Erdoğan'ın maaşına zam yapıldı!

Bu konuyu okuyanlar

th3k1ng

Öğrenci
Cezalı
Bilmem farkındamısınız şuan mecliste 2021 bütçesi görüşülüyor. Ve 2021 yılı bütçesinde her maaş belli bir oranda zamlanacak mecbur 2019 da 2020 de olduğu ve 2022 de olacağı gibi... Bu ek vergilerde belli oranda artacak trafik cezalarıda vb neredeyse herşey zamlanacak yeni yıl ile.

Ama bunu Erdoğan'ın maşına zam yapılmış koşun linçleyek gibi yapılmaya çalışılması bana saçma geliyor. Enflasyon oranında zam alıyor herkes gibi onun maaşıda. Enfslasyon yüzde 10-12 desek 75-80 bin TL alırken 7-8 bin TL zam almış oluyor.

Adamı ülkeyi savaşa sokma yetkisi var. İstediği yere Milyar Dolarlık yatırım yapabilme veya yatırımı çekebilme yetkisi var şurada 5-10 bin TL nin lafını yapıyorsunuz ucuz düşünüp...
Kendini küçük düşürüyorsun.

ozciceky

Profesör
80 küsürbin büyük rakam bizler için tabiki de. Ama 10 bin dolar ediyor aylığı anca.
O sebeple dolar bazına vurdun mu normal bence Cumhurbaşkanı için.

Bilmem farkındamısınız şuan mecliste 2021 bütçesi görüşülüyor. Ve 2021 yılı bütçesinde her maaş belli bir oranda zamlanacak mecbur 2019 da 2020 de olduğu ve 2022 de olacağı gibi... Bu ek vergilerde belli oranda artacak trafik cezalarıda vb neredeyse herşey zamlanacak yeni yıl ile.

Ama bunu Erdoğan'ın maşına zam yapılmış koşun linçleyek gibi yapılmaya çalışılması bana saçma geliyor. Enflasyon oranında zam alıyor herkes gibi onun maaşıda. Enfslasyon yüzde 10-12 desek 75-80 bin TL alırken 7-8 bin TL zam almış oluyor.

Adamı ülkeyi savaşa sokma yetkisi var. İstediği yere Milyar Dolarlık yatırım yapabilme veya yatırımı çekebilme yetkisi var şurada 5-10 bin TL nin lafını yapıyorsunuz ucuz düşünüp...
Dedi Akp avukatı😂😂😂 Senin şu Akp ve Tayyip Erdoğan avukatlığın beni gülmekten öldürüyor.😁😁😁 Bizim mahallede en fanatik Akp li bile senin kadar Akp yi ve Tayyip Erdoğan’ı savunmuyor.

OzkanK.

Dekan
bu kadar kasmasanız mı :(

Her sene aynı muhabbet. Erdoğan'ın maaşı ne oldu diye. Siz bu kadar kasmasanız mı ? Hayatın gerçekleri bunlar zaten. Her sene Meclis çalışanları ve bakanlar valiler milletvekilleri zam alıyor. Yürütmenin başı olarak otomatikman Cumhurbaşkanıda alıyor...

Ayrıca en son 7 Aylık maaşını erdoğan bizbize yeteriz kampanyasına bağışlamıştı...

Siz ne istiyorsunuz ne hayel ediyorsunuz gerçekten bilmiyorum Erdoğan Asgari ücret flan mı ? Ülke bütçesi adamın kontrolünde zaten kağıt üstünde maaşını asgari ücret yapsa ne örtülü ödenekten istediği kadarını alır...

Burda kendini çok bilmiş sanan arkadaşlar Erdoğan gidince A kişisi gelsin B kişisi gelsin ben maaş almıyom zam istemiyom flan mı diyecek sanıyor gerçekten ?
Bu ülkede meclis ilk kurulduğundan beridir herkes maaşını alır meclis çatısı altında çalışan...

Dora

2020 Out- 2021 In
Yönetici
Super Moderator
Yapıldı yerine yapılacak demek daha yerinde olacağı düşüncesindeyim.
Eğer yıl arasında yapıldıysa bu büyük bir sansasyon fakat yıl başında yapılacak klasik zamlardan biriyse rakam her ne kadar yüksek olsa da herkese yapıldı zaman yapılacak olması önemli bir habermiş gibi durmuyor. Yıl başında yapılacak bir zamma şaşırmadık. O kadar değerdeki zammı hiç bir asgari ücretinin görmeyeceğini de zaten biliyoruz.

ozciceky

Profesör

Adam dediğin Sayın Cumhurbaşkanı. Ayrıca savaşa sokma yetkisi yok. Yetki TBMM'ye ait.

SDN Son Haberler

Son mesajlar