Hangi partiye kesinlikle oy vermezsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
1-HDP (sadece bu partiye vermemek için sayacağım alttaki bütün partilere oy verebilirim)
2-MHP
3-AKP
4-CHP
5-Vatanını düşünmeyen geri kalanları

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu yazdığımdan onu mu çıkardın?

Akp'ye vermem demek Hdp'ye veririm demek olmuyor ?

Sen gene bu kadar emin olma Çatı aday olarak HDP'li biri çıkar. Daha önce olduğu gibi Kemal Kılıçtaroğlu çıkar TIPIŞ TIPIŞ gelip oyunuzu kullanacaksınız der sizde gider kullanırsınız :)

maxresdefault.jpg

:innocent:

Harbi burada Resmi olarak HDP'li birisi veya HDP - PKK bayrağı var mı? APO posteri flan var mı ?

Ortak yapılan mitingleri hatırla HDP ile işbirliği diyorsan. ( YPG'ye PYD'ye terör örgütü diyememeyi hatırla.

1592336832254.png

1592336911360.png

SÖzde Demokrasi yürüşündeki Kol Kola olan FOTOLARI hatırla...

Reaksiyon puanı
2,554
Oturduğum ve okuduğum yerde çoğunluk hep hdp birçok kişi de beni de katmaya çalıştı ama asla HDP ye oy vermedim vermem de gerçekten ülkenin çıkarlarını gözetecek olsa da iyi işler yapsa dahi vermem gurur meselesi oldu resmen.

• Beğen
Reactions: _X_

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Şimdiye Dek Oy Kullanmamış Bir Birey Olarak
Olası Oy Kullanımımda;
HDP, CHP Ve MHP’ye Asla Oy Vermem

Not : MHP’ye Oy Kullanmamamın Nedeni; Taban Yapısının Faşizanlığı ve Aşırı Irkçı Tutumu. İçi Boş Ülkücülük ve Milliyetçilik.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Allah kimseyi doğu perinçeki savunmak zorunda bırakmasın :tearsofjoy:
Sen benim D. Perinçek'i savunduğumu falan mı zannettin? Hakkı söylemek savunmak değildir genç adam. Adam iktidar olmamış, herhangi bir devlet işinde çalışmamış, kimseye zararı olmamış, girdiği her seçimde %1 ya da altında oy almış bir adama olan bu kininiz nerden geliyor, merak ettim doğrusu. Bu arada sağ görüşlü biriyim, ahlakım doğru olmayı, hakkı söylemeyi gerektirir.

• Sevgi dolu
Reactions: _X_

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Sen benim D. Perinçek'i savunduğumu falan mı zannettin? Hakkı söylemek savunmak değildir genç adam. Adam iktidar olmamış, herhangi bir devlet işinde çalışmamış, kimseye zararı olmamış, girdiği her seçimde %1 ya da altında oy almış bir adama olan bu kininiz nerden geliyor, merak ettim doğrusu. Bu arada sağ görüşlü biriyim, ahlakım doğru olmayı, hakkı söylemeyi gerektirir.

sağ-sol devri geçmiş yüzyılda kaldı, fikirleriniz de geçmiş yüzyılda kalmış. Öte yandan bu perinçek kimdir bunca sene hiç meclise girmeden hazine yardımı almadan nasıl parti kurmuş ve partisini hangi parayla örgütlemiştir bir bilgi var mı? Son senelerde hükümete yanlamasının sebebi de yine çıkar odaklıdır. Geçiniz bu aşınmış eski cümleleri, sağ-sol, küresel sol vs vs.. ağırlığı kalmamış tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş kavramlar bunlar.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
1)HDP
2)CHP
3)İYİ

Sn davutoğlu ve öteki beriki ekonomici abimizi partiden saymıyorum.

Rahmetli sağ görüşten bir bey abimiz var. Rahmetli olmasaydı, gönüllü olarak hem onun gelmesini ister, hemde şu Akp ve yandaş siyasetinin temizletilmesini isterdim. Tabi denetimle iş yapmayanların sadece. Herkesten oy isterdim, bu kişi için. Tabi Sn İmamoğlunun ist'te yaptığı gibi değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
1)HDP
2)CHP
3)İYİ

Sn davutoğlu ve öteki beriki ekonomici abimizi partiden saymıyorum.

Rahmetli sağ görüşten bir bey abimiz var. Rahmetli olmasaydı, gönüllü olarak hem onun gelmesini ister, hemde şu Akp ve yandaş siyasetinin temizletilmesini isterdim. Tabi denetimle iş yapmayanların sadece. Herkesten oy isterdim, bu kişi için. Tabi Sn İmamoğlunun ist'te yaptığı gibi değil.

