Driver'daki ekran kartını devre dışı birak seçeneği

Bu konuyu okuyanlar

recoooo30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhaba SDN Forum üyeleri.Ben bir laptop kullanıcısıyım.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ekran kartı driverını kurdum,orada ekran kartını devre dışı bırak seçeneği vardı bende onu antlaşma gibi bir şey sanıp tikli bir şekilde bırakıp geçtim.Asıl sorun şu youtube vs gibi yerlerden baktım aktifleştirilebiliyor ama benim laptopumun ekranı kırık hdmi ile televizyondan kullanıyordum ama ekran kartı driverını kurunca görüntü gitti ses geliyor windows 7 de bildiğiniz üzere bir açılma sesi var o ses geliyor açılıyor sıkıntı yok ama, hacmi ile bağlandığım ekrandan gelmiyor.Bende ekranı yaptırmak istiyorum tahmini 1000TL gibi bir ücreti var yapacak kişiye sorduğumda anakartta chip gibi bir takım teknik şeyler söyledi.Bende bir korktum çünkü 1000TL en azından benim için büyük bir para paramın hiç olmasını istemiyorum.Yayın yapacağım o bilgisiyar üzerinden oyun oynacağım aynı zamanda ve bu istemeyeceğim bir durum. Şimdi asıl soruma gelecek olursak ben bu bilgisayarım ekranını yaptırsam bu ekran kartı yüzünden ekran gelmez yada kullanamama gibi sorunlar oluşurmu,çünkü yapacak kişi ekranı yaptirsam bike siyah ekran gelir aynı sorunlar olur gelmez vb şeyler söyledi.Yardımcı olurmusunuz? lütfen teşekkür ederim