Cumhur ittifakı tekrar %52'ye tırmandı, CHP, İYİ PARTİ eriyor

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bu pazar genel seçim olsa Cumhur İttifakı, yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranına sahip.

Anket şirketleri, kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyor. Son veriler, Optimar'dan geldi.

Bu pazar genel seçim olsa kime oy verirsiniz sorusuna gelen cevaplar, AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'ndan yana oldu.

AK Parti ile MHP'nin toplam oy oranının yüzde 51.46 olduğu görüldü.

CHP ve İyi Parti oylarındaki düşüş de dikkat çekti.

OPTİMAR'IN ANKETİNE GÖRE PARTİLERİN OY ORANLARI
AK PARTİ - 41.45

CHP - 22.9

MHP - 10.1

HDP - 10.5

İYİ PARTİ - 8.5

GELECEK PARTİSİ - 1.3

DEVA PARTİSİ - 1.3

HÜDA-PAR - 0.3

VATAN PARTİSİ - 0.15

TÜRKİYE'NİN SORUNLARINI KİM ÇÖZER
Ankette, "Türkiye'nin en büyük sorunlarını hangi parti çözebilir?" sorusuna gelen yanıtlar ise şöyle sıralandı:

AK PARTİ - 50.5

CHP - 23.3

HDP - 8.2

İYİ PARTİ - 7

MHP - 4.8

DİĞER - 2.7

DEVA PARTİSİ - 1.5

GELECEK PARTİSİ - 0.9

VATAN PARTİSİ - 0.5

SP - 0.3

YENİDEN REFAH PARTİSİ - 0.2

BBP - 0.1

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Bu pazar genel seçim olsa Cumhur İttifakı, yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranına sahip.

Anket şirketleri, kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyor. Son veriler, Optimar'dan geldi.

Bu pazar genel seçim olsa kime oy verirsiniz sorusuna gelen cevaplar, AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'ndan yana oldu.

AK Parti ile MHP'nin toplam oy oranının yüzde 51.46 olduğu görüldü.

CHP ve İyi Parti oylarındaki düşüş de dikkat çekti.

OPTİMAR'IN ANKETİNE GÖRE PARTİLERİN OY ORANLARI
AK PARTİ - 41.45

CHP - 22.9

MHP - 10.1

HDP - 10.5

İYİ PARTİ - 8.5

GELECEK PARTİSİ - 1.3

DEVA PARTİSİ - 1.3

HÜDA-PAR - 0.3

VATAN PARTİSİ - 0.15

TÜRKİYE'NİN SORUNLARINI KİM ÇÖZER
Ankette, "Türkiye'nin en büyük sorunlarını hangi parti çözebilir?" sorusuna gelen yanıtlar ise şöyle sıralandı:

AK PARTİ - 50.5

CHP - 23.3

HDP - 8.2

İYİ PARTİ - 7

MHP - 4.8

DİĞER - 2.7

DEVA PARTİSİ - 1.5

GELECEK PARTİSİ - 0.9

VATAN PARTİSİ - 0.5

SP - 0.3

YENİDEN REFAH PARTİSİ - 0.2

BBP - 0.1

CHP yönetemez bu ülkeyi zaten. Bilmiyorlar ki yönetmeyi nerden öğrenecekler ?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ak parti tek başına %41 alıyorsa neden son 1-2 aydır gündemi değiştirmek için çabalasın ki? İnandırmayan ankettir.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu anketin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum ben de. Cumhur ittifakı yine seçilebilir, halk ne derse o olur ancak oylarının mutlaka düşeceği fikrindeyim. Üstelik bu sefer AK Parti kökenli iki ismin kurduğu farklı partilerde var. Ak Parti tabanından mutlaka bir kayma olacaktır. Tüm bunların yanında 2023 seçimlerinde 7 milyon yeni seçmenin oy kullanacağı haberini okudum geçen. Cumhur ittifakının bu yeni seçmenlerden alabileceği oy oranı bence oldukça düşük olacak.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
AK Parti iktidarı bitti demek için daha erken ama Cumhurbaşkanlığı seçiminde mevcut Cumhurbaşkanı'nın artık şansı yok.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Ben insanlarımızın en doğru kararı yine vereceklerini düşünüyorum, tıpkı 18 yıldır yaptığı gibi.Ülkemizin ulusal çıkar ve güvenliği için hem akdenizde ve libyada hemde suriyede izlediğimiz siyasetin karşılığını alabilmemiz için Erdoğanın ve ak parti hükümetlerinin devam etmesinden yanayım.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
manipülasyon yapan anket kuruluşlarından biridir.

