Ekran kapalıyken fazla şarj yemeyen telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Sorun Ne Olup Olmadigi Değil Hocam Tamamen Fiyat Bana Kalırsa 3500 TL Verip Realme 6 Pro Yani 1 Yaş Eski Bir Cihaz Almak Yerine Sadece 500 TL Daha Ekleyip Stereo Höparlör Gibi Artilari Olan Daha Yeni Cikmis Taze Bir Cihazi Almak Daha Mantikli
Haklısınız ama realme 6 pro nisan ayında çıktı. Yani ömürleri de güncelleme destekleri de hemen hemen aynı olacak.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Sorun Ne Olup Olmadigi Değil Hocam Tamamen Fiyat Bana Kalırsa 3500 TL Verip Realme 6 Pro Yani 1 Yaş Eski Bir Cihaz Almak Yerine Sadece 500 TL Daha Ekleyip Stereo Höparlör Gibi Artilari Olan Daha Yeni Cikmis Taze Bir Cihazi Almak Daha Mantikli
Realme 7 pro kötü cihaz demiyorum.Alınabilir bir itirazım yok ama Realme firmasının pazarlama olayı bana tuhaf geliyor.Yeni cihazında daha iyi işlemci olması gerek.Aynı işlemciyi koyuyorsun.Yeni cihazında ekran hızının 90 Hz yada 120 Hz olması lazım 60 Hz a düşürüyorsun.Ben özelliklere baktığımda Realmenin bu çıkardığı cihaz beni çok tatmin etmedi.Bugün Realme 7 pro alan biri bir önceki modelden bariz üstün bir cihaz aldım diyemiyor.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Realme 7 pro kötü cihaz demiyorum.Alınabilir bir itirazım yok ama Realme firmasının pazarlama olayı bana tuhaf geliyor.Yeni cihazında daha iyi işlemci olması gerek.Aynı işlemciyi koyuyorsun.Yeni cihazında ekran hızının 90 Hz yada 120 Hz olması lazım 60 Hz a düşürüyorsun.Ben özelliklere baktığımda Realmenin bu çıkardığı cihaz beni çok tatmin etmedi.Bugün Realme 7 pro alan biri bir önceki modelden bariz üstün bir cihaz aldım diyemiyor.
Aslında bu 90hz ips mi 60hz amoled mi konusu kullanıcıya bırakıldı. realme, twitter'da yapılan anketin sonuçlarına göre 60hz amoled kullandı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefonu fazla kullanan birisi değilim. Genelde işlerimin çoğunu bilgisayardan hallediyorum WhatsApp dahil. Wi-Fi hep açık olur o kadar. Ortalama yarım saat Twitter, yarım saat YouTube kullanırım. Toplamda 1 saat de Chrome, Hepsiburada ve Amazon uygulamalarını kullanırım. Evdeyken maksimum yaptığım bu. Dışarıda da BT kulaklığım ile Spotify dinlerim. Oyun hiç oynamam. Şu an ortalama 1 yıldır Mi 9T kullanıyorum. Telefonu ilk aldığımda yaklaşık 3 gün şarj etmiyordum. Şimdi neredeyse 1 günde şarjı bitiyor durduğu yerde. MIUI güncellemeleri bataryayı çok kötü etkiledi. Ek olarak benim telefonda da sıkıntı olabilir emin değilim. Yüzde 60'dan 20'ye kadar 1 saat 58 dakika ekran süresi aldım. Yüzde 60'a kadar da büyük ihtimalle o civar almışımdır. Yani 4 saate yakın ekran süresi alıyorum. Telefon genellikle bekleme modunda. Şarjın bu kadar gitmesi sinirimi bozuyor. Bu yüzden, ekran kapalı olduğunda çok az şarj yiyen cihaz arayışı içerisindeyim. Bütçem 4K.
Android almayacaksın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme 7 Pro falan kurtarmaz. Aynı firmanın en baba en stabil dediği OnePlusu bile ekran kapalıyken şarj yeme vukuatları ile gündeme geliyordu.
Belki Huawei. BELLLLLKİ.
Boşuna telefon değiştirme.

