Devrim Yapacak Yazıcı

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Artık kağıt israfına son! PrePeat adlı yazıcı, kağıtları yeniden yazılabilir hale getiriyor. Artık her defasında tomarla yeni kağıt almak zorunda kalmayacağız gibi gözüküyor.

Yazıcıdan bir belge yazdırmak istediğiniz zaman kağıt sıkıntısı yaşayanlardansanız, size harika bir haberimiz var. PrePeat adı verilen çevre dostu bir yazıcı, artık kullanıcıya kağıtları yeniden yazdırabilir olarak kullanma imkanı sunuyor!
Her defasında yeni kağıt kullanmaktansa, var olan kağıtları silip, yeniden yazdırtabilen PrePeat, bu teknolojisiyle birlikte bilişim dünyasının büyük beğenisini topladı.
prepeat1265575873.jpg
Üstelik üzerinde yazı olan dökümandaki tüm yazıları, hiçbir ara işlem yapmadan otomatik olarak temizleyip, yazdırmak istediğiniz belgeyi yine otomatik olarak kendi yazdırabiliyor. Bu sayede iki aşamada yapılabilecek olan işlemi de, tek aşamada yapmış oluyor.
:: Sizce bu yazıcı, kağıt tüketimini azaltmayı başarabilir mi?
Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Kesinlikle azaltır. Ancak yazma hızını, şeklini şemalini görmeden kesin konuşmayalım biz yine. Yayılsın hele bir.:)

vayt

Asistan
Reaksiyon puanı
5
++++ kesin özel bi kağıdı vardır, astarı yüzünü geçebilir :)

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Harika bir ürün, fiyatı ne kadardır acaba? Özel kağıdı olamaz çünkü mevcut kağıdı silip üzerine yazıyor... :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
eğer özel bir kağıdı yoksa ve normal a4 kagıdına bunu yapıyorsa habı on numara icad..

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu makina tasarruf yaptırmaz zaten 500 sayfa 5 lira

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ben küçük bir araştırma yaptım.Özel plastik kağıtları var.Bir kağıdı bin defaya kadar kullanılabiliyor.Fiyatı 5117 dolar.Bin adet kağıdı ise 3300 dolar.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
iyi güzel de :) haber fotosu neden nexus one ?

erayyynn

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Güzelmiş sevdim bu işi :)
Bide tasarruf yazı tipini kullandık mı tam tasarruf olayına girmiş oluruz :D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Eğer daha çok ağaç kesilsin istemiyorsanız, çevreyi, dünyayı, küresel ısınmayı falan düşünüyorsanız, bunu kullanmayın derim. :D Özel kağıtları zaten tasarruf değil direkt 10 kat zarar etmenize neden oluyor. Ki zaten aldığınız her çıktı da sizde kalmıyor, 5.000 dolara alınan "özel" kağıdın çıktısını da birilerine vermek istemeyeceğinize eminim. :D E ne olacak, yazdırdığımız her çıktıyı biz saklayacaksak çıktı almanın mantığı ne olacak?

- Kanka şu mailin bi çıktısını versene
- En fazla 10 taksit yapabilirim kanka, hangi karttan çektireceksin?

Hoca: Arkadaşlar tezlerinizi dosya olarak istiyorum.
Öğrenci: Hocam o kadar param olsa özel okulda okurdum.

Bir diğer husus da hadi gözümüzü kararttık "doğa için, çevre için" tuttuk bunu aldık; ancak iş göründüğü gibi değil, o kağıtları silip yeniden yazmaya çalışmakla harcayacağı enerji, normal bir kağıt kullanmaktan daha fazla olacağı için; aslında çevreye daha büyük zarar vermiş olacak..

Ee teknoloji bu kadar "teorik" faydalı olunca, yorumlar da ona göre olur. :)

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ben küçük bir araştırma yaptım.Özel plastik kağıtları var.Bir kağıdı bin defaya kadar kullanılabiliyor.Fiyatı 5117 dolar.Bin adet kağıdı ise 3300 dolar.
Tamam Çevreye zarar vermiyor.Çevre Dostu ama Cebimize zarar arkadaş.:blushing:

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Kağıt olarak arşivleme yapılmazsa zaten tasarruf edilebilir, ama birilerine müşterilere kağıtla rapor vb. veriliyorsa bu zor çünkü kağıdı bildiğimiz , kağıt değil özel bir kağıdı var. 1 yıl kadar oldu bir makalede okumuştum. termal bir işleyiş var , fax kağıtlarıda bir süre sonra siliniyor bu sürecin hızlandıran bir etkisi var yazıcının.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Süpermiş kağıt tüketimi oldukça düşer...

musvir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Atılacak kağıtları biriktirip geri dönüşüme göndermek daha makul görünüyor.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
güzel bi buluş olmuş xD

kagıt üreticilerini kızdıracak bişey bu :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Aynı Zaman Tüm Dökümanları Yok Edecek Bir İcat :) Sadece Yazıcı Gözü ile Bakmamak Gerekir