeceksin.

Samimiyetle söylüyorum senin ülkenin iyiliğini düşündüğüne inanmak istiyorum. Ama kendin fikir üret artık lütfen. Aynı ülkenin toprağında yaşıyoruz, senin de iyiliğini isterim, ama her fırsatta ezberden siyaset yapıyorsun. Yukarıda çok ince nükteler var sen alakasız bir şeyler çıkarmışsın ortaya. Artık bu ülkenin insanına düşmanlık etme. Ben sana kardeş gözüyle bakmaya çalışıyorum, oysa sen eleştirdiğin medyanın öğrettiği bir takım laflarla etiket yapıştırmaya çalışıyorsun sadece. Örneğin dilimizde yıllarca hiç kimsenin kullanmadığı bir kelime olan "aymazlık" sözünü bir kişiden (TV ve gazete) duydun baktım geçende forumda kullanmışsın. Söylediğin bütün sözler daha önceden belirli kişiler (hep aynı kişiler!) tarafından onlarca yüzlerce defa söylenmiş olan şeyler. Hep dünyaya "ben süperim" gözüyle bakıyor herkes. Şöyle kabuktan sıyrılıp diğer uluslara bakın, herkes süper olduğunu idda ediyor. Örneğin ABD'yi bütün dünyanın başına bela eden şey kendini "süper" zannetmesi! Kime sorsan "ama biz gerçekten süperiz" diyor.. Ermeniler Yunanlılar bile kendilerini üstün ırk filan zannediyorlar. Üstün ırk diye bir şey yoktur, üstün insan vardır.

Gerçekten ezberden yazıyorsun, AKP'nin hiç bir yerde "kabul edelim" dediğini duymadım ben. Ben yukarıda "misilleme yapalım" diyorum sense "kabul edelim" demişim gibi algılıyorsun aradaki farka bakar mısın? Ayrıca günümüzde para için milletvekili olanların, para için tarih kitabı yazanların sözüne bakmayın. Savaş döneminde Ermenilerin kanı sokaklardan akıyordu diyor burada büyüklerimiz! Seyhan nehri Ermeni cesetleriyle dolduruldu diyor bizzat şahit olan kişiler!! Ben hiç bir zaman Türk askerinin haksız yere cana kıyacağına inanmadım. (O dönemden bahsediyorum.) Ama savaş dolayısıyla kimler hangi siyasetleri izledi? Haklı veya haksız hangi olaylar oldu? Herkes sadece kendi penceresinden bakıyor.

Sadece iyi niyet besle ve kendin düşün, çok şeyin farkettiğini göreceksin. Şuncu buncu ifadelerden kaçınarak sadece düşünmeye çalış, takım tutar gibi siyaset yapma, "ne olursa olsun oyum DTP'ye" diyen Kürtler gibi tutucu olma. Ben bugün bir partiye oy veririm yarın başkasına, ama sen başka partiye oy veremezsin. Elli tane de seçim olsa eminim hep aynı partiye oy vereceksin. Demem o ki, biraz çok yönlü bak olaylara. Kendince insanlara etiket yapıştırıp olaylara bu açıdan yaklaşma. Olay o hale geldi ki neredeyse namaz kılan herkes vatan haini ilan edilecek! Samimiyetle söylüyorum, senin iyiliğini isterim, fikir alışverişinde bulunabilmek isterim. Az da olsa sana katıldığım yerlerde bunu dile getirmek isterim, çünkü aynı ülkenin vatandaşıyız. Ama seninle hiç kimse konuşamıyor, çünkü ne söylendiğine değil, kimin söylediğine bakıyorsun. Çünkü konuşan senin tarafında değilse doğrudan küçümsüyor, alay ediyor ve saygısızlık yapıyorsun. Gerçekten doğru olduğunu düşündüğün fikirleri ortaya koyduğunda herkesin birden inanmasını bekleme. Sen argümanlarını sunacaksın ve diğerlerinin de delillerini ortaya koymalarını isteyip bekleyeceksin. Oysa sen sadece konuşmak istiyorsun, dinlemek istemiyorsun.

