EA' dan Bir Yenilik Daha

Bu konuyu okuyanlar

chimera

Dekan
Emektar


EA Games, spor video oyunlarına dinamizm ve görsel şölen katacak gerçek zamanlı hava durumu koşullarını, NCAA 08 Football ile başlayarak online sağlayacak.


Video oyunlarda, yeryüzünün grafik olarak gerçeğe yakın bir şekilde ekrana aktarılmasından sonra sıra gökyüzünün gerçeğini oyunlarda yaşatma aşamasına geldi.

Bu alanda sınırları zorlamayı seven EA Games, hava durumu kanalı Wheather Channel ile yaptığı işbirliği sonucunda, online NCAA 08 Football Amerikan Futbolu oyununa gerçek zamanlı hava durumu sonuçlarını getirecek.Bir video oyunda ilk defa gerçekleşecek olan bu uygulama, oyuncunun tercih ettiği karşılaşma alanı ile ilgili gerçek zamanlı hava durumu bilgilerini sağlayarak, hem görünüm hem de oyunun dinamikleri üzerinde farklılık yaratacak.

Seçilen stadın bulunduğu şehirin o anda yağmurlu, karlı ya da güneşli olmasına göre değişecek olan karşılaşma koşullarında; eğer hava yağmurlu ise oyuncularınıslak havadan dolayı beklenmeyen paslarının yanı sıra, karlı havada nefes alırken ağızlarından çıkan buhar ya da sıcak havada daha çabuk yorulmaları gibi değişimler yaşanabilecek.

Oyun endüstrisinin gerçek hayattaki spor karşılaşmalarından, video oyunlarına aktardığı son özellik olan gerçek zamanlı hava durumu verileri, oyun sırasında değil de, oyunun başında yenileniyor. Bu şekilde, yaklaşık 45 dakika süren oyunda hava durumu, oyunun başlangıcında olduğu gibi devam ediyor.

Oyuncular, PlayStation 2 ve 3 ile Xbox, Xbox 360 oyun konsollarının desteklediği oyun için, her bir saatte detaylı yağış raporu, sıcaklık ve rüzgar koşullarını indirebiliyor. Fırtına ve kasırga bilgilerinin yer almadığı raporlarda, orta kuvvetteki bir rüzgardan, şiddetli esen bir rüzgara geçiş gözlendiğinde ise uzak mesafeli skorları yapmak bir o kadar zorlaşıyor.

EA, şimdilik sadece NCAA 08'de varolan bu özelliğin, yakında Madden NFL ve daha sonra da tüm video spor oyunlarında ekleneceğini belirtirken, bunun gerçekleşme tarihi ile ilgili kesin bilgi vermiyor.

KAYNAK
 

chimera

Dekan
Emektar
Bu haberi burada yayınlarken acaba Fifa 2008' de böyle olur mu diye düşündüm. (A) :*
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst