Cumhur ittifakı tekrar %52'ye tırmandı, CHP, İYİ PARTİ eriyor

Bu konuyu okuyanlar

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,067
Ben insanlarımızın en doğru kararı yine vereceklerini düşünüyorum, tıpkı 18 yıldır yaptığı gibi.Ülkemizin ulusal çıkar ve güvenliği için hem akdenizde ve libyada hemde suriyede izlediğimiz siyasetin karşılığını alabilmemiz için Erdoğanın ve ak parti hükümetlerinin devam etmesinden yanayım.
seni dolar grafiğine çağırıyorum ?

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
seni dolar grafiğine çağırıyorum ?
Dolar bi bizde yükseliyor zaten. Ekonomi bilgisayar fiyatları ile ölçülmez. CHP varken çok muhteşemdi de şimdi kötüleşiyor öyle mi? Sanki dolar 2.8 iken ak partiyi destekliyordunuz da şimdi dolara laf ediyorsunuz. CHP eleştiri yapmakta 1. numara daha İmamoğlunun '' 1'' vaadini bile gerçekleştirdigini görmedim

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bu ankete tek söylenebilecek şey; Ziyaaaaa! ?? Şaka bi yana seçimde göreceğiz zaten. Umuyorum ki ülkemize en iyi hizmeti verecek olan ve hak eden kazanır.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İmamoğlunun '' 1'' vaadini bile gerçekleştirdigini görmedim

Adam Süt dağıtıyor daha ne istiyon ? Allahtan belanı flan mı...

Süt dağıtacam dedi ve dağıtıyor bu vaat yeder. Cumhurbaşkanı adayımız İmamoğlı :p :D

Bu anket şirketleri hep Trol. 1 değil 3 değil 5 değil 7-8 tane anket şirketi anket açıkladı CHP'nin oy oranı hiç yüzde 22-23 bandında olur külliyen yalan hepsi. AKP'den kopan herkes çözümü CHP'de bulmuyor mu ? Ülkenin Tek kurtuluşu muhalefet...

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326

Süt dağıtacam dedi ve dağıtıyor bu vaat yeder. Cumhurbaşkanı adayımız İmamoğlı :p :D

Bu anket şirketleri hep Trol. 1 değil 3 değil 5 değil 7-8 tane anket şirketi anket açıkladı CHP'nin oy oranı hiç yüzde 22-23 bandında olur külliyen yalan hepsi. AKP'den kopan herkes çözümü CHP'de bulmuyor mu ? Ülkenin Tek kurtuluşu muhalefet...

Eminim 18 yaşınızın altındasınızdır. Neyi biliyorsunuz da kurtuluşunun CHP olduğunu söyleyebiliyirsunuz. Demokratik değil dediğiniz parti kurulduktan sonra 20 yıla yakın seçim yapmamış ve yaptığı ilk seçimde de kaybetmistir

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Eminim 18 yaşınızın altındasınızdır. Neyi biliyorsunuz da kurtuluşunun CHP olduğunu söyleyebiliyirsunuz. Demokratik değil dediğiniz parti kurulduktan sonra 20 yıla yakın seçim yapmamış ve yaptığı ilk seçimde de kaybetmistir

Olabilir :D Bu Atatürk'ün partisi olduğunu ve İBB'nin Süt dağıttığı gerçeğini değiştirir mi :p 2023'te seçim olsun sabah bir kalkacaz ülke uçuyor. TÜm vergiler kalkmış herşey ucuzlamış DOlar düşmüş. Herkese para dağıyacak CHP :p Sende para alacan işte neden böyle konuşuyon...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
GENAR Başkanı İhsan Aktaş isminin kullanılarak CHP medyasında yayınlanan ve gerçeği yansıtmayan anket sonuçlarıyla ilgili konuştu.

Adı kullanılarak son anket sonuçları paylaşılan İhsan Aktaş konuştu! 'Yalan' dedi ve gerçek sonuçları açıkladı

GENAR Başkanı İhsan Aktaş, CHP yandaşı medya kuruluşları tarafından yayımlanan son anket sonuçlarıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Aktaş, ortada dolaşan sonuçları yalanlayarak gerçek oranları kamuoyu ile paylaştı.

