Doğruysa düşsün hiç üzülmem

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
655786_detay.jpg

Galatasaray da “şike soruşturmasına” bir şekilde dahil oldu.

Başkan Adnan Polat’ın, başkan olmadan önce yönetimde yer aldığı dönemde Bülent Tulun’u “yolsuzlukla” suçlaması üzerine Bülent Tulun, Polat’a yazdığı bir mektupta, “Ben yolsuzluk yapmadım. Bu parayı Galatasaray’ın menfaati için harcadım. Umarım sen de kulübün kasasından makbuz mukabilinde aldığın 1.5 milyon doları kulübün menfaatleri için harcamışsındır” demiş.

Bu mektup Adnan Polat’ın eline ulaşmış mı, ulaşmamış mı bilmiyorum.

Polat, “Ben bu mektubu yeni gördüm” diyor.

Bilemem.

Doğru söylüyor olabilir. Çünkü Bülent Tulun “lafı çok” bir arkadaşımızdır.

Bu mektubu “yollamak” için değil, sağa sola “göstermek” için de yazmış olabilir.

Zaten mektubun, gazeteci Tahir Kum’un eline geçmiş olması, bunun kanıtı.

Mektubun soruşturmaya dahil olması da Lube Ayar’ın, “Tahir Kum’da böyle bir belge vardı. Ama o dönemde çalıştığı Milliyet’te yayınlanmadı” demesi üzerine oldu.

Bir dönem Habertürk’te de çalışan Tahir Kum, Emniyet’e çağrılmış ve “Evet bende böyle bir mektubun fotokopisi var” demiş.

Soruşturma da bu yüzden Bülent Tulun’a uzanmış.

Bir Galatasaraylı olarak şunu söylemek isterim: Burada iddia edilen, Galatasaray’ın bu parayı Denizlispor’a teşvik primi olarak gönderdiği.
Maç satın alınmamış ama yine de yasak bir fiil gerçekleştirilmiş.

Eğer bu iddia kanıtlanırsa, Galatasaray’ın da küme düşürülmesini isterim.

Bir Galatasaraylı olarak benim ahlaki değerlerim bunu gerektirir.

Zerre üzülmem.

Ama buna yol açanların da kulübümden “ihraç edilmesini” isterim.

Edilmezlerse ben kulübümü bırakırım.

Utançla yaşamaktansa cezasını çekmek çok daha onurludur.

Not: HT Spor gazetemizin yayın yönetmeni Halil Özer, bir dönem bizimle birlikte çalışan Tahir Kum’u aradı ve “Neden böyle bir belgeyi bize vermedin. Yayınlardık” diye sordu. Tahir Kum, “Güvenemedim. Fotokopiydi. Yalanlanabilirdi. Başka bir kanıtım yoktu” yanıtını verdi.

BİRİNİN ADAMI OLMAK BAŞARININ DÜŞMANIDIR
Hazır yeri gelmişken Lube Ayar’ın bir süreden beri Twitter benzeri ortamlarda bize yönelttiği suçlamalara da yanıt verelim.

Lube Ayar, özellikle “yeraltı dünyasına” yönelik haberleriyle dikkatimi çeken başarılı bir muhabirdi.

Bu yüzden Kanal 1 ve Habertürk’te kendisiyle çalışmak istedim.

Bizzat teklif götürdüm.

Birlikte çalıştığımız dönemde de başarılı haberlere imza attı.

Kendisinin de söylediği gibi “yıllardır elinde olan ve hiç kimsenin yayınlamaya cesaret edemediği” bazı haberlerini biz yayınladık.

Bunlardan biri, kaleci Rüştü’nün dövülmesi olayıydı.

Rüştü’nün kulüp yönetimine yakın bazı kişiler tarafından dövüldüğüne yönelik bir haberdi.

Biz bu haberi ve ardından gelen birkaç haberi yayınladık.

Ancak daha sonra spor camiasından ve özellikle de Fenerbahçe camiası içinden gelen bilgiler, Lube Ayar’ın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la yakın ilişkisi olduğunu ve haberlerini onun yönlendirmesi ile Yıldırım’ın rakiplerini yıpratacak şekilde oluşturduğu yönündeydi.

Bu doğru muydu, değil miydi bilmiyorum.

Haberlerin bazılarının dayanaksız olması ve hemen hepsiyle ilgili olarak hakkımızda dava açılmış olması nedeniyle bir yerden sonra bu haberleri yayınlamadık.

Çünkü “birilerinin çıkarına haber yapılması” gazetecilik ilkelerimizle bağdaşması mümkün olmayan bir durumdu.

Ancak Lube Ayar’ın Habertürk’ten ayrılmasının bu haberlerle hiçbir ilişkisi olmadı.

Kendisi bir süre sonra ayrılmak istedi ve ayrıldı.

Şike soruşturmasında ortaya çıkan dinleme kayıtlarından anlıyoruz ki, Lube Ayar gerçekten de Aziz Yıldırım ile yakın bir ilişkideymiş ve Aziz Yıldırım, Ayar’ı arayarak “Şunu yaz bunu yazma” diyebiliyormuş.

Başarılı bir muhabir olan Lube Ayar, umarım bu tarz ilişkilerin gazetecilere verdiği zararı görmüştür ve bundan sonra “kimsenin yakın adamı olmadan” başarısını sürdürür.

KaYNaK : http://www.htspor.com/galatasaray/haber/655786-dogruysa-dussun-hic-uzulmem

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
:D futbol zevkimizin içine ettiler merak ediyorum nereye gidecek başlasa da umurumda değil lig..

