Engin Baytar'ın raporu ortaya çıktı!

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
220820121437292269232_2.jpg

Süper Kupa maçında karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır’a saldırısıyla Türk futbolunun bugünlerde bir numaralı gündemi haline gelen G.Saraylı Engin Baytar’ın yaşananlarla ilgili gündeme oturan şok iddiaları gözleri sevkine neden olan raporlara çevirdi…

Yıldız futbolcunun “Ben o anda kırmızı kart gerektirecek bir şey yapmadım. Küfür filan etmedim sadece hocaya golün ofsayt olduğunu söyledim” demesinin ardından Süper Kupa maçının raporları ortaya çıktı.

Bu arada MHK olayın vahametinden dolayı maçtan iki gün sonra hakemlerden ek birer rapor daha istediği ortaya çıktı.

ENGİN NEDEN ATILDI ?

Engin Baytar’a kırmızı kart gösteren Çakır’ın Galatasaraylı oyuncuyu ihracı ile ilgili raporunda, “… Maçın 68. dakikasında Galatasaraylı futbolcu Engin Baytar uzak bir noktadan koşarak hızla yanıma gelmiş ve iki eliyle otoritemi sarsacak şekilde göğsümden sertçe iterek bana ‘hem el var hem ofsayt, görmüyor musun Allah belanı versin senin…’ diyerek hakaret etmiştir” sözlerine yer verdi. Çakır’ın raporuna göre Engin Baytar’ın küfür etmediği ama maçın hakemine hem fiziki müdahalede bulunduğu hem de bela okuyarak hakaret ettiği gerekçesiyle ihraç edildiği ortaya çıkmış oldu.

SALDIRI ANI İÇİN NELER YAZILDI ?

Çakır’ın TFF Hukuk Müşavirliğine ve oradan da disiplin kuruluna giden iki sayfalık bu raporunda ihraç sonrası saldırı ile ilgili olarak da, “ … Galatasaraylı futbolcu ihracın ardından bu defa formamın iki yakasından iki eliyle tutarak boğazımı doğru vurmaya boğazımı sıkıştırmaya çalışarak fiili bir saldırı gerçekleştirmiştir. Oyuncunun bana bu saldırısı ve sürüklemesi takım arkadaşlarının gayreti ile sonlandırılmıştır” sözlerine yer vermiş.

4.HAKEM SÜLEYMAN ABAY'IN RAPORUNDA NE VAR ?

Raporlarda ayrıca Engin Baytar’ın oyun sahasını terk edip soyunma odasına giderken tünel önünde de maçın 4. Hakemi Süleyman Abay’ın üzerine yürüdüğü ve hakaret ettiği ortaya çıktı. Hakem Süleyman Abay’ın da raporunda Engin Baytar’ın saha çizgilerini terk ettikten hemen sonra çıkış tüneline giderken bu kez kendisinin üzerine doğru yürüdüğü, saldırma eylemi içinde olduğu, ancak bunun engellendiği ve yanına yaklaşarak kendisine, “Senin de, hepinizin de Allah belasını versin” diye hakarette bulunduğu ve bunu iki kez tekrarladığına yer verdi.

FENERBAHÇE TRİBÜNLERİNE “O… Dž”

Olayların ardından Cüneyt Çakır ile ilgili yaptığı açıklama ve iddialarla bu hafta da futbolun bir numaralı gündemi olan Engin Baytar’ın, “Ne hakemlere ne başkasına benim o olaylar sırasında kimseye küfrüm olmadı” demesine karşılık raporlarda Engin Baytar’ın Fenerbahçe tribünlerine küfür ettiği ortaya çıktı.

Küfür ifadeleri maçın iki temsilcisi ve 4.hakemi Süleyman Abay’ın raporlarında yer aldı. Müsabakanın temscilcilerinin TFF’ye verdiği raporda, “… Oyundan ihraç edilen Engin Baytar sahaya terk ederken bu kez 4.hakeme saldırmaya yeltenmiş ancak engellenmiştir. Daha sonra çıkış tüneline girerken Fenerbahçe taraftarlarına dönerek,” An… si… o… çocukları sizi” diye küfür etmiştir” sözlerine yer verdi.

kaynak

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
quote_icon.png
deatmania Nickli Üyeden Alıntı

Böyle bir futbolcu tanımıyorum.

vay engin var tanışmıyoruz artık.

quote_icon.png
deatmania Nickli Üyeden Alıntı

Böyle bir futbolcu tanımıyorum.

vay engin var tanışmıyoruz artık.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
g.saray engin baytarın daha önce böyle işlere karıştığını bilmiyormuydu yada bildiği halde neden aldı anlamak mümkün değil bir futbolcu neyse o bügün 11 maç ceza aldı cezası bitince yine aynısını yapar g.sarayın başına bela olacak gibi inşallah düşündüğüm gibi değildir.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
tribüne küfrederken kendi kimliğini ifşa etmiş :) oldu mu baytar ?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Yollasınlar bu adamı ya. Hiç sevmiyorum.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Engin Baytar gidiyor mu?

Galatasaraylı Engin Baytar'a talip çıktı. Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa maçında kırmızı kart gören ve 11 maç ceza alan Engin'i transfer etmek için bazı Rus kulüplerinin Sarı-Kırmızılı kulübün kapısını çaldığı öğrenildi.

baytar2_GXKP0.jpg

Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa maçında kırmızı kart gören ve 11 maç ceza alan Engin Baytar için Rus kulüpleri devreye girdi.

Cezası nedeniyle sezonun ilk yarısının büyük bölümünde forma giyemeyecek olan Galatasaraylı oyuncuyu kiralamak isteyen Rus kulüpleri Sarı-Kırmızılı kulüple temasa geçti. Ancak lig dışında Şampiyonlar Ligi maçlarını da düşünen Galatasaray yönetiminin teknik heyetin de bu transfere sıcak bakmamasıyla şimdilik bu tekliflere olumsuz yanıt verdiği öğrenildi.

Ntv Spor

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Daha ne sıcak bakmaması... Yollayın gitsin arkadaş, birazda Rus hakemlerin yakasına yapışsında al-aşağı etsinler fiyakasını da görsün :thumbdown:....!!!!

itueew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O değillde Fatih Terim neden her geleni adam etmek zorunda.. Ne zaman bir sorunlu bir futbolcunun adı GS ile anılsa Fatih Terim adam eder geyiği dönmeye başlar..

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bence de, alıcısı varsa hemen yollasınlar. belki sibirya soğuğu yiyince aklı başına gelir. :)

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
KİRALIK YOLALSINLAR 1 SENE SONRA GERİ DÖNSÜN.... Bizim futbolcumuz aslında bende ilk başta çok sert bakkıyordum açıklamalarını filan izleyince babasının filan üzüldüm.... 1 sene sonra bakar karar veririz.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
g.saray engin baytarın daha önce böyle işlere karıştığını bilmiyormuydu yada bildiği halde neden aldı anlamak mümkün değil bir futbolcu neyse o bügün 11 maç ceza aldı cezası bitince yine aynısını yapar g.sarayın başına bela olacak gibi inşallah düşündüğüm gibi değildir.

Bilmemesi mümkün değil.
TRT Engin Baytar'ın kısa geçmişini gösterdi. Yapmadığı halt kalmamış. Bile bile lades.