Yardım Kasa kapanıyor ekran çalışıyor???

Bu konuyu okuyanlar

Ryuzaki313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba bir süredir bilgisayarım sadece oyun esnasında bu değişik problemle karşılaşıyor. Oyun sırasında oyun pat diye donuyor ve kasanın gücü birden kesiliyor rgb ışıkları falan sönüyor kasanın sesi tamamen kesiliyor, ve bu olurken ekran açık kalıyor donmuş şekilde oyunu görüyorum ya da görev yöneticisini falan başlatabiliyorum ama sonra donuyor her şey. Teknik bilgim çok az o yüzden ne olabileceğini kestiremiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada yazmayı unutmuşum bir ekleme yapayım. Bu olay ilk kez olduğunda bilgisayarı resetledim ve açıldığı zaman ekran kartım devre dışı gibiydi 100-120fps aldığım oyunun ana ekranı 3-5fps veriyordu ve normalde 144hz kullandığım ekran 60hz düşmüştü 144hz seçeneği gözükmüyordu. Normalde masaüstüne sağ tık yapınca amd kontrol merkezi sekmesi de çıkar ya o da çıkmıyordu. Sonra ekran kartı driver güncelledim bu sorunların hepsi düzeldi. Bununla alakalı bir şey çıkar diye yazayım dedim, şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• dfdfgdfg.png
    dfdfgdfg.png
    24.8 KB · Görüntüleme: 42
  • cvcv.png
    cvcv.png
    22 KB · Görüntüleme: 45

Ryuzaki313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
yok mu bir fikri olan??

Ryuzaki313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ekran kartınız ne? Driverı yüklü değil ki?
rx580 kullanıyorum ekran görüntüsü atmıştım ama driver güncel değil sanırım doğru. Ama bundan kaynaklı değildir diye düşünüyorum kasanın gücü kesiliyor asıl sorun bu

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
rx580 kullanıyorum ekran görüntüsü atmıştım ama driver güncel değil sanırım doğru. Ama bundan kaynaklı değildir diye düşünüyorum kasanın gücü kesiliyor asıl sorun bu
Driver sorunu yüzünden bilgisayar kendini kapatıyordur büyük ihtimalle. Drivarı kurup öyle deneyin.