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Evet ya zerre heves bırakmadılar :(

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kovalayın şu tulunu gitsin ya zaten kimsenin istediği yok ne fatih terim ne taraftar zerre kadar haz etmiyor şu adamdan.

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yanlis veya dogru birazcik futbol sevgim vardi oda gitti alsinlar bu ligi bir yerlerine taksinlar..
Sucludur sucsuzdur bunu yargi söyler ama bir kere insanin midesi bulanmasin..

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
galatasaray amatör bal ligine düşebilir :D :D
Lig düşürmenin Galatasaray'a 5 yıl gibi bir süre kaybettireceği gibi Türk futbolunada zarar verecektir. Aynı durum Fenerbahçe içinde geçerli.

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lig düşürmenin Galatasaray'a 5 yıl gibi bir süre kaybettireceği gibi Türk futbolunada zarar verecektir. Aynı durum Fenerbahçe içinde geçerli.

zarar verdi vereceği kadar, bak ligler ertelendi, kupa maçı iptal oldu, fenerbahçe şampiyonlar liginde oynayacak daha henüz bir kararsızlık var, uefa şunu derseki artık türk futbolu bitmiştir, 5 sene şampiyonlar liginde hiç bir takım katılamaz derse o zaman türk futbolu hepten bitmiştir, Federasyonun acele etmesi lazım, savcılar, polisler ney yaptığı bilinmiyor, medya takımların üzerine gidip ortalığı daha bulandırmaya çalışıyorlar.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
zarar verdi vereceği kadar, bak ligler ertelendi, kupa maçı iptal oldu, fenerbahçe şampiyonlar liginde oynayacak daha henüz bir kararsızlık var, uefa şunu derseki artık türk futbolu bitmiştir, 5 sene şampiyonlar liginde hiç bir takım katılamaz derse o zaman türk futbolu hepten bitmiştir, Federasyonun acele etmesi lazım, savcılar, polisler ney yaptığı bilinmiyor, medya takımların üzerine gidip ortalığı daha bulandırmaya çalışıyorlar.
Evet, haklısın.
Fakat bu konuda hiç mi Fenerin suçu yok?

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Düşecek bir şey yapmadık şükür, diğer takım taraftarları kendilerine yansınlar tulunu biz düşünürüz sıkmayın canınızı.

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet, haklısın.
Fakat bu konuda hiç mi Fenerin suçu yok?

fenerbahçenin daha açıklanmamış mahkeme kararı yok, mahkeme sonuna kadar herkes suçsuzdur, temizdir, sadece iddia üzerine yorum yapılıp haksız yere eleştiri yapılıyor, o resimler, konuşmalarda ne geçiyor, ne bitiyor bilemezsin.

adore7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Galatasaray nie düşşün fenerin başkanı dahil 5 kişisi hapis yatıyorda onlar düşmeyeceklerinden eminler gs nie düşşün ??

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Türkiye sınırları içindeki hiç bir vatandaş iddaa nın boyutu ne olursa olsun, idda yüzünden hapis yatmaz . Dediklerim inandırıcı gelmeyebilir doğal olarak ama azıcık araştırın.

İddalar araştırılır deliller toplanır yeterli delil toplandığında kişi ve kişiler hapse atılır. Tutukluluk haline devamı ve cezayı mahkeme verir .

İdda yüzünden hapis yatılsaydı Aziz yıldırım yıllardır hapiste olurdu

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ona bakarsan ergenekoncularda hapiste ama ne oluyor aradan 5 ay, 1 sene geçtikten sonra mahkeme bunu suçsuz olduğuna varıp, serbest kalıyor, dediğim gibi her şey iddianemeden ibarettir son kararı verecek olan hakimdir.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ona bakarsan ergenekoncularda hapiste ama ne oluyor aradan 5 ay, 1 sene geçtikten sonra mahkeme bunu suçsuz olduğuna varıp, serbest kalıyor, dediğim gibi her şey iddianemeden ibarettir son kararı verecek olan hakimdir.

Elde delil olmadan kimse hapse atılmaz. Eğer yeterli delil yoksa yargılama tutuksuz olarak devam eder. Elde ciddi deliller varki aziz yıldırım içerde.

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Elde delil olmadan kimse hapse atılmaz. Eğer yeterli delil yoksa yargılama tutuksuz olarak devam eder. Elde ciddi deliller varki aziz yıldırım içerde.

aziz yıldırımın içerde olması bu gerçek delillerin olduğu kanaatini göstermiyor, iddianemeden suç örgütü kurmaktan bahsediliyor, şike geçiyor ama şike hakkında henüz bir delil yetersizliği var. Elde ciddi deliller olsaydı mahkeme son kararını çoktan vermiş olurdu.

de-

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Türkiye sınırları içindeki hiç bir vatandaş iddaa nın boyutu ne olursa olsun, idda yüzünden hapis yatmaz . Dediklerim inandırıcı gelmeyebilir doğal olarak ama azıcık araştırın.

İddalar araştırılır deliller toplanır yeterli delil toplandığında kişi ve kişiler hapse atılır. Tutukluluk haline devamı ve cezayı mahkeme verir .

İdda yüzünden hapis yatılsaydı Aziz yıldırım yıllardır hapiste olurdu
O yüzden mi onlarca insana hapisten çıktıktan sonra ''Pardon'' dendi o yüzden mi ülke milyon dolarlık tazminat ödemelere maruz kaldı...

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Merak ediyorumda acaba gerçekten bileğinin hakkıyla maç kazanan varmıydı ligimizde ?