Mi ui 11e dönmeye bak.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aslında bu 90hz ips mi 60hz amoled mi konusu kullanıcıya bırakıldı. realme, twitter'da yapılan anketin sonuçlarına göre 60hz amoled kullandı.
İyi güzelde 60 Hz amoled yapacağına 90hz amoled yada 120 Hz amoled yapması lazımdı.Realme özellik konusunda bence çuvalladı.İşlemci Realme 6 Pro daki işlemci.Şaka gibi.Stereo hoparlör ve Amoled ekran dışında bir olay yok.Realme 7 pro alacağıma Poco X3 almak bence daha mantıklı.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
İyi güzelde 60 Hz amoled yapacağına 90hz amoled yada 120 Hz amoled yapması lazımdı.Realme özellik konusunda bence çuvalladı.İşlemci Realme 6 Pro daki işlemci.Şaka gibi.Stereo hoparlör ve Amoled ekran dışında bir olay yok.Realme 7 pro alacağıma Poco X3 almak bence daha mantıklı.
Evet, neden ekran kalitesi veya tazeleme hızından vazgeçelim ki ? 90hz amoled olsa ne güzel olurdu.
İşlemci'de bir değişiklik olmaması da üzücü.
Dediğiniz gibi, 1000 tl daha ucuz olmasına rağmen poco x3 de mantıklı.
Bir de şu aralar poco x3 ile ilgili bazı şikayetler var internette, umarım çözülür.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet, neden ekran kalitesi veya tazeleme hızından vazgeçelim ki ? 90hz amoled olsa ne güzel olurdu.
İşlemci'de bir değişiklik olmaması da üzücü.
Dediğiniz gibi, 1000 tl daha ucuz olmasına rağmen poco x3 de mantıklı.
Bir de şu aralar poco x3 ile ilgili bazı şikayetler var internette, umarım çözülür.
Poco X3 de ekran kalitesi ile ilgili şikayetler var.Ben android firmalardan biraz soğudum.Maddi durumu ayarlarsam Se 2020 almayı düşünüyorum.Apple pahalı mahalı ama bu telefon olayının hakkını veriyor.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Bu arada geçenlerde güncellemeyle şöyle bir şey geldi. Sanırım bundan bahsediyorsunuz.
Screenshot_2020-10-20-18-39-58-63.jpg

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Valla iyi hoş diyorsun Murat ama SE2020 hariç güncel bir iPhone fiyatı benim bütçeni aşar maalesef. Dediğin doğru bekleme konusunda iPhone gibisi yok. Onu da bir iPhone 11 alayım desen fiyatlar 7K'yı aşmış durumda. Birde tabi kulaklık alacaksın, saat alacaksın iPhone ile uyumlu olacak mı endişesi veya bazı yerlerde kendisi kısıtlayan iOS yüzünden zorda kalabiliyor insan. Paran olacak tüm ürünlerin iOS ekosistemine ait olacak o zaman sorun yaşamazsın. Bu ülkede fakirin derdi çok olur :D
Hocam benim düşüncem de iPhone'dan yana. SE 2020'ye çıkabilirseniz bence iyi olur. Android tarafında da Realme 6/7 Pro öneririm.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Valla iyi hoş diyorsun Murat ama SE2020 hariç güncel bir iPhone fiyatı benim bütçeni aşar maalesef. Dediğin doğru bekleme konusunda iPhone gibisi yok. Onu da bir iPhone 11 alayım desen fiyatlar 7K'yı aşmış durumda. Birde tabi kulaklık alacaksın, saat alacaksın iPhone ile uyumlu olacak mı endişesi veya bazı yerlerde kendisi kısıtlayan iOS yüzünden zorda kalabiliyor insan. Paran olacak tüm ürünlerin iOS ekosistemine ait olacak o zaman sorun yaşamazsın. Bu ülkede fakirin derdi çok olur :D
SE 2020 alırsanız da bu sefer beklemeyi çözeceksiniz ama batarya kapasitesi belli kullananlar 4-6 saat arası ekran süresi aldığını söylüyor bunu da göz önünde bulundurun.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Huawei serilerine bir bakmanızı öneririm.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Iphone ne zaman batarya konusundaki başarısıyla adını duyurdu?

Pil ömrü = Android
Hocam ben buna katılmıyorum. Samsung Galaxy A9 (2018 Modeli) 3-4 saat canlı ders, 2 saat instagram ile şarjı bitiyor. 4 senelik iPhone 7 Plus tam şarjla ve 5 saate yakın kullanımla gün sonuna kadar 40-45 arası şarjı dayanıyor.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bir de zoom ile deneyin iphone 7 plus'ı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Böbreği satıp iPhone 12 mini alacağız en son :D

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Realme 7 Pro daha iyi olur. Super AMOLED ekran olduğundan. :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ekran açıkken birer birer düşen şarjlı apple'dan iyidir.
Siz de kendi bakış açınıza göre haklısınız. Ama düşünsenize telefonu bıraktınız %100 gece bırakıyorsunuz sabah bir aldınız 90. Bu bir iPhone olsa 99-98.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Siz de kendi bakış açınıza göre haklısınız. Ama düşünsenize telefonu bıraktınız %100 gece bırakıyorsunuz sabah bir aldınız 90. Bu bir iPhone olsa 99-98.
Apple ile arkadaşıma bir fotoğraf göstereyim diyorsun. Açıyorsun 100 iken. 2 3 dakika fotoğrafa bakıyorsunuz 95 olmuş.

Kapalı duran telefonun ne faydası var? Önemli olan ekran süresi.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Apple ile arkadaşıma bir fotoğraf göstereyim diyorsun. Açıyorsun 100 iken. 2 3 dakika fotoğrafa bakıyorsunuz 95 olmuş.

Kapalı duran telefonun ne faydası var? Önemli olan ekran süresi.
Bizim şuanda konuştuğumuz üzerinden (SE 2020) ise bu telefon amiral gemisi değil zaten. "Ucuz" diye çıktı. Ama bir iPhone 11 ile Note 20 yi karşılaştırırsak batarya olarak sonuç belli. Açık ve kapalı ekran farketmez.

