Ekran kapalıyken fazla şarj yemeyen telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
İyi dediniz de konu sahibi Mi 9T kullanıyor. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bayağı fark var.
e tamam biliyorum ki, mi 9t kullandığını :) daha önce de konusuna yazmıştım. bu part 2 :)

kararı kendisi verecek. bi format atsın da, duruma göre bakar artık.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Realme'nin yeni telefonlarının yaklaşık 1 cm olması dışında pek bir sorun yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Abi telefonu kullanmama rağmen neredeyse şarjı kullanıyormuşum gibi gidiyor. Özellikle de MIUI 12 sonrası fena oldu. En iyi zamanları MIUI 10 zamanlarıydı. Şimdi 10'a dönmek istesem garanti gidecek. 1 yıl sonra da bu cihazı elimden çıkarmam zorlaşacak. Üstelik orta segment daha pahalı hale gelebilir. TeknoEss Pixel 5 deneyecekmiş. Olursa onu alabilirim. 1-2 daha vaktim var.
Antiroll back olayı mı var?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet bildiğim kadarıyla var. Realme'nin ekran kapalıyken olan şarj performansı ovuldu baya ama kullanıcısı olmadığım için bilemiyorum tabi. Belki babamla konuşurum iPhone 11 zorlarim sonra ben ona taksitle öderim. Bu senaryo ikinci dönem de okullar uzaktan olursa gerçekleşebilir.
2. Dönem okullar uzaktan olmaz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu arada geçenlerde güncellemeyle şöyle bir şey geldi. Sanırım bundan bahsediyorsunuz.
Ekli dosyayı görüntüle 120352
Rica etsem bu modu açıp, Wi-Fi, BT gibi her şeyi kapalı olduğu bir gece yattıktan sonra sabah şarjın yüzde kaç gittiğini bildirebilir misin? Birde bu mod olmadan ne kadar gidiyordu geceleri? Teşekkür ederim.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Rica etsem bu modu açıp, Wi-Fi, BT gibi her şeyi kapalı olduğu bir gece yattıktan sonra sabah şarjın yüzde kaç gittiğini bildirebilir misin? Birde bu mod olmadan ne kadar gidiyordu geceleri? Teşekkür ederim.
Bugün deneyeceğim.
Bir de emin olmak için bir kere daha araştırdım. Realme topluluk sayfasındaki bilgiye göre bu mod hakkında yazılanlar :

"With the help of this feature, we can save our smartphone's battery, because even when we are not using the phone, our phone has to work as much as when we use it. Our phone will consume less power at night when idle. The network connection and sensors will also consume less power, and app background activities will be reduced. However, there may be delays in receiving messages."

linki : Realme Community

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Öncelikle söyleyeyim bu konuda hangi marka veya işletim sistemi daha başarılı bilmiyorum. En fazla % kaçlık bir düşüş yaşanmalı bilmiyorum. Bilgisi olan üyelerin bu ekran görüntülerini incelemelerini rica ediyorum.
22.45'te %81 seviyesinde olan şarj sabah kalktığımda 7.20 %79'a indiğini gördüm.
Not: ilk ekran görüntüsünde wifi bluetooth açık gözüküyor ancak görüntüyü aldıktan sonra farkedip ikisini de kapattım.
@Görkem Say
IMG_20201023_072146.jpg

Screenshot_2020-10-23-07-21-11-85.jpg

Realme 6 Pro veya 7 Pro almanızı öneririm.
Realme 6 pro ile 90hz standart kullanımda 8.30-10 saat arası alıyorum. 60hz'de 12.30-13 saati gördüğüm oldu.
Yatmadan önce %100'e kadar doldurup kapatmadan bıraktım. 7 saat sonra şarj %96'ya inmişti.
7 Pro hem 60hz, hem de amoled olduğundan pil konusunda daha başarılı olabilir. Ama 6 pro'nun garip bir şekilde 7 pro'ya göre birçok üstünlüğü var.
Realme ui arayüzü sade, akıcı bir arayüz. Batarya dostu diyebiliriz. :)
Android 11 ve 12'yi de alır büyük ihtimalle.
@Cvnmrt 'in açtığı güncelleme takvimiyle ilgili konuda Aralık 2020'de Android 11'in geleceği realme tarafından açıklandığı yazıyordu.
Cihazla hakkında merak ettiğiniz herhangi bir şeyi sorabilirsiniz hocam :)
Burada da yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın, ekran görüntülerini kontrol ettim. Yatmadan önce %100'e kadar doldurup kapatmadan bıraktım. 7 saat sonra şarj %92'ye inmişti.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Öncelikle söyleyeyim bu konuda hangi marka veya işletim sistemi daha başarılı bilmiyorum. En fazla % kaçlık bir düşüş yaşanmalı bilmiyorum. Bilgisi olan üyelerin bu ekran görüntülerini incelemelerini rica ediyorum.
22.45'te %81 seviyesinde olan şarj sabah kalktığımda 7.20 %79'a indiğini gördüm.
Not: ilk ekran görüntüsünde wifi bluetooth açık gözüküyor ancak görüntüyü aldıktan sonra farkedip ikisini de kapattım.
@Görkem Say
Ekli dosyayı görüntüle 120807
Ekli dosyayı görüntüle 120805

Burada da yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın, ekran görüntülerini kontrol ettim. Yatmadan önce %100'e kadar doldurup kapatmadan bıraktım. 7 saat sonra şarj %92'ye inmişti.
Yüzde 2 düşüş baya iyi gibi geldi bana mod açıkken. Üstüne birde 7 Pro 3600 TL'den satışa çıkmış.

Son mesajlar