Erdoğan'ın maaşına zam yapıldı!

Bu konuyu okuyanlar

kaan.chnr000

Asistan
Reaksiyon puanı
186
Her ilden 1000 tl Kıbrıs'tan da 8000 tl. Nereden baksan iyi.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Allah arttırsın da hani bize diyen yok hiç herkes memnun halinden

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Sizin tercihiniz ben bilemem ama mesajlardan alıntı yapıp veya isim verip yada bilip bilmeden ithamda bulunacağınıza girmeyin zaten bu tarz tartışmalara. Kafanız rahat olur.

Hiç birşey yapmayan muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlunun maaşının 30 bin TL ye dayandığı bir ülkede Yürütmenin başı olan Cumhurbakanının aldığı 80-85 bin TL para çok geliyor gözünüze. Oradan eşinin çantasına sarıyorsunuz flan saçma sapan muhabbetler...
Kılıçdaroğluna karşı tutumumu bilmediğiniz için bunu diyebilirsiniz. Bugün baştaki hükümetin ne kadar gitmesini istiyorsam, Kılıçdaroğlu'nun da CHP'den o kadar gitmesini istiyorum. Benim partilere veya kişilere karşı özel bir tutumum yok. Sadece vasıfsız gördüğüm insanları bu tarz büyük mevkilerde görmek istemiyorum o kadar. Bu ister Erdoğan olsun ister Kılıçdaroğlu benim için ikisinin de bir farkı yok.

Halayla arkadaşlık kurmak westeros'taki en masum şey.
Hala demeyelim lazım olur :D

Seyman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Buradaki yorumlardan anlaşılan, Cumhurbaşkanının bir futbolcu kadar değeri yok. AKP hazımsızlığı vicdanları bile köreltmiş.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Buradaki yorumlardan anlaşılan, Cumhurbaşkanının bir futbolcu kadar değeri yok. AKP hazımsızlığı vicdanları bile köreltmiş.
Yanlış anlamayın da futbolcular ne alaka şimdi. Dünya'da en fazla para insanları eğlendirmek için düzenlenen şovlarda (Film sektörü, futbol sektörü vs.) döner. Yıllık hacmi trilyon dolarlar olan bir sektörden bahsediyoruz.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Erdoğan olmasa başka biri alacaktı.Hani sanki başkası olsa yok o çok diyecek? Buna inanıyorsanız ne ala.Sorun genel olarak milletvekili ve diğerlerinin maaşı.Bunun kaymağını yatıp hiçbir şey yapmayan vekiller bile yiyor.Hadi yatanları da geçtim o adi teröristler bile mecliste bizim paralarımızı yiyerek yaşıyor...Onları düşününce fazla olan bu miktarların Erdoğan için pek de fazla görülmesine anlam veremedim.Adam en azından doğrusuyla yanlışıyla bir şeyler yapmaya çabalıyor...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Başkanlar maaş alıyorsa Peki müdür kim?
Bu işte bir aksilik olmalı.

Peki maaş veren Müdürün Müdürü varmı acaba?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
hahahah gerçekten şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz ya yazık gerçekten yazık

Reaksiyon puanı
5,172
Keşke siyasilerin maaşı askeri ücretin belli bir katı şeklinde hesaplansa ve kendi maaşlarına zam yapabilmek için asgeri ücreti arttırmaları gerekse.

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Futbolcular ve film-dizide oynayıp kendi emeğiyle para kazanan insanlarla cumhurbaşkanının maaşını neden kıyaslıyorsunuz anlamadım. TRT dışında bu insanlar kazançlarını vergilerden kazanmıyor. Kıyaslanması bana çok saçma geldi.

Reaksiyon puanı
5,172
Futbolcular ve film-dizide oynayıp kendi emeğiyle para kazanan insanlarla cumhurbaşkanının maaşını neden kıyaslıyorsunuz anlamadım. TRT dışında bu insanlar kazançlarını vergilerden kazanmıyor. Kıyaslanması bana çok saçma geldi.
Trt nin kendi karı kenne yeter. Üstüne birde vergi öder muhtemelen:)

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Dedelerimiz daha fazla bizanslı kesmesi için TRT payı veriyoruz. yoksa tabi ki kendine yeter buna bi lafımız yok :D

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Eğer senede bir defa zam yapılıyorsa normal, hatta az bile. Çünkü belirtilen zam oranı %7-8 gibi bir şey oluyor. Eğer memurlar gibi bir yılda iki defa zam yapılıyorsa normal değil, fazla.