Bu arada Realme 7 Pro'nun bataryası SE'den çok fazla değildir diye düşünüyorum.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bizim şuanda konuştuğumuz üzerinden (SE 2020) ise bu telefon amiral gemisi değil zaten. "Ucuz" diye çıktı. Ama bir iPhone 11 ile Note 20 yi karşılaştırırsak batarya olarak sonuç belli. Açık ve kapalı ekran farketmez.

Görkem abi o güzel ekranlı 9T'den o çağ dışı ekranlı SE'ye geçsin ben Hüseyin değilim.

9T kullanan, o tam ekranın zevkine varan en fazla delik çentik falan kullanır. Diğerleri rahatsız ediyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Görkem abi o güzel ekranlı 9T'den o çağ dışı ekranlı SE'ye geçsin ben Hüseyin değilim.

9T kullanan, o tam ekranın zevkine varan en fazla delik çentik falan kullanır. Diğerleri rahatsız ediyor.
SE2020 almam zaten hayatta. Bu ekrandan öyle bir ekrana geçmek istemem yani. Zaten bütçemi de epey zorlar SE. O yüzden 7 Pro iyi gibi.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
AMOLED ekran, bir tık daha iyi batarya ve şarj performansı için aradaki farka değer sanki. Güncelleme konusunda nasıl Realme? Öyle hemen gelsin takıntım yok ama 2 yıl Android güncellemesi veriliyor mu?

Telefonda uygulama sayım epey az. 64 GB sürümün 35 GB'ı boş zaten. Bir 10 GB fotoğraf / video var en az. Temiz bir format atmayı düşünüyorum. Çare olmazsa yeni bir telefon bakacağım. Ben 3.5 yıl HTC One A9 kullandım. 9T'nin bu kadar çabuk eskimemesi lazım diye düşünüyorum. Birde cihazıma epey iyi bakarım ben. AccuBatery'nin Pro versiyonunu satın almıştım batarya sağlığını yüzde 90 olarak gösteriyor. 1 yıl sonuna göre iyi sanki.

Poco'nun çerçeve plastik olduğu için hiç sıcak bakmıyorum yoksa fiyatına göre epey iyi cihaz bence de.
bence iyi. ama %10luk kayıp iyi midir bilemiyorum. bence %10 için yeni telefona bulaşma derim. yeşil kağıdın durumu, alım gücü, kışın gelmesiyle bizi daha zor günler bekliyor. paranı yatırım olarak değerlendirmeni öneririm.

htc falan artık battı batacak. zamanının 1 numaralı markalarından biriydi. bence sen tam gaz kullanmaya devam et, çok şarj yiyen uygulamaların başında face messenger ve facebook var. onların lite sürümlerini kur. (eğer kullanıyorsan)

whatsapp için yapılacak birşey yok. tarayıcı olarak brave kullanabilirsin. chrome şarj yiyor. hem youtube da bişi izleyecekken 2 reklamdan biri olan "piizzzzza" diye reklamları da görmezsin :D

konumunu kapalı kullanman, nfc kullanmıyorsan kapalı durması, ve akıllı saat kullanıyorsan bluetooth u full açık gezmemelisin.

hard formatta herşey silinecek biliyorsundur, yedeklerini almayı sakın unutma.. ben lg g2 telefonumu 5.5 yıl kullandım. neden sen de htc rekorunu kırmayasın ki :) patlayana kadar devam... :)

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
bence iyi. ama %10luk kayıp iyi midir bilemiyorum. bence %10 için yeni telefona bulaşma derim. yeşil kağıdın durumu, alım gücü, kışın gelmesiyle bizi daha zor günler bekliyor. paranı yatırım olarak değerlendirmeni öneririm.

htc falan artık battı batacak. zamanının 1 numaralı markalarından biriydi. bence sen tam gaz kullanmaya devam et, çok şarj yiyen uygulamaların başında face messenger ve facebook var. onların lite sürümlerini kur. (eğer kullanıyorsan)

whatsapp için yapılacak birşey yok. tarayıcı olarak brave kullanabilirsin. chrome şarj yiyor. hem youtube da bişi izleyecekken 2 reklamdan biri olan "piizzzzza" diye reklamları da görmezsin :D

konumunu kapalı kullanman, nfc kullanmıyorsan kapalı durması, ve akıllı saat kullanıyorsan bluetooth u full açık gezmemelisin.

hard formatta herşey silinecek biliyorsundur, yedeklerini almayı sakın unutma.. ben lg g2 telefonumu 5.5 yıl kullandım. neden sen de htc rekorunu kırmayasın ki :) patlayana kadar devam... :)
İyi dediniz de konu sahibi Mi 9T kullanıyor. ?

Bayağı fark var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
SE2020 almam zaten hayatta. Bu ekrandan öyle bir ekrana geçmek istemem yani. Zaten bütçemi de epey zorlar SE. O yüzden 7 Pro iyi gibi.
9Tden 7 proya geçmek gibi ultra mantıksız bir işi neden yapıyorsun?
Bu millet niye inatla orta segmentte bocalıyor anlamıyorum.
Amirale geçmeyecekseniz boşuna telefon değiştirmeyin.