Yardım Elim Ayağım titriyor Ubuntu Çöktü

Bu konuyu okuyanlar

CoderF Sapiens

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Sadece Terminali şeffaf yapmak istedim compiz diye birşey indirdim bir forumda gördüm sonra compiz -- replace yazdım öle diyordu sonra böyle garip gurup şeyler oldu ubuntu bir sorunla karşılaştı dedi gri ekran geldi mavi ekran gibi bende yeniden başlat dedim şuan açıldı ama içsel bir sorunla karşılaştı yazdı ne oldu nie böle oldu compiz virüs mü? önemli dosyalarım vardı :(

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
"İçsel bir sorunla karşılaştı" hatasından sonra masaüstüne erişebildiniz mi? eğer eriştiyseniz ve sorunsuz kullanım sağlıyorsanız problem yoktur. Compiz için kullandığınız compiz --replace komutu ile aslında bir şeyleri resetliyorsunuz bu da bir hataya neden olmuş olabilir.

Basitçe terminali şeffaf yapmak için izleyebileceğiniz yol;
CTRL+ALT+T > Düzenle > Profil (Şimdiki profil) > Efektler > Transparan Arka plan
Shade ayarını kendinize göre ayarlayıp transparan derecesini isteğinize göre şekillendirin
Kaydedin ve ön izleyin.

CoderF Sapiens

Asistan
Reaksiyon puanı
116
"İçsel bir sorunla karşılaştı" hatasından sonra masaüstüne erişebildiniz mi? eğer eriştiyseniz ve sorunsuz kullanım sağlıyorsanız problem yoktur. Compiz için kullandığınız compiz --replace komutu ile aslında bir şeyleri resetliyorsunuz bu da bir hataya neden olmuş olabilir.

Basitçe terminali şeffaf yapmak için izleyebileceğiniz yol;
CTRL+ALT+T > Düzenle > Profil (Şimdiki profil) > Efektler > Transparan Arka plan
Shade ayarını kendinize göre ayarlayıp transparan derecesini isteğinize göre şekillendirin
Kaydedin ve ön izleyin.
ctrl alt + f1 yaparak masa üstüne eriştim sonradan.

CTRL+ ALT + T yapınca terminal açılıyor düzenleyi göremedim ama

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
ctrl alt + f1 yaparak masa üstüne eriştim sonradan.

CTRL+ ALT + T yapınca terminal açılıyor düzenleyi göremedim ama
Düzenle & Özellikler olarak görünebilir. Sonra açılan ekranda bağlı profilinizi seçersiniz daha sonra açılan sekmede Efektler & Renkler tarzında bir yer vardır. Bahsettiğim ayarın orada olması gerek. Ubuntu diye belirttiğiniz için dağıtımı, ona göre tarif etmeye çalışıyorum Ubuntuyu kullanırken aklımda kaldığı kadarıyla.

CoderF Sapiens

Asistan
Reaksiyon puanı
116
üç çizgiye tıkladım öle gördüm hiç bişi yazmıyordu tek bende mi üç çizgi var ? :D neyse hallettim teşekkür ederim

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
Sadece Terminali şeffaf yapmak istedim compiz diye birşey indirdim bir forumda gördüm sonra compiz -- replace yazdım öle diyordu sonra böyle garip gurup şeyler oldu ubuntu bir sorunla karşılaştı dedi gri ekran geldi mavi ekran gibi bende yeniden başlat dedim şuan açıldı ama içsel bir sorunla karşılaştı yazdı ne oldu nie böle oldu compiz virüs mü? önemli dosyalarım vardı :(
Verileri almanız konusunda yardımcı olmak istiyorum. /home/ klasörünü şifrelediniz mi?

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
Hayır Şifrelemedim :(
Tamam, bu iyi haber. Lütfen farklı bir cihazda aşağıdaki işletim sistemlerinin birini indirin ve bunlardan biriyle önyükleme oluşturun.

PiluX v2.0 veya üstü
Ubuntu 18.04 veya üstü
veya kurmadan deneme özelliği olan Linux Distro'lar.

Sonrasında seçtiğiniz işletim sisteminin adını vererek bana cevap atın. Sonraki adımlarla yönlendirip bilgilerinizi almaya çalışalım.