Dolar Olan birşeyi TL ile satın alabilirmiyim Aliexpresde

Bu konuyu okuyanlar

Alpay3452ce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam BEn Aliexpressden bir Figür alcam ama Dolar yazıyo 'USD' diye ben onu TL ile alabilirmiyim ? Ve güvenilirmi sizce ? Lütfen acil yardım edin

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Çok yenisin herhalde bu işte. Aldığın kartın bankası (Örn: Visa) çeviriyor otomatik. Ama %5-15 arası vergi alıyor.

Alpay3452ce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok yenisin herhalde bu işte. Aldığın kartın bankası (Örn: Visa) çeviriyor otomatik. Ama %5-15 arası vergi alıyor.

MasterCard Geçerli Oluyomu ? bu arada Vergi derken mesela 50 liralık birşey alsam 10 da vergi parasımı Oluyo ?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
30 doların üzerindeki ürünlere %18 kdv uygulanıyor. 30 doların üzeridne bir ürün alrsan ülke girişinde gümrükte durdurulup ptt den %18 kdv yatırmanı isteyen mesaj gelir. parayı yatırısın ve ürünün gelir. ama gümrükte durdurulması %10 luk bi htimal. ben 50 dolar 100 dolarlık ürünler aldım hiç gümrüğe takılmadan şak diye geldi.

50 tl lik bir ürün alcaksan 30 doların altında olduğu için gümrük sorunun zaten yok. istediğin kredi kartıyla yada banka kartıyla alablirsin.

ürünün linkini bi atarmısın bbakayım tr ye gönderimi var mı?

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Banka o gün mevcut olan kur üzerinden TL ye çevirir, sıkıntı olmaz merak etmeyin.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
kredi kartları dolar kurunu 10-15 kuruş yukarıdan keserler. siteden dolar üzerinden de alsan tl olarak da alsan anlık dolar kurundan 10-15 kuruş fazla çıkıyor elinden. öyle hesapla. 4-5 bankayla denedim hepsi aynı. sadece enpara merkez bankası kurunu baz alıyor.

Alpay3452ce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 doların üzerindeki ürünlere %18 kdv uygulanıyor. 30 doların üzeridne bir ürün alrsan ülke girişinde gümrükte durdurulup ptt den %18 kdv yatırmanı isteyen mesaj gelir. parayı yatırısın ve ürünün gelir. ama gümrükte durdurulması %10 luk bi htimal. ben 50 dolar 100 dolarlık ürünler aldım hiç gümrüğe takılmadan şak diye geldi.

50 tl lik bir ürün alcaksan 30 doların altında olduğu için gümrük sorunun zaten yok. istediğin kredi kartıyla yada banka kartıyla alablirsin.

Tahmini Teslimat Zamanı

---- Mesajlar birleştirildi ----

BEnce tr ye gönderim var çünkü son alınanlar kısmı var orda Türk bayrağı var Bu arada Aslında kredi kartı ile yapmayı düşünüyorum ama güvenemiyorum o yüzden bi sorun olursa ininala olur diye düşündüm.

Son düzenleme:

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
alabilirsin hocam gönderimi var. ücretsiz kargo. dediğim gibi tl olarak da alsan dolar olarak da alsan aynı para çıkacak elinden.