GENAR Başkanı İhsan Aktaş isminin kullanılarak CHP medyasında yayınlanan ve gerçeği yansıtmayan anket sonuçlarıyla ilgili konuştu ve "Açıklamalarımdan bu sonucu nasıl çıkardıklarını anlamak güç. Nobele aday olabilir bunu yapanlar! CHP 23-26 bandını aşamadı Cumhur İttifakı ise doğal oy oranını aştı. Gerçek bu" dedi.

Son anketler olarak paylaşılan verilerle ilgili GENAR Başkanı İhsan Aktaş A Haber'de bir değerlendirme yaptı. Daha önce yaptığımız araştırma ve deerlendirmelerde şöyle "CHP Yerel seçimlerde bir başarı elde etti ve bunun Genel seçimlere yansıyacağını düşündü" demiştik.

"CHP 23-26 bandında kaldı"
Aktaş açıklamalarını şöyle devam ettirdi;

"Oysa bizim yaptığımız araştırmalarda CHP sosyolojik sıkışmışlığını aşamadı ve 23-26 bandında kaldı. Bizim bu sonuçla alakalı yaptığımız açıklamadan GENAR'dan hükümete kötü haber diye bir haber çıkardılar. Bunları gerçekten takdir etmek lazım. Nobel'e aday falan olabilirler. Benim açıklamalarımdan nasıl böyle bir sonuç çıkardılar anlamak mümkün değil.

"Cumhur İttifakı 52 bandını aştı"
Bizim araştırmalarımıza göre Cumhur İttifakı doğal oy sınırını da aşarak 52-53 bandının da üzerine çıktı diye beyanatlarımıza var. Galiba kendi yaptıkları gerçek dışı anketler saygınlık bulmadığı için GENAR üzerinden böyle bir çıkarım yapmak istediler galiba. Kolayca yalan haber yapabiliyorlar. Söyleyecek bir şey yok. Bu sağlıklı bir yöntem değil. Türk halkı zeki bir halk. Yalan ile bu halk kandırılamaz. Onlara düşen kendi yalanlarını tekzip edip özür dilemektir"

İşte sonuçlar

1594226625442.png

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Optimar şirketine Ak Partili diye bahane bulan arkadaşlar buna pek sesleri çıkmamış! :)

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ben şahsen TR'de oy vermeye değecek parti olduğunu düşünmüyorum

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu pazar genel seçim olsa Cumhur İttifakı, yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranına sahip.

Anket şirketleri, kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyor. Son veriler, Optimar'dan geldi.

Bu pazar genel seçim olsa kime oy verirsiniz sorusuna gelen cevaplar, AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'ndan yana oldu.

AK Parti ile MHP'nin toplam oy oranının yüzde 51.46 olduğu görüldü.

CHP ve İyi Parti oylarındaki düşüş de dikkat çekti.

OPTİMAR'IN ANKETİNE GÖRE PARTİLERİN OY ORANLARI
AK PARTİ - 41.45

CHP - 22.9

MHP - 10.1

HDP - 10.5

İYİ PARTİ - 8.5

GELECEK PARTİSİ - 1.3

DEVA PARTİSİ - 1.3

HÜDA-PAR - 0.3

VATAN PARTİSİ - 0.15

TÜRKİYE'NİN SORUNLARINI KİM ÇÖZER
Ankette, "Türkiye'nin en büyük sorunlarını hangi parti çözebilir?" sorusuna gelen yanıtlar ise şöyle sıralandı:

