Soru Dilciyim matematik olmadan iyi bir üniversite gelir mi?

okannn_12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Matematik yapamıyorum temelim hiç yok 4 işlem bile bilmiyorum sizce kazanır mıyım? Diğer dil bölümlerinde matematik olmadanda kazananlar var ama yinede sormak istedim

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,213
Dil sınıfına geçtin hiç bir şey bilmiyorsun kardeşim. Önceki açtığın konulara bakıyorum da bu seviyeye nasıl geldin? Derslerinden nasıl geçebildin? Dil sınıfındasın Ingilizce bilmiyorsun, o kadar ilkokul okudun, 4 işlem bilmiyorum diyorsun. Eğer dalga geçmiyorsan bırak okulu falan gir bir yere çalışmaya başla. Ailene katkın olur en azından.

okannn_12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dil sınıfına geçtin hiç bir şey bilmiyorsun kardeşim. Önceki açtığın konulara bakıyorum da bu seviyeye nasıl geldin? Derslerinden nasıl geçebildin? Dil sınıfındasın Ingilizce bilmiyorsun, o kadar ilkokul okudun, 4 işlem bilmiyorum diyorsun. Eğer dalga geçmiyorsan bırak okulu falan gir bir yere çalışmaya başla. Ailene katkın olur en azından.
İngilizce temelim var diğer kişiler ydt denemesinde 30-40 yapıyorsa ben 20 net yapıyorum gramer konularını kavrıyabiliyorum ingilizce bir şekilde hallederim de matematik hiç bir zaman halledemem sözelim çok iyidir biyoloji vs diger derslerden de geçerli not aldım her sene teşekkür belgesi geliyor öyle kötü değilim ama matematik yapamıyorum hepsi bu?

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,213
20 net yapmak bir şey bilmiyorum anlamına gelmiyor.

Ayrıca YKS'ye girsen dilden girsen bile %40 oranında TYT puanlanacak. Yani matematik önemli. Sıfırdan başlayacaksın, en azından 10 net falan çıkarsan yardımı dokunabilir.

okannn_12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
20 net yapmak bir şey bilmiyorum anlamına gelmiyor.

Ayrıca YKS'ye girsen dilden girsen bile %40 oranında TYT puanlanacak. Yani matematik önemli. Sıfırdan başlayacaksın, en azından 10 net falan çıkarsan yardımı dokunabilir.
Mecbur başlayacağım ama işte arkadaşım tyt matematikten neredeyse fuule yakın yapıyor bana dediği şey bu saatten sonra matematik ile uğraşma git ydt sözel çalış sınava kadar sadece temelini oluşturabilirsin dedi moralimi bozdu