Ekran kapalıyken fazla şarj yemeyen telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Hocam bütçeyi arttırma şansınız var mı?
Bütçeyi artırabilirim belki ama pek mantıklı değil gibi. Ortalama bir cihaza ek olarak iyi bir batarya süresi istiyorum sadece. Bu özellikleri Realme 7 Pro sunabiliyor. İhtiyaçlarıma yönelik en iyi ve ucuz cihazı almak tabi ki benim için önemli.

alpotter

Profesör
Realme 6 Pro veya 7 Pro almanızı öneririm.
Realme 6 pro ile 90hz standart kullanımda 8.30-10 saat arası alıyorum. 60hz'de 12.30-13 saati gördüğüm oldu.
Yatmadan önce %100'e kadar doldurup kapatmadan bıraktım. 7 saat sonra şarj %96'ya inmişti.
7 Pro hem 60hz, hem de amoled olduğundan pil konusunda daha başarılı olabilir. Ama 6 pro'nun garip bir şekilde 7 pro'ya göre birçok üstünlüğü var.
Realme ui arayüzü sade, akıcı bir arayüz. Batarya dostu diyebiliriz. :)
Android 11 ve 12'yi de alır büyük ihtimalle.
@Cvnmrt 'in açtığı güncelleme takvimiyle ilgili konuda Aralık 2020'de Android 11'in geleceği realme tarafından açıklandığı yazıyordu.
Cihazla hakkında merak ettiğiniz herhangi bir şeyi sorabilirsiniz hocam :)

Hocam Güzel Fikir Ama Realme 7 Pro 3999 TL Neredeyse Aynı Fiyattan Satılacak Realme 6 Pro Almak Sizce Mantıklımı? Bence Akıl Karı Değil
Aralarında Stereo hoparlör ve Amoled ekran dışında bir fark yok.İşlemci ikisindede Snapdragon 720g.Realme 6 Pro nun 90 Hz ekran hızı avantajı var.Realme 7 Pro sözde bir üst model ama ekran 60 Hz.Şu var stereo hoparlör takıntısı olan biri(Benim gibi) Realme 7 proyu alabilir ama stereo hoparlörü çok takmayan biri için bence Realme 6 Pro almak daha mantıklı.

alpotter

Profesör
Hocam Güzel Fikir Ama Realme 7 Pro 3999 TL Neredeyse Aynı Fiyattan Satılacak Realme 6 Pro Almak Sizce Mantıklımı? Bence Akıl Karı Değil
Evet, 7 pro üst model ancak garip bir şekilde realme 6 pro daha yüksek yenileme hızı, daha yüksek gorilla glass teknolojisi, daha yüksek ekran gövde oranına sahip. Malzeme kalitesi ve ön kamerada da realme 6 pro daha başarılı.

Ekto02

Doçent
Aralarında Stereo hoparlör ve Amoled ekran dışında bir fark yok.İşlemci ikisindede Snapdragon 720g.Realme 6 Pro nun 90 Hz ekran hızı avantajı var.Realme 7 Pro sözde bir üst model ama ekran 60 Hz.Şu var stereo hoparlör takıntısı olan biri(Benim gibi) Realme 7 proyu alabilir ama stereo hoparlörü çok takmayan biri için bence Realme 6 Pro almak daha mantıklı.
Sorun Ne Olup Olmadigi Değil Hocam Tamamen Fiyat Bana Kalırsa 3500 TL Verip Realme 6 Pro Yani 1 Yaş Eski Bir Cihaz Almak Yerine Sadece 500 TL Daha Ekleyip Stereo Höparlör Gibi Artilari Olan Daha Yeni Cikmis Taze Bir Cihazi Almak Daha Mantikli

alpotter

Profesör
Sorun Ne Olup Olmadigi Değil Hocam Tamamen Fiyat Bana Kalırsa 3500 TL Verip Realme 6 Pro Yani 1 Yaş Eski Bir Cihaz Almak Yerine Sadece 500 TL Daha Ekleyip Stereo Höparlör Gibi Artilari Olan Daha Yeni Cikmis Taze Bir Cihazi Almak Daha Mantikli
Haklısınız ama realme 6 pro nisan ayında çıktı. Yani ömürleri de güncelleme destekleri de hemen hemen aynı olacak.

Realme 7 pro kötü cihaz demiyorum.Alınabilir bir itirazım yok ama Realme firmasının pazarlama olayı bana tuhaf geliyor.Yeni cihazında daha iyi işlemci olması gerek.Aynı işlemciyi koyuyorsun.Yeni cihazında ekran hızının 90 Hz yada 120 Hz olması lazım 60 Hz a düşürüyorsun.Ben özelliklere baktığımda Realmenin bu çıkardığı cihaz beni çok tatmin etmedi.Bugün Realme 7 pro alan biri bir önceki modelden bariz üstün bir cihaz aldım diyemiyor.

alpotter

Profesör
Realme 7 pro kötü cihaz demiyorum.Alınabilir bir itirazım yok ama Realme firmasının pazarlama olayı bana tuhaf geliyor.Yeni cihazında daha iyi işlemci olması gerek.Aynı işlemciyi koyuyorsun.Yeni cihazında ekran hızının 90 Hz yada 120 Hz olması lazım 60 Hz a düşürüyorsun.Ben özelliklere baktığımda Realmenin bu çıkardığı cihaz beni çok tatmin etmedi.Bugün Realme 7 pro alan biri bir önceki modelden bariz üstün bir cihaz aldım diyemiyor.
Aslında bu 90hz ips mi 60hz amoled mi konusu kullanıcıya bırakıldı. realme, twitter'da yapılan anketin sonuçlarına göre 60hz amoled kullandı.