AK PARTİ - 50.5

CHP - 23.3

HDP - 8.2

İYİ PARTİ - 7

MHP - 4.8

DİĞER - 2.7

DEVA PARTİSİ - 1.5

GELECEK PARTİSİ - 0.9

VATAN PARTİSİ - 0.5

SP - 0.3

YENİDEN REFAH PARTİSİ - 0.2

BBP - 0.1
Kim alırsa alsın bu ülkede siyaset menfaat uğruna yapıldığı için bir anlam ifade etmiyor.İmamoğlu belediye başkanı olduğunda her şey güzel olucak dendi, güzel olan bir şey yok.Akp 16 yıldır iktidarda ekonomi bitik,eğitim berbat,hukuk mu artık guguk oldu.Ben hiçbirine inanmıyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Kim alırsa alsın bu ülkede siyaset menfaat uğruna yapıldığı için bir anlam ifade etmiyor.İmamoğlu belediye başkanı olduğunda her şey güzel olucak dendi, güzel olan bir şey yok.Akp 16 yıldır iktidarda ekonomi bitik,eğitim berbat,hukuk mu artık guguk oldu.Ben hiçbirine inanmıyorum.
Erencim, biz Türklerin yaptığı en iyi şey, acımasızca eleştirmektir. Hiç kendine sordun mu, "Acaba ben bir parti başkanı olsam ve iktidara gelsem, acaba daha iyi ne yapabilirim?" diye. Sahi sen böyle bir şans yakalamış olsaydın, çok daha iyi ne yapabilir, neyi başarabilirdin? Mesela bir Hz. Ömer adaleti sağlayabilecek miydin? GSMH'yı iki, üç katına çıkarabilecek miydin? Eğitimi bir Finlandiya düzeyine çıkarabilecek miydin?

Ya da şöyle soralım, bunun için bir gayretin, hadi o da olmadı, bir hayalin oldu mu? Bunun için hiç rüya gördün mü?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Erencim, biz Türklerin yaptığı en iyi şey, acımasızca eleştirmektir. Hiç kendine sordun mu, "Acaba ben bir parti başkanı olsam ve iktidara gelsem, acaba daha iyi ne yapabilirim?" diye. Sahi sen böyle bir şans yakalamış olsaydın, çok daha iyi ne yapabilir, neyi başarabilirdin? Mesela bir Hz. Ömer adaleti sağlayabilecek miydin? GSMH'yı iki, üç katına çıkarabilecek miydin? Eğitimi bir Finlandiya düzeyine çıkarabilecek miydin?

Ya da şöyle soralım, bunun için bir gayretin, hadi o da olmadı, bir hayalin oldu mu? Bunun için hiç rüya gördün mü?
Kendime sordum.Ben parti başkanı olsam ülkem için bir şeyler yapmaya çalışırdım.Hukuğu daha modern bir hale getirir,eğitim sistemine,işsizliğe çözüm bulmaya çalışırdım.Fabrika sayısını arttırarak üretime ağırlık verir,ekonomiyi iyi bir seviyeye getirmeye çalışırdım.İnsanları sizler,bizler diye ayırmaz herkese kucak açardım.Atatürk bugün hepimiz için bir kahraman.Atatürk bu ülke için,insanlar için bir kurtuluş mücadelesi verdi.Bizim ülkemizde siyaset; berbat zihinler yok olmadığı sürece düzelmez.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Kendime sordum.Ben parti başkanı olsam ülkem için bir şeyler yapmaya çalışırdım.Hukuğu daha modern bir hale getirir,eğitim sistemine,işsizliğe çözüm bulmaya çalışırdım.Fabrika sayısını arttırarak üretime ağırlık verir,ekonomiyi iyi bir seviyeye getirmeye çalışırdım.İnsanları sizler,bizler diye ayırmaz herkese kucak açardım.Atatürk bugün hepimiz için bir kahraman.Atatürk bu ülke için,insanlar için bir kurtuluş mücadelesi verdi.Bizim ülkemizde siyaset; berbat zihinler yok olmadığı sürece düzelmez.
Valla klavye başındayken sana öyle bir ideal ülke profili çizerim ki ülkeyi cennete çevirdiğimi zannedersin. De, bu klavye başında oluyor arkadaşım. Bırak devlet yönetmeyi, bir köye muhtar olsak bile milleti memnun edecek bir yönetim gösterebileceğimiz kuşkuludur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Valla klavye başındayken sana öyle bir ideal ülke profili çizerim ki ülkeyi cennete çevirdiğimi zannedersin. De, bu klavye başında oluyor arkadaşım. Bırak devlet yönetmeyi, bir köye muhtar olsak bile milleti memnun edecek bir yönetim gösterebileceğimiz kuşkuludur.

