D diskini silmeden nasıl format atarım win 10

Bu konuyu okuyanlar

Ozan777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba. Windows 10 C diskine yüklü D klasöründe 400gb ye yakın uygulama var internetim 1 MB indirme hızına sahip o yüzden D klasöründeki hiç bir şeyi silmeden sadece C'yi sıfırlamak istiyorum bilgisi olan yardım edebilir mi ? (C Diski Ssd)

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Merhaba. Windows 10 C diskine yüklü D klasöründe 400gb ye yakın uygulama var internetim 1 MB indirme hızına sahip o yüzden D klasöründeki hiç bir şeyi silmeden sadece C'yi sıfırlamak istiyorum bilgisi olan yardım edebilir mi ? (C Diski Ssd)
formatta tüm diskler gitmiyor ki :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Windows kurulumunda Windowsu nereye kurmak istediğini soracak orada C diskini seçeceksin. Örneğin C diski 100GB ise orada 100GB olan diski görüp biçimlendir diyorsun sonra biçimlendirdiğin bölümü seçip kur diyeceksin.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Format atarken hangi diski sıfırlamak istediğini soruyor sende c diskini seçersin ve sıfırlarsın.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
images.jpeg-1.jpg

Bu ekranda boyutuna göre d diskini belirleyip hiç dokunmayın. C diskini ve msr kurtarma gibi bölümleri silip ayrılmamış olarak gozukecek yeni diske tıklayıp yeni diyince sistemi oraya kurmaya hazır olacak ileri diyerek işleme devam edeceksiniz

Ozan777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Format atarken hangi diski sıfırlamak istediğini soruyor sende c diskini seçersin ve sıfırlarsın.
nasıl yani bilgisayarı sıfırla seçeneğini seçersem soruyor mu bana C mi D mi diye ?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
ama benim win 10 demo sürümü yani full versiyonu değil ona rağmen oluyor mu
Olur tabiki. Sonuçta sen format atarken suan ki sistemin de silinecek. Yeni kuracağın sistemde ürün anahtarı girmen için bir kısıtlama yok. Format sırasında da format sonrasında istediğin zamanda aktiflestirebilirsin. Bu sebeple format ile demo surumun alakası yok.

Windows 10 da sifirlama seçeneklerin de d veya c diye secemiyorsun. Flash bellek ile format atmalisin.

Windows10 Sifirlama işleminde dosya koru diyerek devam edersen c de de bir şey silmez sadece sistemi silip tekrar kurar