İmkanın varsa gel çayımı iç, birlikte yemek yiyelim, fikirlerimizi paylaşalım. Sadece iyi niyet ve saygı yeterli olacaktır.
 

BacKDooR

Asistan
Senin bilgi dağarcığındaki kelime sayısı kadar kitap okumuşluğum vardır, senin aymazlık kelimesini televizyondan duyuyor olmana şaşmadım.

Sen ki gerilla savaşının anlamını bilmeyen, "Türkiye ne zaman gerilla taktikleriyle savaşmış" diyen birisin.
Gerilla savaşını bilmeyen bir arkadaşın aymazlık gibi kelimeyi televizyon sözü sanmasına zaten şaşırmam.
Neden herkesi kendin gibi 3 kelime biliyor snaıyorsun ki.

Gelelim konuya sen benim vatansever olduğuma ister inan ister inanma, senin ne yazdığın ortada kalkıp böyle bir cümleyle konuya giriş yapan kişinin ne demek istediğini tartışacak değilim işte bak hatırlatayım.

"Herkes bu konuda milli duyguların dürtüsüyle hırçınlaşabiliyor ama daha yapıcı eleştiriler lazım. Örneğin faraza Ermenistan'ın soy kırım iddialarını kabul ettik..." Diye devam eden cümlende yapıcı eleştiri diye örnek verdiğin olay Türkiye'nin parçalanmasını doğruacak bir olaydır.

Kalkıp çemkiriyorsun, kardeşim o zaman ne demek istiyorsan düzgün yaz, yapıcı eleştiri anlayışın soykırımı tanıyıp ermenileri sözde üzmek midir? Doğu anadolu topraklarını eline geçirirse mi daha karlı olur yoksa topladığı bağışlara devam ederse mi?
Allah Allah ya sen kendi yazdıklarını okumuyorsun ya da tepki gelirse kıvırırım diyorsun.

Bundan nasıl iyiniyet çıkarmamı beklersin sen, şu senin yazdığın yazıyı 17 - 18 yaşında çocuklar okusa arkadaşlarıyla konuşurken şöyle derler.
"ya aslında kabul etsek adamların elini kolunu bağlarız" Tıpkı o yobaz basının Kıbrıs'da yaptığı oyunun aynısı.

Kardeşim hükümetin ne olduğu zaten belli, ona bakarsan adamlar hasta Attaürk sevgisi besliyor sana mı inanacağım adamların icraatlarına mı? Adamların çıkardığı yasayla Ağrı, Ardahan, Kars bölgesinde her gün dönümlerce ermeniler tarafından Araziler satın alınıyor, kafa mı buluyorsunuz benimle.

Bugün de pkk konusunda aynı oyunu oynuyorlar, Kıbrıs'ta Denktaş için ne dediler? Çözümsüzlük çözüm değildir dediler çözdüler mi? Bugün de başbakanınız pkk konusunda o gün Kıbrıs için söylediği sözlerin aynısını söylüyor.

Kıbrıs için çözüm isteyenler pkk konusunda da istiyorlarmış, bunların hepsi oyun, ermeni, pkk oyunları aynı kefededirler. Akp Amerikan güdümünden çıkmadığı sürece bu oyunlara alet olmaya devam edecektir, sözde şirinlik gerçekte ise ver de kurtulculuk.

Seçim öncesi ermeni, rum, yunan, leyla zana akp'yi destekliyoruz dedi yahu, zana DTP'nin seçime girmediği yerlerde akp'yi destekliyoruz dedi. Sizin gerçekleri görmeniz için ermenilere toprak vermemiz gerekli, ancak o zaman "aaa doğruymuş" diyeceksiniz dövüneceksiniz, fakat geç olacak.
 

