Ekran kapalıyken fazla şarj yemeyen telefon önerisi

Umut Çelik

Profesör
Valla iyi hoş diyorsun Murat ama SE2020 hariç güncel bir iPhone fiyatı benim bütçeni aşar maalesef. Dediğin doğru bekleme konusunda iPhone gibisi yok. Onu da bir iPhone 11 alayım desen fiyatlar 7K'yı aşmış durumda. Birde tabi kulaklık alacaksın, saat alacaksın iPhone ile uyumlu olacak mı endişesi veya bazı yerlerde kendisi kısıtlayan iOS yüzünden zorda kalabiliyor insan. Paran olacak tüm ürünlerin iOS ekosistemine ait olacak o zaman sorun yaşamazsın. Bu ülkede fakirin derdi çok olur :D
Hocam benim düşüncem de iPhone'dan yana. SE 2020'ye çıkabilirseniz bence iyi olur. Android tarafında da Realme 6/7 Pro öneririm.

Cvnmrt

Profesör
Valla iyi hoş diyorsun Murat ama SE2020 hariç güncel bir iPhone fiyatı benim bütçeni aşar maalesef. Dediğin doğru bekleme konusunda iPhone gibisi yok. Onu da bir iPhone 11 alayım desen fiyatlar 7K'yı aşmış durumda. Birde tabi kulaklık alacaksın, saat alacaksın iPhone ile uyumlu olacak mı endişesi veya bazı yerlerde kendisi kısıtlayan iOS yüzünden zorda kalabiliyor insan. Paran olacak tüm ürünlerin iOS ekosistemine ait olacak o zaman sorun yaşamazsın. Bu ülkede fakirin derdi çok olur :D
SE 2020 alırsanız da bu sefer beklemeyi çözeceksiniz ama batarya kapasitesi belli kullananlar 4-6 saat arası ekran süresi aldığını söylüyor bunu da göz önünde bulundurun.

Umut Çelik

Profesör
Iphone ne zaman batarya konusundaki başarısıyla adını duyurdu?

Pil ömrü = Android
Hocam ben buna katılmıyorum. Samsung Galaxy A9 (2018 Modeli) 3-4 saat canlı ders, 2 saat instagram ile şarjı bitiyor. 4 senelik iPhone 7 Plus tam şarjla ve 5 saate yakın kullanımla gün sonuna kadar 40-45 arası şarjı dayanıyor.

Usain

Dekan
Emektar
Siz de kendi bakış açınıza göre haklısınız. Ama düşünsenize telefonu bıraktınız %100 gece bırakıyorsunuz sabah bir aldınız 90. Bu bir iPhone olsa 99-98.
Apple ile arkadaşıma bir fotoğraf göstereyim diyorsun. Açıyorsun 100 iken. 2 3 dakika fotoğrafa bakıyorsunuz 95 olmuş.

Kapalı duran telefonun ne faydası var? Önemli olan ekran süresi.

Umut Çelik

Profesör
Apple ile arkadaşıma bir fotoğraf göstereyim diyorsun. Açıyorsun 100 iken. 2 3 dakika fotoğrafa bakıyorsunuz 95 olmuş.

Kapalı duran telefonun ne faydası var? Önemli olan ekran süresi.
Bizim şuanda konuştuğumuz üzerinden (SE 2020) ise bu telefon amiral gemisi değil zaten. "Ucuz" diye çıktı. Ama bir iPhone 11 ile Note 20 yi karşılaştırırsak batarya olarak sonuç belli. Açık ve kapalı ekran farketmez.

Bu arada Realme 7 Pro'nun bataryası SE'den çok fazla değildir diye düşünüyorum.

Usain

Dekan
Emektar
Bizim şuanda konuştuğumuz üzerinden (SE 2020) ise bu telefon amiral gemisi değil zaten. "Ucuz" diye çıktı. Ama bir iPhone 11 ile Note 20 yi karşılaştırırsak batarya olarak sonuç belli. Açık ve kapalı ekran farketmez.

Bu arada Realme 7 Pro'nun bataryası SE'den çok fazla değildir diye düşünüyorum.
Görkem abi o güzel ekranlı 9T'den o çağ dışı ekranlı SE'ye geçsin ben Hüseyin değilim.

9T kullanan, o tam ekranın zevkine varan en fazla delik çentik falan kullanır. Diğerleri rahatsız ediyor.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Görkem abi o güzel ekranlı 9T'den o çağ dışı ekranlı SE'ye geçsin ben Hüseyin değilim.

9T kullanan, o tam ekranın zevkine varan en fazla delik çentik falan kullanır. Diğerleri rahatsız ediyor.
SE2020 almam zaten hayatta. Bu ekrandan öyle bir ekrana geçmek istemem yani. Zaten bütçemi de epey zorlar SE. O yüzden 7 Pro iyi gibi.