Harbi şu adama yazık oldu. ( Şu söylemlerin altına İMZAMI ATARIM. ) Kaç yıl önce söylediği laflar bile NOKTASINA VİRGÜLÜNE cuk oturuyor günümüzde bile CHP'ye...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
HDP hariç düzgün gördüğüme oy verebilirim. HDP'ye assalar vermem..

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
HDP ile alenen ittifak yapan bir partiye oy verirmisin ? Yada HDP ile ortak ÇATI aday çıkarana ?
Bahsettiğiniz partiyi çok iyi bildiğim için cevabım evet. Ortada bir ittifak yok. Sadece yapılan gereksiz bir adalet şovu var. Onu da sürekli eleştiriyorum zaten. Çok gereksiz, hatta aşırı gereksiz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ortada bir ittifak yok.

Tabii onu biliyoruz ittifak yok :)
Ben zaten alenen ittifak olursa diyorum. HDP bizi tanıyın ve Açık İttifak yaparsanız varız yoksa yokuz diye rest çekti ya. SEçim zamanı Alenen Açıklanır ve biz HDP ile anlaştık ortak hareket edecez dense bile Erdoğan nefreti ağır basıp HDP ile ortak oy atarmısın diye merak ediyorum sadece.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Tabii onu biliyoruz ittifak yok :)
Ben zaten alenen ittifak olursa diyorum. HDP bizi tanıyın ve Açık İttifak yaparsanız varız yoksa yokuz diye rest çekti ya. SEçim zamanı Alenen Açıklanır ve biz HDP ile anlaştık ortak hareket edecez dense bile Erdoğan nefreti ağır basıp HDP ile ortak oy atarmısın diye merak ediyorum sadece.
Atmam. O kadar alçalırlar ise demediğimi de bırakmam zaten.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Atmam. O kadar alçalırlar ise demediğimi de bırakmam zaten.
Çok güzel cevap teşekkürler.
Keşke herkes böyle net ve doğru konuşabilse. ( Lafa geldimi HDP kapatılsın deyip HDP'den birisi görevden alınınca demediğini bırakmayan insanlar dolu aramızda. Veya madem Terör ile bağlantısı var içeri atın denilir atılıncada adan seçilmiş neden atıyonuz diyenleri hiç sevmem. )

Seçim zamanı bu dediğim olursa bu lafınızı hatırlatacam haberiniz olsun... :D

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Çok güzel cevap teşekkürler.
Keşke herkes böyle net ve doğru konuşabilse. ( Lafa geldimi HDP kapatılsın deyip HDP'den birisi görevden alınınca demediğini bırakmayan insanlar dolu aramızda. Veya madem Terör ile bağlantısı var içeri atın denilir atılıncada adan seçilmiş neden atıyonuz diyenleri hiç sevmem. )

Seçim zamanı bu dediğim olursa bu lafınızı hatırlatacam haberiniz olsun... :D
SS alın, alıntılara ekleyin. Tepkim aynı olur. Hatta sizden önce ben hatırlatırım size.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Mevcut sistemde hiçbirine oy vermem, ya da geçersiz oy kullanırım dediğiniz anda, en çok oy alan partiye dolayısıyla çoğunluun seçtiğine oy vermiş oluyorsunuz. yani sürünün peşinden gidiyorsunuz. Gerçekten istediğiniz sürünün parçası olmak mı?

pkk gibi bir terör örgütüyle arasına mesafe koymadığı için Hdp'ye oy vermem diyen arkadaşlar, işine gelince pkk lideri aponun mektubunu devlet televizyonunda okuyup, aponun kardeşini ekranlara çıkarıp oy isteyen bir partiye oy verecek olması, gerçekten hdp pkk ilişkisinden rahatsız oluyorsanız, bunu başka bir parti yapınca neden rahatsız olmuyorsunuz bunu anlayamıyorum.

iyi partiye oy vermem deyip mhp'ye vereceğini söyleyen arkadaşlar, Bahçeli'nin bir kaç yıl önce söylediklerini unutup bugün yaptıklarına bakıp hiç mi akılları karışmıyor?

chp'ye asla oy vermem diyen arkadaşlar son yirmi yıldır bu ülkeyi ahp'nin mi yönettiğini sanıyorlar?

Bu pandemi sürecinde tüm dünya üzerinde gördük ki, halkını evde tutup onların ihtiyacını giderecek kadar parası olmayan bütün devletler, insanların ölmesini göze alarak, ekonominin çarkları dönsün diye karantinadan vazgeçtiler. İnsan hayatından daha önemli olan ne var? Para mı? Dünya üzerinde halkından en çok vergi toplayan ülekeyiz. Buna rağmen devletimiz karantinayı kaldırıp insanları sokağa saldı öleceklerini bile bile. Gerçekten diğer partilere oy vermem Akp'ye oy veririrm diyenler bu gerçeği bilerek vicdanlarını nasıl rahat tutuyorlar?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@bindokuz103

Öncelikle sürü göndermeniz ve etek altı koyun tabiriniz sizi ve sizi yetiştiremeyen aile bireylerinize aittir. A partiye oy veren koyunsa, b'ye de veren öyle c'ye de. Bunu kabul ediyorsanız ilk sözüm zaten geçersizdir.