BacKDooR

Asistan
Ek olarak, misilleme diyecek zihniyet yine olayları düşünemeyen zihniyettir, sen Fransa'nın Cezayir soykırımını tanırsan, adamlar siz de tanıdınız ödeştik diyecek o zaman onların o kararını nasıl kaldırmak için çaba sarfedeceksin bu bir.

İki, Fransa'nın Cezayir soykırımı yaptığını söylersek yasa çıkartırsak sonuçları olarak aynı mı olacak?
Cezayir Fransa'dan toprak mı talep edecek? İşte ben de bundan bahsediyorum, olayları bilmeden gerisini düşünmeden ancak yazıyorsunuz.

Üç, hem tarihi olayları meclislere değil tarihçilere bırakmalılar diye savunma yapıp hem de kendin kabul edeceksin, bir başka ülke kalkıp sen tanıdın biz de sennkini tanırız dediğinde ne cevap verceksin?

Tıpkı şeye benziyor yasa çıkartıp yabancılara toprak satınca "e amerikada da satılıyor" böyle diyen adam dünyaya gelmiş boşa nesef tüketen bir insandır, kardeşim amerikada sen toprak alınca devlet mi kurmaya çalışıyorsun? Topraklarında gözün var da parçalamaya mı çalışıyrosun? Gap bölgesinde yahudilerin aldığı toprakların haddi hesabı yok, uyu millet uyu, yobaz yalanlarıyla devlet peşkeş çekildi hala uyutmaya devam.

Alakasız alakasız işler alem bunlar.
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
Kesinlikle senin kötü niyetli olduğuna inandım.
Bütün iyi niyetli yaklaşımıma rağmen hakaret ediyorsun.
"Aymazlık" kelimesini ben değil senin televizyondan duyduğunu söyledim. Çünkü bazı şahıslar o kelimeyi kullanmaya başlamadan sen de kullanmıyordun. Ne zaman TV'de şov yapanlar kullandı sen de o zaman kullandın. Nedense her söylediğin onlarınkiyle kelime kelime aynı.

Benmi kelime dağarcığımı bilemeyeceğin için, kitap okuma konusunda baştan yalan söylediğin de anlaşılmış oldu. Nitekim okuduğun yazarlar da her zaman aynı kişiler o da ayrı konu.

Sonra 20 yıldır terör içeriden beslenirken Türkiye gerilla savaşını nerede yapmış? 400 milyar dolar nereye harcanmış? Sevgili karakol komutanımız Sivas'ta kendine viski almak için devletin devriye aracıyla 40 KM mucur yoldan gidip geri dönerken; 10 KM uzaklıktaki köyden yolda kalan araca yardım çağrısı geldiğinde görevini yapmak yerine "ben mi bu karda yola çık dedim o.çocuğu" diyen şahıslar mı yaptılar gerilla savaşını? Eğer yapılmışsa bile demek ki işi bilmiyorlar ki yıllarca cedelleştiler. Asker ile paşa arasındaki farkı da gözetmek gerekir.

Olayı yine AKP 'ye getirmişsin, onların çıkardığı yasalara filan. Ben bu yasaları mı savundum ki? Her zaman diyorum ezberden yazıyorsun, okuduğuın kitaplardan mıdır nedir aklında ne kalmışsa artık. Ben Mersin'de muz yetişir diyorum sen "Afrika'kan muz almamalıyız" diyorsun. Ne alaka?

Anlaşılan senin şöyle bir fikrin var; "ne kadar çok bağırırsam o kadar çok kabul edilir söylediklerim" ya da "ne kadar çok hakaret edersem o kadar haklı olduğum anlaşılmış olur". Peki bakalım buyur meydan senin, ben çekiliyorum.
 

BacKDooR

Asistan
Ya elmacik, sen demiyor musun televizyondan duydun diye aymazlık kelimesini.
Sen karşındakinin durumunu bilmeden böyle bir hakarette bulnuyorsun sonra da hakaret ediyorsun diyorsun, iyi de kardeş benim her günüm senin hayatında duymadığın kelimelerle geçiyor, işim bu benim sonra da sen hakaret ediyorsun diyorsun.

