Doğru Mu Yaptım?

Bu konuyu okuyanlar

216melih216

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar geçenlerde Xperia Xa alma düşüncesiyle dışarı çıktım.Son anda Htc One A9 aldım.A9 çok sevdiğim bir modeldi.Sizce Xperia Xa yerine Htc One A9 alarak doğru mu yaptım?İkisi de 1400 Tl'ye bulunabiliyor.

emrepoyraz53

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Öncelikle hayırlı olsun, o fiyat bandındaki diğer cihazları saymassak, Htc one A9 ile Sony xperia xa arasında pişman olunacak bir durum olmaz bence bir htc one m7 kullanıcısı olarak a9un güzel olduğunu düşünüyorum, şimdi lg g4 mesela ne kadar iyi olursa olsun htc başkadır :).

Reaksiyon puanı
2,554
Bende yakın zamanda a9 aldım daha 1 ay bile olmadı.Ben 920 liraya aldım orijinal kapalı kutu ancak garantisi yok.
Cihazın eksileri
Kamera çok iyi değil gece ortalamada kalmış ayrıca ois olmasına rağmen sarsıntıyı çok belli ediyor
Hoparlörden ses çıkışı düşük kalıyor yerine göre
3g yada 4g açınca çok çabuk ısınıyor hani oyunda bile bu kadar ısınma olmuyor
Pili de güç tasarrufu yapınca anca günü çıkarabiliyor tabi konum senkronizasyon falan da kapatmak şartıyla
Arayüz güzel hızlı ama çok sade bundan önce g2de cm 13 kullanıyodum sanki aynısı hiçbir farkı yok neredeyse
Artıları
Kulaklığa verdiği müzik gerçekten şahane
Performansı beğendim güç tasarrufunda bile oyunlarda pek kalmadı sadece ara sıra fps düşüşleri oluyor
Ekranı güzel canlı beğendim
Tasarımın verdiği his zaten eline alan anlar
Parmak izi harika çalışıyor 2 parmak tanıttım 2side çok iyi algılıyor
İnternet hızı çekim gücü de baya iyi
Ben xperia xa gördüm vatanda güzel cihaz ama sony ile mediatek insan bilemiyor nasıl bir performans çıkaracağını.Sony eğer xa da xperia x teki kamerayı kullansaydı one a9 dan üstün derdim ama şimdi bir sebep bulamadım açıkçası :D

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
XA performans olarak daha iyi gibi özelliklerine ve full hd ekrana bakınca birde bataryalar çok düşük gibi geldi ama XA almadığına pişman olucak bir durum yok.Hayırlısı olsun güle güle kullan.Sadece bataryası hadi en azından 2600 olsaydı iyiydi ama olsun powerbank iyi olabilir.

216melih216

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Ufak bir tedirginliğim vardı artık yok.Htc One A9'u aslında hep almak istemiştim ama fiyatı yüksekti.Fiyat inince aldım ve memnunum.Şarj konusu biraz sıkıntı ama bir powerbank ile çözüyorum.Bu arada en iyi ses kalitesi (kulaklıkta) olan telefonlardan biri ama içinden çıkan kulaklık standart.Güzel ama daha güzellerini hak ediyor.Ben iyi bir de kulaklık almayı düşünüyorum.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullan kamera kaç mp sana zahmet yazsana.:);)

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar geçenlerde Xperia Xa alma düşüncesiyle dışarı çıktım.Son anda Htc One A9 aldım.A9 çok sevdiğim bir modeldi.Sizce Xperia Xa yerine Htc One A9 alarak doğru mu yaptım?İkisi de 1400 Tl'ye bulunabiliyor.
Çok şık bir telefon bence daha iyi olmuş.Htc nin iyi telefonlarından.

Speedster

Müdavim
Reaksiyon puanı
319
O fiyat bandında daha iyi cihazlar var ama ikisi arasında A9 daha iyi bir cihaz.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
hayırlı olsun a9 müzik performansı ile daha da üstün xa dan artık almışsınız tartışmanın anlamı yok tekrar hayırlı olsun...

216melih216

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
hayırlı olsun a9 müzik performansı ile daha da üstün xa dan artık almışsınız tartışmanın anlamı yok tekrar hayırlı olsun...
Cevaplarınız için teşekkür ederim tekrardan :) Müzik performansı çok iyi diye iyi bir kulaklık ta almayı düşünüyorum bu arada.Sony MDR-XB50AP gibi.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
HTC benimde favorim.2011 den beri bir htc var elimde halen stabil efsane telefon htc sense 2.1 olsada çok kaliteli.Artık yeni telefon alacağım fakat htc sense arayuzunden ayrilamiyorum.Vestel casper asus gm 4g lg telefonlarina baktım ama sense arayuzu olmadan naparim diye telefon almıyorum.Htc desire 10 lifestyle çıkarsa 950 tl ye kesin alırım senseyi çok sevdim.Ayrıca aşağı kaydırma çok daha iyi oluyor ben yana kaydirinca hiçbir şey göremiyorum. :DNe yapmalıyım kopamiyorum. :D

Reaksiyon puanı
628
HTC benimde favorim.2011 den beri bir htc var elimde halen stabil efsane telefon htc sense 2.1 olsada çok kaliteli.Artık yeni telefon alacağım fakat htc sense arayuzunden ayrilamiyorum.Vestel casper asus gm 4g lg telefonlarina baktım ama sense arayuzu olmadan naparim diye telefon almıyorum.Htc desire 10 lifestyle çıkarsa 950 tl ye kesin alırım senseyi çok sevdim.Ayrıca aşağı kaydırma çok daha iyi oluyor ben yana kaydirinca hiçbir şey göremiyorum. :DNe yapmalıyım kopamiyorum. :D
Sense arayüzü Google Play'de var.
HTC Sense Giriş - Google Play'de Android Uygulamaları

Reaksiyon puanı
2,554
Yok be lg arayüzü daha güzeldi htcden tabi zevkler ve renkler saygı duyarım ama ben beğenmedim lgden sonra :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Cevaplarınız için teşekkür ederim tekrardan :) Müzik performansı çok iyi diye iyi bir kulaklık ta almayı düşünüyorum bu arada.Sony MDR-XB50AP gibi.
ben kendi kulaklığı da iyi diye biliyorum ama siz bilirsiniz ben htc 10'un kulaklığını da tavsiye ederim...