sonar ve gezici dışında güvenmeyiniz.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Ben insanlarımızın en doğru kararı yine vereceklerini düşünüyorum, tıpkı 18 yıldır yaptığı gibi.Ülkemizin ulusal çıkar ve güvenliği için hem akdenizde ve libyada hemde suriyede izlediğimiz siyasetin karşılığını alabilmemiz için Erdoğanın ve ak parti hükümetlerinin devam etmesinden yanayım.
En doğru karar kavramı kişiden kişiye göre değişir bunu unutmayın. Ve bunu diyebilmeniz için Ekonomik anlamda cidden 18 yılda yapılmış mantıklı bir icraat göstermeniz de gerekmekte. Dolar her sıçrayışında doların yükselmesi imkansız diyen bir yönetim anlayışı olanlara oy vermek elbette sizin tercihiniz, sizi döndürmek de benim üstüme değil. Zaten istesem de yapamam bunu. Ama insanlık görevi olarak küçük bir tembihte bulunmak istiyorum.
Zamanında FETÖ ve FETÖ yapılanması için denilen şeylere çok itiraz edildi, insanlar resmen bir şahsiyeti ilahlaştırdı. Sonra pişman olundu. Bir kişiyi ilahlaştırmak, ki bu kişi Atatürk olsa bile, çok yanlış bir şey. Sayın Erdoğan'a oy veren topluluğun da yavaş yavaş bu harekete doğru yönelişini açık açık görmek beni cidden korkutuyor. İnsanlar sahte cesarete bile maalesef kanıyorlar. Bu tip insanların eninde sonunda ifşa oluşunun tarhite bir çok örneği var. Bizim tarihimizdeki en yakın malum olay FETÖ'dür.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bence 2023’te 52 alamaz. Yinede bu,kesinlikle kaybedeceği anlamına gelmiyor.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Bu toprakların evlatlarının ferasetine güveniyorum. Lâkin genç neslin araştırmadan, sorgulamadan yanlı sosyal medya mecralarından aldığı yalan bilgilerle manipüle edilmesinden de kaygılıyım. Gençler, Akparti öncesi Türkiye nin nasıl yönetildiğini, hâl i pür melalini bilmiyor. Allah muhafaza, "CHP♡İP~HDP" ittifakının eline düştüğünde neler yaşanacağını kestiremiyor.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Her zaman ki manipülasyon. Yolun sonu görülüyor..

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Onun kadar kurnazı var mı yahu. Kendisi asla aday olmaz. Hatta daha geçen yaptığı açıklamada CB adayı olarak Erdoğan'ın karşısına çıkacak kişi bir siyasi partinin genel başkanı olmaması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, aday olması halinde CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa edip etmeyeceği sorusuna “O dönem değerlendirilir” yanıtını verdi. Yani yine kaçamak bir cevapla geçiştirdi. Erdoğan kadar koltuk sevdasında olduğu belli. Amacı CB olamayacağını biliyor ama bu arada partinin genel başkalık koltuğunu da başkasına vermemek için her yolu deniyor. Baktı Sarıgül deneme yaptı kaydırdı ayağını. İnce deneme yaptı CB adayı yapıp "Gel Muharrem" diyerek kaydırdı ayağını. Adamı vekillikten de mahrum etti.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Bırakın abi bu işleri, kim erirse erisin. Siz kendi sağlığınıza bakın, sağlığınız erimesin. Boş işler bunlar siyaset, parti vs..

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Türkiyedeki en büyük sorun

Yetkililerin bilgisi yok bilgisi olanların yetkisi yok.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Ankete göre Türkiye'nin sorunlarını AKP çözer... de Akp'nin sorunlarını kim çözer asıl mesele bu.

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Doğruyu yansıtmadığından mütevellit her seferinde galip geliyoruz