Ermenilere toprak satışına izin verildiyse konu da toprak istemiyse, bu hakkı da akp verdiyse söylesene bakalım, eleştirmenin neresi anormal?
Adamlar toprak istiyor sizler buna izin veren yasayı çıkartan adamları eleştirmemize kızıyorsunuz, yahu ermeniler konusunda bunu söylemeyeceğim de nerede söyleyeceğim Allah Allah. Senin muz örneğin asıl tam tersi durumda mümkün güya örnek veriyorsun.

Sana o zaman da dedim, gerilla savaşının anlamını da bilmiyorsun ve görülüyor ki hala öğrenmek için çaba sarfetmemişsin, of ki ne of yazdıklarına bak "TSK gerilla mücadelesi vermiyormuş" Kuvayi Milliye'de gerillaydı, bugün dağlarda gezinen askerler de gerilla taktiğini kullanır.

Askere yine vermişsin, ermeni hikayeleri gibi hani seyhana akan kan, cesetler, hani senden isim istediğim ama veremediğin ordudan atılan adam, şimdi de asker vatandaşa öyle yapmış!!!!!!
Nedense senin hikayelerini sadece hep üçüncü şahıslardan duyduğun hikayeler, söylesene bana o üçüncü şahıslar kürt ve ümmetçi tayfası olmasın senin çevrendeki?

Ben de sana bir olay söyleyeyim ama seninkinden farkı şu; tüm Türkiye bunu biliyor yani bana hiç üçüncü şahıs anlatmadı, senin cumhurbaşkanın var ya kızının düğünü için devletin uçağına atlayıp karısı kızı çoluğu çocuğu düğüne uçakla gitti istanbul'a, başbakanınız da Amerika'ya gitti oğlunu ziyarete bebek ziyaretiydi sanırım, Mersin'de de kamera önünde vatandaşın anasına sövdü kardeşim sen bu adama oy veriyorsun üçüncü şahıstan duyduğun bir olaydan dolayı askere hakaret ediyorsun, sonra da burnundan kıl aldırmıyorsun.

Diyelim ki sizin anlattığınız olay doğru, en azından onlar ülkelerini satan kanunlar çıkartmıyorlar, en azından onları savunan bizler sözde yapıcı eleştiri adı altında ülke topraklarının peşkeş çekilmesi örnekleri vermiyoruz.
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
Herkesi istediğin kadar eleştirebilirsin Backdoor, ben ortaya delil koydum. Bundan ötesi için cumhurbaşkanını eleştirmişsin, onun bunun kızı hakkında laf söylemişsin ilgilenmiyorum. Nitekim ben o kadar yalnız bir adamım ki beni ne sen seversin, ne o cumhurbaşkanı sever, ne medya sever, ne devlet sever, ne polis ne de asker sever. Sana şu kadarını söyleyeyim; asker PKK için "geç onu geç, senin olayın başka" diyecek kadar nefret doludur bana. Hatta PKK'lı hakkında yapmadığı istihbaratı benim hakkımda yapmıştır. Yalan söylemek o kadar kolay ki. (Bu da PKK'nın ne kadar önemsendiğini ve ne kadar bir terör örgütü olarak göründüğünü gösterir.) Ne yapalım, 9 köy bittiyse onuncuya da gideriz, sevmesin kimse, sevsinler diye mi yaşıyorum.

Benim umurumda olan bayraktır, iki karış toprak değil. Daha önce başka toprakta dalgalanıyordu şimdi başka toprakta. Birinin üstüne varıp toprağını gasp ettikten sonra kalkıp bu benim vatanımdır diyen aşağılık bir yaratıktır. (Sözüm meclisten dışarı, başka yönlere çekme, Osmanlı'dan bahsediyorum.) Şimdi ise aynı şeyi yapanın yine farkı yoktur.

Ben o kadar yalnız bir adamım ki.. Ne kaybetmişim ki?
 
Üst