Mesela memurlara da 2020'de %4+4 zam veriliyor. Yani ocak ve haziran aylarında %4'er zam veriliyor. %1 falan ekstra enflasyondan kaynaklanan zam verilse, senede yaklaşık %10 zam alıyor memurlar.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Adam zaten çok az alıyordu.Her gün bir ekmek ve soğan yiyorduAçlıktan ağızı soğan kokuyordu.İyi ki arttırmışlar.?

6.000 TL çok az olmuş bence en az olmuş 14.500 TL zam olsun daha iyi olur.Belki 4 ekmek alır.?

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
aylık maaş 100 bin tl de olsa yine bu ülke yönetilmez

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Kendine 6bin tl zam yapmış güzel. Asgari ücrete 2binlira zam yapsın susalım. 4bin lira olsun asgari ücret. 6binin yanında ne ki?.

Reaksiyon puanı
425
Adam zaten çok az alıyordu.Her gün bir ekmek ve soğan yiyorduAçlıktan ağızı soğan kokuyordu.İyi ki arttırmışlar.?

6.000 TL çok az olmuş bence en az olmuş 14.500 TL zam olsun daha iyi olur.Belki 4 ekmek alır.?
Kendine 6bin tl zam yapmış güzel. Asgari ücrete 2binlira zam yapsın susalım. 4bin lira olsun asgari ücret. 6binin yanında ne ki?.
Şimdi düşüncenize saygım var ama yüzdelik dilim olarak baksanız keşke? İktidar yanlısı da değilim muhalefet yanlısıda ama yüzdelik olarak bakınca gayet normal bir zam aslında. Ha bence olmamalıydı 80K neyine yetmiyor ama işte..

Baran Buba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
:d

Ekli dosyalar

• meme.jpg
    meme.jpg
    44.3 KB · Görüntüleme: 114

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Merak ettiğim bir konu var. Sosyal medyada takip ediyorum bütün muhalif milletvekiller bu zamma saydırmışta saydırmış. Tek adam rejimi kendine zam yaptı az kaldı yedi yedi doymuyor vb bir sürü yakışıksız laflar...

Şimdi yeni yıl ile Milletvekili maaşlarıda ortalama 2 bin 2.500 TL zamlanacak. Ve yaklaşık 250 muhalif milletvekili var içlerinden 1 tanesi çıkıpta ülkede durumlar kötü ben bu ZAMMI istemiyorum veya bağışlıyorum diyecek midir sizce ? Ben hiç sanmıyorum...

Milletvekili maaşları 24-25 bin Tl bandında imiş. Asgari ücretin 10 katı. Acaba isyan eden 1 tane vekil gördünüz mü bizim maaşımı çok yüksek diye ?

Ayrıca mesala millet aç diyen muhalefet milletvekilleri nasıl oluyorda Meclis lokantasında yılda 200-300 çeşit yemeği her gün löbür löbür neredeyse bedavaya yiyor ? Hep eleştirenler mesele neden burada gidip yemek yiyor. Bizim halkımız aç iken bizde peynir ekmek domates yiyecez demiyor ?
Veya sürekli israf var diyen vekiller. Tüm iletişim masraflarını ulaşım masraflarını yıllık tonlarca akaryakıt masrafını meclis bütçesinden karşılarken utanıyorlar mı acaba ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Maaş konusu her dönem gereksiz yere efor harcanan ve boş yere konuşulan bir konu.
Vekile de bakana da cumhurbaşkanına da enflasyon oranında zam yapıldığı müddetçe sorun yok.
Hatta bence bence bir kanun çıkarığ bu artışı da asgari ücret artış oranına bağlasınlar.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Sen kendinle dalga geç, varsa daha iyisini yapabilen sizlerin cenahta buyursun gelsin...
Şunu çok iddialı bir şekilde söylüyorum, olmaz ya oldu diyelim(Allah korusun bu arada)...şayet Erdoğan ak partiye kızdı ve bıraktı, muhalefetciklerin hepsi birleşip Erdoğan'ı başkanlık için ÇATI ADAY yapmak için münasip yerlerini yırtmazlarsa ben bir şey bilmiyorum. Kaldı ki bunu Erdoğan'ın lütfetmesiyle bir yerlere gelenlere ,yani Ak parti artıklarına bile yapıyorlar, Erdoğan için haydi haydi yaparlar.