Hocam sen gerçekten işi bilmyorsun. :D :p
Bir el hareketi yapacan parmak şıklatacan hop adalet sistemi düzelecek. Suçluyu suçsuzu anlayacan içerde suçsuz adam kalmayacak.
Başka bir el hareketi yapacan ekonomi uçacak vergiler düşecek dış borç silinecek. Bir ıslık çalacan herkese iş bulunacak bu işler çok kolayda şuan ki hükümette iş yok.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam sen gerçekten işi bilmyorsun. :D :p
Bir el hareketi yapacan parmak şıklatacan hop adalet sistemi düzelecek. Suçluyu suçsuzu anlayacan içerde suçsuz adam kalmayacak.
Başka bir el hareketi yapacan ekonomi uçacak vergiler düşecek dış borç silinecek. Bir ıslık çalacan herkese iş bulunacak bu işler çok kolayda şuan ki hükümette iş yok.
Sen ve senin gibilere acıyorum.Bu ülkede kadına tecavüz ediliyor, bunu yapan kişi mahkemeye çıkıyor,2-3 yılla yırtıyor ve bunun adı hukuk oluyor.Bu ülkenin kanayan yarası işsizlik,işsizliği halletmenin yolu fabrika sayısını arttırmaktır.Hükümet ne yapıyor fabrikaları satıyor.Ondan sonra onlar konuşur Akp yapar vaybee?? hakikaten Akp baya güzel yönetiyor.Sen ve senin gibi tepki koymayan insanlara bu berbat tablo müstahak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sen ve senin gibilere acıyorum.Bu ülkede kadına tecavüz ediliyor, bunu yapan kişi mahkemeye çıkıyor,2-3 yılla yırtıyor ve bunun aldı hukuk oluyor.
Bu söylediğin farazi bir örnek ama genede Ceza oranlarında bir sıkıntı varsa onu mecliste konuşacan. Hakimin Savcının verdiği cezanın hükümet ile ne alakası var.

Bu ülkenin kanayan yarası işsizlik,işsizliği halletmenin yolu fabrika sayısını arttırmaktır.Hükümet ne yapıyor fabrikaları satıyor.Ondan sonra onlar konuşur Akp yapar vaybee

Arkadaşım daha Hükümetin politikasini mantığını bilmiyorsun konuşuyorsun. ( Sağ Görüşlü partiler fabrika açmaz zaten bunu bir öğren. )
Özelleştirmeyi ve iç dış yatırımcıların destekli fabrika kurulması için çalışırlar. Yatırımcıya teşfik verir destek verir yardım yapar ama fabrikayı özel sektör kursun ister. Yatırımı hizmet sektörüne yapar.

Akp baya güzel yönetiyor.Sen ve senin gibi tepki koymayan insanlara bu berbat tablo müstahak.

Tablo son 2 yıldır iyi değil. AMa bunun kurtarıcızı veya düzeltebilecek partide CHP değiş bunu anlamak lazım.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Sen ve senin gibi tepki koymayan insanlara bu berbat tablo müstahak.
Bak güzel kardeşim, bu fasa fiso konuşmaları boşver. Sen çok iyi telefon yorumları yapıyorsun. İyisi mi herkes iyi olduğu sahada yazarsa saygınlığı o nispette ziyade olur. Kal sağlıcakla.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu söylediğin farazi bir örnek ama genede Ceza oranlarında bir sıkıntı varsa onu mecliste konuşacan. Hakimin Savcının verdiği cezanın hükümet ile ne alakası var.

Arkadaşım daha Hükümetin politikasini mantığını bilmiyorsun konuşuyorsun. ( Sağ Görüşlü partiler fabrika açmaz zaten bunu bir öğren. )
Özelleştirmeyi ve iç dış yatırımcıların destekli fabrika kurulması için çalışırlar. Yatırımcıya teşfik verir destek verir yardım yapar ama fabrikayı özel sektör kursun ister. Yatırımı hizmet sektörüne yapar.