Bak şimdi;
SN Tayyip, bunlara barış çözüm süreci dediğinde bunlar paçavra bayraklarla, davul zurnayla buna hareketin anlamını bozdular. Meclise yine bu sayede sokulmuş adamlar, oy aldıkları belediyelerde, belediye araçlarıyla şehir merkezlerine mayınlar döşediler. SN Tayyip, operasyon düzenledi siz chpliler mızıkladınız, belediye bşklarına kayyum atadı siz savundunuz haklarını, halen daha hdp ile ilgili herşeyde chp var. öcalanın mektubu da hdp seçmenine. ayırın diyor seçmeni, chpden. işinize gelmediği için böyle yapıyorsunuz. partide söz hakkı olan kodaman kesimin nereli olduğunu bizle paylaşabilirseniz bizde kitleniz h akkında bilgiye sahip oluruz.

SN Bahçelinin geçmişine bakacaksanız biraz daha derine inip bakmak lazım. Onu hızlı geçip sonrasında CHP'nin geçmişine de bir bakın. Atatürk yönetimindeki ile sonraki yönetimleri bir araştırın. Hele hele iyi parti dediğiniz, simgesi iyi çalışlmış partinin lideri SN Akşenerin siyasi geçmişine de bakınız. Kaç parti değiştirdiğini, pardon değiştirmek zorunda bırakıldığını. Sonuçta siyaset bolca yalandan oluşuyor. Ama bu kadın her ihraçta haklımıydı gerçekten ?

chp'ye asla oy vermem diyen arkadaşlar son yirmi yıldır bu ülkeyi ahp'nin mi yönettiğini sanıyorlar?
Burda ne demek istediğini tam anlayamadım ama;
Ak parti yönetimindeyken de CHP yönetiyordu devleti haklısınız. Devlet yönetiminin her hareketini, devletin sahibi halkla paylaşmak yerine, başka devletlerin büyüklerine şikayet ederken de chp yönetiyordu devleti. Üstümüze baskı yaptırım uygulanırken de, chp başka devletlere şikayet ediyordu. Hatta ayasoyfa gibi son büyük fethin sembolünü, Yunanlılarca uygun bulmayan yine chp yönetiminden birileriydi.

Bende çok verginin karşısındayım. Ama eğitim öğretim hayatında bir kere ekonomi dersi bile görmüş olsan, devletlerin vergi ile ayakta durduğunu, verginin bedenin kalbi olduğunu bilirdin. Gerçek şu ki devlete o kadar b*k atılıyorken hiç halka atılmıyor. Satılan ürünlerin fişleri kesilmiyor, 1000 kazanan 10 fiş kesiyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Onca sanatçı 10bin alırken, 100 fatura ediyorken kulisini yanlış anlamayın ama nasıl hak ediyorsanız öyle yönetilirsiniz. Siz önce ortak olduğunuz HDP'nin doğudaki vergi ödemeyen, kapısına kadar elektrik su hattı döşenen bunu ödemeyen, suyu elektriği kaçan kullanan, devlet malıyla insanları şehit eden kişilere söyleyin. O çamur attığınız Bahçeli, dün devlete giydirirken, bugün devlet muhtaç olduğunda yanında duruyor. Tükürdüğünü yalıyor. Siz bu durumda dahi gidin yurt dışı mihraklara şikayete devam edin. Seçimlerle kazanamayacağınızı bildiğiniz için düzenbazlığa devam.

Anlamadığınız kısım tam burası. Demokrasi, çağdaşlık, uygar medeniyetlik tırıvırı diyerek ardına saklandığınız ama alakanız olmayan değerlerle çamurladığınız devlet düşse donunuzdan olacaksınız farkında değilsiniz. Bakın Suriyeye, Bakın Irak'a. Sizde göz yok ya neyse.

Ak partili değilim. Lakin kötünün iyisidir, iyi bilirim. Keşke Atatürk gibi biri gelse, şu devlet içindeki tüm pis kanı attırsa dışarı.[şiddet anlamında söylemiyorum]

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
HDP'ye asla hiçbir şart altında oy vermem.

CHP'ye ülke yönetiminde oy vermem, fakat yerel seçimlerde daha iyi yöneteceğini düşündüğüm kişi chpli ise oy verebilirim. Yerelde partiye değil, isme bakarım.