Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6
Hepinize merhaba...
9 kasımda Hepsiburada üzerinden JBL t110 mavi kulaklığı satın aldım. Ürün hemen kargolandı ve perşembe günü elime ulaştı. Kargo poşetinden ilk çıkardığımda kutunun renginde bi sıkıntı olduğunu fark ettim ve önceden Teknosa üzerinden satın aldığım aynı renk t110 kulaklığın kutusu ile karşılaştırdım ve ürünün orijinal olmadığını fark ettim. Hemen sonrasında ürünün resmi distribütörü Aztek Teknolojiyi aradım ve durumu anlattım. Görselleri mail olarak göndermemi istediler ve gönderdim. Yanıt gelmeden üstüne bir de Hb yi aradım. Onlara da anlattım ürünün orijinal olmadığını, onlarda talep açtılar. Bir gün sonra Aztek Teknoloji ürünün orijinal olmadığını sadece kutunun renginden bile anlaşıldığını söyledi ve ürün orijinal değildir dedi. Bunlar yaşanırken aynı kulaklığı aylar önce arkadaşıma da aldırmıştım Trendyol üzerinden ve ne yazık ki o da CYN Bilişim mağazasından almış. Arkadaşımın aldığı kulaklığın rengi siyahtı. Rengi farklı olmasına rağmen o ürününde orijinal olmadığını kenarındaki yazılardan gözümle çok net bir şekilde anladım. Ayrıca ürünü 75 liraya sadece bu mağaza satıyor. Diğer mağazalarda 85 liradan aşağısı yok. Mağaza ile birkaç defa iletişim kurmayı denedim hiçbirinde açmadılar. Alım gücünün bu denli düşük olduğu günlerde ne yazık ki sahte ürün ile dolandırılmamın üzüncünü yaşıyorum. Online alışverişin de arttığı bugünlerde insanların daha fazla bilinçlenmesi gerektiğini , Hepsiburada gibi Trendyol gibi e-ticaret sitelerinin de gerekli önlemleri alması gerektiğini düşünüyorum. Aynı ürünü bu mağazadan satın alan başka arkadaşlar var ise kontrol etmelerini öneririm. Ürün görsellerini ekliyor, destek ve önerilerinizi bekliyorum.
(Gelişme oldukça not düşerim.)
WhatsApp Image 2020-11-12 at 16.25.56.jpeg WhatsApp Image 2020-11-12 at 15.48.02 (1).jpeg WhatsApp Image 2020-11-15 at 02.19.04 (4).jpeg WhatsApp Image 2020-11-15 at 02.19.04 (3).jpeg WhatsApp Image 2020-11-15 at 02.19.04 (2).jpeg WhatsApp Image 2020-11-15 at 02.19.04 (1).jpeg WhatsApp Image 2020-11-15 at 02.19.04.jpeg Screenshot_20201113-134348.png

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Distribütör Aztek Teknoloji dışında CYN Bilişim isimli firmanın kendi ithal ettiği ithalat garantili bir ürün olmasın bu?

Aztek Teknoloji'nin kendi ithal etti bir ürün değilse sistemlerinde çıkmaması normal bir durum zaten.

Reaksiyon puanı
6
Distribütör Aztek Teknoloji dışında CYN Bilişim isimli firmanın kendi ithal ettiği ithalat garantili bir ürün olmasın bu?

Aztek Teknoloji'nin kendi ithal etti bir ürün değilse sistemlerinde çıkmaması normal bir durum zaten.
Aynı şeyi bizde düşündük ve kulaklıkları test ettik. Aralarında ses kalite farkı anlaşılabilir derecedeydi. Ürünün kutusu zaten kendisini çok net biçimde gösteyor. Baskı kaliteleri aşırı farklı. Jbl in yurtdışındaki bazı forumlarında özellikle kutusundan orijinal olup olmadığını rahat bir şekilde anlaşılabileceği yazıyor. Şikayetvar.com üzerinden incelediğimde de bu ve benzeri birçok olayların olduğunu gördüm.

Reaksiyon puanı
6

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Keşke satıcıyı biraz araştırsaydım. Eğer bir sonuç alınabilecekse bu konu hakkında yargıya başvurmak istiyorum.
Bence uğraşmayın hiç. İade edin gitsin ürünü. Zaten Hepsiburada daha parayı CYN Bilişim'e aktarmamıştır.

Aztek Teknoloji uğraşsın yargı işiyle. Sonuçta distribütör olan onlar. Zaten yargı işleri çok çetrefilli işler. Yıpratır sizi.

Reaksiyon puanı
6
Bence uğraşmayın hiç. İade edin gitsin ürünü. Zaten Hepsiburada daha parayı CYN Bilişim'e aktarmamıştır.

Aztek Teknoloji uğraşsın yargı işiyle. Sonuçta distribütör olan onlar. Zaten yargı işleri çok çetrefilli işler. Yıpratır sizi.
Sonuna kadar haklısınız ama insanları kandırarak bu insanların para kazanması bana dokunuyor ya. Çocuk günlük harçlığının bi kısmını ayırıp iyi bi kulaklık almak istiyor, bu vicdansızlar yüzünden verdiği paranın karşılığını alamıyor olabilir. Bu olaylara karşı artık daha dikkatli olunması içn elimden geleni yapmak istiyorum.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sonuna kadar haklısınız ama insanları kandırarak bu insanların para kazanması bana dokunuyor ya. Çocuk günlük harçlığının bi kısmını ayırıp iyi bi kulaklık almak istiyor, bu vicdansızlar yüzünden verdiği paranın karşılığını alamıyor olabilir. Bu olaylara karşı artık daha dikkatli olunması içn elimden geleni yapmak istiyorum.
Haklısınız. Bazı alışveriş sitelerinde iade edilen ürünler hakkında yorum yapmaya da izin vermiyor. Bu yüzden yorumlarda ürünün sahte olduğunu da belirtemeyebiliyor insan.

Reaksiyon puanı
6
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haklısınız. Bazı alışveriş sitelerinde iade edilen ürünler hakkında yorum yapmaya da izin vermiyor. Bu yüzden yorumlarda ürünün sahte olduğunu da belirtemeyebiliyor insan.
Ne yazık ki öyle...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Destek verebilecek olan var mı? :(

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6
Hepsiburada ürünün iadesini sağladı. CYN Bilişim hakkında da gerekli işlemlerin Hepsiburada tarafından yapıldığı söylendi.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Geçmiş olsun. Konuya geri dönüş yaptığınız için de teşekkürler.