Telefonu fazla kullanan birisi değilim. Genelde işlerimin çoğunu bilgisayardan hallediyorum WhatsApp dahil. Wi-Fi hep açık olur o kadar. Ortalama yarım saat Twitter, yarım saat YouTube kullanırım. Toplamda 1 saat de Chrome, Hepsiburada ve Amazon uygulamalarını kullanırım. Evdeyken maksimum yaptığım bu. Dışarıda da BT kulaklığım ile Spotify dinlerim. Oyun hiç oynamam. Şu an ortalama 1 yıldır Mi 9T kullanıyorum. Telefonu ilk aldığımda yaklaşık 3 gün şarj etmiyordum. Şimdi neredeyse 1 günde şarjı bitiyor durduğu yerde. MIUI güncellemeleri bataryayı çok kötü etkiledi. Ek olarak benim telefonda da sıkıntı olabilir emin değilim. Yüzde 60'dan 20'ye kadar 1 saat 58 dakika ekran süresi aldım. Yüzde 60'a kadar da büyük ihtimalle o civar almışımdır. Yani 4 saate yakın ekran süresi alıyorum. Telefon genellikle bekleme modunda. Şarjın bu kadar gitmesi sinirimi bozuyor. Bu yüzden, ekran kapalı olduğunda çok az şarj yiyen cihaz arayışı içerisindeyim. Bütçem 4K.
Android almayacaksın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme 7 Pro falan kurtarmaz. Aynı firmanın en baba en stabil dediği OnePlusu bile ekran kapalıyken şarj yeme vukuatları ile gündeme geliyordu.
Belki Huawei. BELLLLLKİ.
Boşuna telefon değiştirme.

Mi ui 11e dönmeye bak.

Aslında bu 90hz ips mi 60hz amoled mi konusu kullanıcıya bırakıldı. realme, twitter'da yapılan anketin sonuçlarına göre 60hz amoled kullandı.
İyi güzelde 60 Hz amoled yapacağına 90hz amoled yada 120 Hz amoled yapması lazımdı.Realme özellik konusunda bence çuvalladı.İşlemci Realme 6 Pro daki işlemci.Şaka gibi.Stereo hoparlör ve Amoled ekran dışında bir olay yok.Realme 7 pro alacağıma Poco X3 almak bence daha mantıklı.

alpotter

Profesör
İyi güzelde 60 Hz amoled yapacağına 90hz amoled yada 120 Hz amoled yapması lazımdı.Realme özellik konusunda bence çuvalladı.İşlemci Realme 6 Pro daki işlemci.Şaka gibi.Stereo hoparlör ve Amoled ekran dışında bir olay yok.Realme 7 pro alacağıma Poco X3 almak bence daha mantıklı.
Evet, neden ekran kalitesi veya tazeleme hızından vazgeçelim ki ? 90hz amoled olsa ne güzel olurdu.
İşlemci'de bir değişiklik olmaması da üzücü.
Dediğiniz gibi, 1000 tl daha ucuz olmasına rağmen poco x3 de mantıklı.
Bir de şu aralar poco x3 ile ilgili bazı şikayetler var internette, umarım çözülür.

Evet, neden ekran kalitesi veya tazeleme hızından vazgeçelim ki ? 90hz amoled olsa ne güzel olurdu.
İşlemci'de bir değişiklik olmaması da üzücü.
Dediğiniz gibi, 1000 tl daha ucuz olmasına rağmen poco x3 de mantıklı.
Bir de şu aralar poco x3 ile ilgili bazı şikayetler var internette, umarım çözülür.
Poco X3 de ekran kalitesi ile ilgili şikayetler var.Ben android firmalardan biraz soğudum.Maddi durumu ayarlarsam Se 2020 almayı düşünüyorum.Apple pahalı mahalı ama bu telefon olayının hakkını veriyor.

alpotter

Profesör
Bu arada geçenlerde güncellemeyle şöyle bir şey geldi. Sanırım bundan bahsediyorsunuz.
Screenshot_2020-10-20-18-39-58-63.jpg

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Android almayacaksın.

Realme 7 Pro falan kurtarmaz. Aynı firmanın en baba en stabil dediği OnePlusu bile ekran kapalıyken şarj yeme vukuatları ile gündeme geliyordu.
Belki Huawei. BELLLLLKİ.
Boşuna telefon değiştirme.

Mi ui 11e dönmeye bak.
Valla iyi hoş diyorsun Murat ama SE2020 hariç güncel bir iPhone fiyatı benim bütçeni aşar maalesef. Dediğin doğru bekleme konusunda iPhone gibisi yok. Onu da bir iPhone 11 alayım desen fiyatlar 7K'yı aşmış durumda. Birde tabi kulaklık alacaksın, saat alacaksın iPhone ile uyumlu olacak mı endişesi veya bazı yerlerde kendisi kısıtlayan iOS yüzünden zorda kalabiliyor insan. Paran olacak tüm ürünlerin iOS ekosistemine ait olacak o zaman sorun yaşamazsın. Bu ülkede fakirin derdi çok olur :D