Dizüstü Bilgisayarım İle Oyun Oynarken Kilitlenme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ysf_emr1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, bilgisayarım DELL XPS L502S özellikleri:

İntel Core i7
8 gb ram
64 bit
2 gb paylaşımsız Nvidia Geforce gt540m ekran kartı

Şimdi sorunuma gelelim. Herhangi bir oyunu açıyorum daha oyunu açalı 5 dk olmadan ekran öylece kalıyor hiçbir tuş işe yaramıyor tek çare güç tuşuna basılı tutarak kapatmak oluyor. Her oyunda böyle oluyor, bu bilgisayarın rahatça kaldırabileceği oyunlar da dahil (Minecraft, Crysis 1 gibi). Ama oyun dışında bir sorun yok sadece oyun oynarken böyle donuyor. Birkaç gündür araştırıyorum termal macunun kurumuş olmasından şüpheleniyorum. Yine de önce bir tavsiyenizi alabilirim.

ysf_emr1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle şeylerden anlayan bir arkadaş bakabilir mi?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Aynısını zamanında Dishonored oynarken yaşamıştım. Ama ne olduysa sorun kendinden düzeldi. Belki oyun, belki de sürücüm güncellendi ama bir daha o hatayı almadım. Kısaca yazılımının güncel olduğuna dikkat et. Bir tavsiye daha, görüntü ayarlarını biraz düşür.

ysf_emr1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynısını zamanında Dishonored oynarken yaşamıştım. Ama ne olduysa sorun kendinden düzeldi. Belki oyun, belki de sürücüm güncellendi ama bir daha o hatayı almadım. Kısaca yazılımının güncel olduğuna dikkat et. Bir tavsiye daha, görüntü ayarlarını biraz düşür.
Driverlarım güncel, görüntü ayarlarını düşürsem de işe yaramıyor oyuna başlıyorum 5 dk olmadan donuyor.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Herkese merhaba, bilgisayarım DELL XPS L502S özellikleri:

İntel Core i7
8 gb ram
64 bit
2 gb paylaşımsız Nvidia Geforce gt540m ekran kartı

Şimdi sorunuma gelelim. Herhangi bir oyunu açıyorum daha oyunu açalı 5 dk olmadan ekran öylece kalıyor hiçbir tuş işe yaramıyor tek çare güç tuşuna basılı tutarak kapatmak oluyor. Her oyunda böyle oluyor, bu bilgisayarın rahatça kaldırabileceği oyunlar da dahil (Minecraft, Crysis 1 gibi). Ama oyun dışında bir sorun yok sadece oyun oynarken böyle donuyor. Birkaç gündür araştırıyorum termal macunun kurumuş olmasından şüpheleniyorum. Yine de önce bir tavsiyenizi alabilirim.
Sıcaklıklar ne alemde? AIDA64 indirip, boşta ve yükteki değerleri paylaşır mısınız?

ysf_emr1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aida ile değil de core temp ile ölçtüm. Ekran Alıntısı.PNG

ysf_emr1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aida'yı açtım şimdi nereden bakılıyor?

ysf_emr1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de zaten ondan şüpheleniyordum. En kısa zamanda yaptırmaya çalışacağım. Yaptırdığım zaman sonuçları buraya atarım. Teşekkürler yardımınız için.