Tablo son 2 yıldır iyi değil. AMa bunun kurtarıcızı veya düzeltebilecek partide CHP değiş bunu anlamak lazım.
Ben CHP süper Akp berbat benim böyle bir iddaam yok.Bana göre hepsinin zihniyeti kötü.Chp de gelse çok şey değişmeyecek.Bizim ülkemizi yöneten siyasiler bencilliği çöpe atmalı,halkı, ülkeyi düşünmeli.Herkes kendi menfaatini düşünüyor sorun bu zaten.Siyaset menfaat,bencillik üzerine yapılmamalı bunu anlatmaya çalışıyorum.

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Bu pazar genel seçim olsa Cumhur İttifakı, yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranına sahip.

Anket şirketleri, kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyor. Son veriler, Optimar'dan geldi.

Bu pazar genel seçim olsa kime oy verirsiniz sorusuna gelen cevaplar, AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'ndan yana oldu.

AK Parti ile MHP'nin toplam oy oranının yüzde 51.46 olduğu görüldü.

CHP ve İyi Parti oylarındaki düşüş de dikkat çekti.

OPTİMAR'IN ANKETİNE GÖRE PARTİLERİN OY ORANLARI
AK PARTİ - 41.45

CHP - 22.9

MHP - 10.1

HDP - 10.5

İYİ PARTİ - 8.5

GELECEK PARTİSİ - 1.3

DEVA PARTİSİ - 1.3

HÜDA-PAR - 0.3

VATAN PARTİSİ - 0.15

TÜRKİYE'NİN SORUNLARINI KİM ÇÖZER
Ankette, "Türkiye'nin en büyük sorunlarını hangi parti çözebilir?" sorusuna gelen yanıtlar ise şöyle sıralandı:

AK PARTİ - 50.5

CHP - 23.3

HDP - 8.2

İYİ PARTİ - 7

MHP - 4.8

DİĞER - 2.7

DEVA PARTİSİ - 1.5

GELECEK PARTİSİ - 0.9

VATAN PARTİSİ - 0.5

SP - 0.3

YENİDEN REFAH PARTİSİ - 0.2

BBP - 0.1
Türkiye’nin sorunlarını kim çözer anketine akp diyen arkadaşlar akpnin elini tutan mı var niye çözmüyor ve seçim 2023 te olursa yeni seçmen kitlesiyle beraber oranlar çok değişir o yüzden şu anki anketlerin bi önemi olduğunu düşünmüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu toprakların evlatlarının ferasetine güveniyorum. Lâkin genç neslin araştırmadan, sorgulamadan yanlı sosyal medya mecralarından aldığı yalan bilgilerle manipüle edilmesinden de kaygılıyım. Gençler, Akparti öncesi Türkiye nin nasıl yönetildiğini, hâl i pür melalini bilmiyor. Allah muhafaza, "CHP♡İP~HDP" ittifakının eline düştüğünde neler yaşanacağını kestiremiyor.
Akpden önce 18 yıl geçmiş aynı şeylerin olacağını nerden biliyorsunuz acaba
Dolar bi bizde yükseliyor zaten. Ekonomi bilgisayar fiyatları ile ölçülmez. CHP varken çok muhteşemdi de şimdi kötüleşiyor öyle mi? Sanki dolar 2.8 iken ak partiyi destekliyordunuz da şimdi dolara laf ediyorsunuz. CHP eleştiri yapmakta 1. numara daha İmamoğlunun '' 1'' vaadini bile gerçekleştirdigini görmedim
ekonomi bilgisayar fiyatlarıyla ölçülmüyorsa git bakalım pazara markette kasap a insanlar neler diyor muhalefet eleştiri yapmayacakta ne yapacak susacak mı imamoğlu bir vaad gerçekleştirmemiş siz heralde a haber izlediğinizden görememişsinizdir

Son düzenleme: