Crysis 2 PC İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Crysis 2 PC İnceleme

Yıllardır dilimizden düşmeyen Crysis 2'yi test merkezimizde ağırladık ve tepeden tırnağa inceledik. Tamamen Türkçe olan yapım, yılın en iyi FPS'si olmaya aday!

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Ne kadar buglar olsa da bu oyun 9.5 hak ediyor bence.Onun dışında , oyun süresi makul uzun olması önemli değil asıl olay multiplayerda kopuyor :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bencede 8.9 az kaldı ki piyasadaki fps oyunları malum bence 9 üzeri bir puan hakediyor. Kaplama konusuna değinilmiş ama bu crysis için geçerli değil böyle büyük mapli büyük çaplı oyunlarda kaplamalar çok yakından sorun oluşturabilir ki kimse oyun sırasında kaplama dibine gidip kalitesine bakmaz. Güzel bir inceleme olmuş. Teşekkürler.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
2GB ram yetmedi oyunu tam anlamıyla oynamaya o nedenle pek tat alamadım. Ram takviyesi yaptıktan sonra yeniden deneyeceğim oyunu

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bardağın daha çok boş tarafına bakan bir yazı olmuş. :closedeyes:

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
bardağın daha çok boş tarafına bakan bir yazı olmuş. :closedeyes:

Bunada katılmadan edemiyeceğim sonuna gelene kadar Sdn resmen karalama yapmış dedim içimden her resmin altında oyunun eksileri verilmiş neyseki sonda toparlandı :D

vedat256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2GB ram yetmedi oyunu tam anlamıyla oynamaya o nedenle pek tat alamadım. Ram takviyesi yaptıktan sonra yeniden deneyeceğim oyunu

1.25 gb ile bile çok az bi takılma oldu sende nasıl yetmedi pc nin sistem başlangıcındaki programları devre dışı bırakıp bide sistem optimizer programlarını kullanırsan bişeyi kalmaz

oyunlarda ingilizceye alışılmış olunduğu için biraz garip geldi ama iyi olmuş

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Bitirdim oyunu. Son dönemlerde çıkan oyunlara göre senaryosu gayet iyiydi.
Grafik açısından ise; crysis'e göre grafik kalitesi düşürülmüş ve directx 11 ile gelmemesi kötü oldu.
grafik kalitesi düşürülmüş diyince yanlış anlaşılmasın. oyunu oynarken grafik gözünüze crysis den daha iyi geliyor. öyle de zaten.
ama sağa sola iyice derinlemesine bakınca grafiğin kötülüğünü görebiliyorsunuz.
kötü deyince half life grafiği aramayın coddan kat kat iyi yine de :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bitirdim oyunu. Son dönemlerde çıkan oyunlara göre senaryosu gayet iyiydi.
Grafik açısından ise; crysis'e göre grafik kalitesi düşürülmüş ve directx 11 ile gelmemesi kötü oldu.
grafik kalitesi düşürülmüş diyince yanlış anlaşılmasın. oyunu oynarken grafik gözünüze crysis den daha iyi geliyor. öyle de zaten.
ama sağa sola iyice derinlemesine bakınca grafiğin kötülüğünü görebiliyorsunuz.
kötü deyince half life grafiği aramayın coddan kat kat iyi yine de :)

Ki kimsede oynarken dikkatlice sağa sola bakmadığı için sorun olmaz diyorum :D

hasim_543

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BU OYUN;
İşlemci : Intel Core i7-870, İşlemci Hızı 2.93 GHz, Intel Turbo Boost Teknolojisi İle Maksimum 3.60 GHz Ön Bellek : 8 MB Intel Akıllı Bellek İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium (64 Bit) Anakart : Intel H55 Chipset Bellek : 6 GB DDR3 Harddisk : 1 TB Sata

Ekran Kartı : 2 GB ATI HD 6750 Ekran Kartı - 1 GB DDR5 Ayrılmış Bellek ÖZELLİKLİ BİR PC İLE ÇALIŞIRMI ARKADAŞLAR LÜTFEN Bİ YARDIM EDİN VE EKRAN KARTI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTEBİLİRMİSİNİZ ....:rolleyes:

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
BU OYUN;
İşlemci : Intel Core i7-870, İşlemci Hızı 2.93 GHz, Intel Turbo Boost Teknolojisi İle Maksimum 3.60 GHz Ön Bellek : 8 MB Intel Akıllı Bellek İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium (64 Bit) Anakart : Intel H55 Chipset Bellek : 6 GB DDR3 Harddisk : 1 TB Sata

Ekran Kartı : 2 GB ATI HD 6750 Ekran Kartı - 1 GB DDR5 Ayrılmış Bellek ÖZELLİKLİ BİR PC İLE ÇALIŞIRMI ARKADAŞLAR LÜTFEN Bİ YARDIM EDİN VE EKRAN KARTI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTEBİLİRMİSİNİZ ....:rolleyes:
Amacın ne arkadaşım sistemini yazıp hava atmak mı? Sisteminin özelliklerini en ince ayrıntısına kadar biliyosun ama çalışıp çalıştırmayacağını bilmiyosun.Yemiyoruz biz bunları

Bu arada inceleme çok puan vermiş hakedeceği 7 ile 8 arasıdır.Yapay zeka berbat + konsoldan port edilmiş izlenimi var+Nanosuit in bütün özelliklerini kullanacağımız bi durum göremedim oyunda ben.Bardağın boş kısmını gösteren bi inceleme değil fazlasıyla dolu gösteren bir inceleme olmuş

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bence oyunun çok oyunculu modu çok daha problemli.Serverlara bağlanırken çok sıkıntı yaşıyorum.Ayrıca level düşme sorunları yaşıyorum.Saatlerce oynayıp lvl atlıyorum sonra oyundan atıyor.Ve büyük süpriz başladığın levele dönüyorsun.Bu beni çıldırtıyor.Arada oturumu kapatınca kaydediyor ama böyle bir acı tecrübede yaşadım.Birde yeni yeni hileciler çıktı.Daha adım atmadan ölüyorsun bazen.Hile koruma sistemi yok galiba.Buda çok bela bişiy.İnsanı oyundan soğutuyor.Bunlar için paket çıkacağını okumuştum.Bekliyoruz bakalım.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
RAM
Minimum: 2 GB (Vista requires 3 GB)
You Have: 1.9 GB
Upgrade Suggested: Unfortunately, your RAM does not meet this requirement. Click here to see some recommendations.

Kaldırmazmış :(

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
1.25 gb ile bile çok az bi takılma oldu sende nasıl yetmedi pc nin sistem başlangıcındaki programları devre dışı bırakıp bide sistem optimizer programlarını kullanırsan bişeyi kalmaz

İşin aslı ekran kartında kart 750mb kadar ramlerden kullanıyor.Oyun win7 için min 2GB ram gerektiriyor bu sebepten yetersiz kalıyor.

vedat256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RAM
Minimum: 2 GB (Vista requires 3 GB)
You Have: 1.9 GB
Upgrade Suggested: Unfortunately, your RAM does not meet this requirement. Click here to see some recommendations.

Kaldırmazmış :(

hocam sadece ram yetersizse oyna kastırmaz sadece ilk açıldığında biraz duraksama yapabilir
100 mb tan bişey çıkmaz ben 750 mb eksikle oynuyorum

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Uzun yıllardır oyun oynuyorum.Hayatımda gördüğüm en saçma sona sahip oyunlardan biriydi. Bu ne ya oyun bildiğin ara bölüm sonu gibi bitti.Ara bölümde bile bir bölüm sonu canavarı vardır. Bunda oda yok. Yok spor hücrelerini parçala camları kır zırt oyun bitti.Sizin yapacağınız oyunu taa çöpe atayım, iyi ki sadece serial almışım. Beş para etmez. Oyuna verilen 8.9 puan kesinlikle inandırıcı değil. Şu black ops bir düzelsede yeniden adam gibi oyun oynasam. Gitti 36 TL.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Uzun yıllardır oyun oynuyorum.Hayatımda gördüğüm en saçma sona sahip oyunlardan biriydi. Bu ne ya oyun bildiğin ara bölüm sonu gibi bitti.Ara bölümde bile bir bölüm sonu canavarı vardır. Bunda oda yok. Yok spor hücrelerini parçala camları kır zırt oyun bitti.Sizin yapacağınız oyunu taa çöpe atayım, iyi ki sadece serial almışım. Beş para etmez. Oyuna verilen 8.9 puan kesinlikle inandırıcı değil. Şu black ops bir düzelsede yeniden adam gibi oyun oynasam. Gitti 36 TL.

İyi. Verdiğim 80 lira sonuna kadar helal olsun çok güzel yapmışlar çok beğendim.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
hocam sadece ram yetersizse oyna kastırmaz sadece ilk açıldığında biraz duraksama yapabilir
100 mb tan bişey çıkmaz ben 750 mb eksikle oynuyorum

:D

Hocam ama bu minimum ayar. + bu laptop. Sorun olmaz mı emin misin? :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
BU OYUN;

kaldırmaz hard diskin yavaş ssd disk al :D paran yoksa 4 adet 1 tb al raid yaparsın :D

Oyun süperdi şahsen kısa sürer diye düşündüm ama baya uzundu ve sürekliyiciydi :) grafikler çok başarılı diyebilirim :) yalnız seslendirmede karadeniz şivesini duyunca koptum :D süper düşünmüşler valla çok hoş olmuş :D bi de trakyalı olsa süper olacakmış :D

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Demin multiplayer oyundan çıktım.Daha doğrusu kendimi zor attım.Herifin biri sanırım rus, sürekli görünmez.Hiç görünmüyor ama deli gibi atlıyor, zıplıyor çatır çatır öldürüyor ama enerji bitmek bilmiyor.Maximum gizlilikte bir yere kadar:D.Aim hack kullanan çok görüyordum ama böylesini ilk defa görüyorum:D.Yeni çıkan bir oyun olduğu halde bu kadar hile hurda konusunda gelişim gösteren başka oyun görmedim.Buna bir an önce çözüm gelmesi lazım.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33

Sen 36 tlye Türkçe oyun oynadığına şükret bence, adamlar Türk olmasa sittin sene bu oyunu göremezdik. Oyun stüdyosu bile kurmayı düşünüyolar Türkiye'de...

fakcakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oyun mükemmeldi, bitirdim..türkçe olması bambaşka bir duygu yaşattı..multiplayer de harika fakat adamları zor öldürüyorsun ve bağlantı sıkıntıları var...bir diğer devasa eksik ise grafik detay ayarlarının olmayışı..sanki port oyun gibi...

hasim_543

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BU OYUN;

arkadaşlar amacım sismle hava atmak değil almadım bile pc yi sadece görüşlerinizi almak istedim önce

cesko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu arkadaşlar sizden bir ricam var ben grysys 2 demo yu nasıl ful yaparım ve neden giremiyorum oyuna bana bilgi verirseniz memnun olurum ben diger grisis leri bitiren birisi olarak buna giremiyorum ve çıldırıyorum

---------- Post added at 16:02 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

sen bu pc le uçarsın arkadaşım ekran kartın super de remden fazla bahsetmemişin DDR3 8 gb kadar destekleyen bir anakart al iş tmm dır genç iyi oyunlar

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
yahu arkadaşlar sizden bir ricam var ben grysys 2 demo yu nasıl ful yaparım ve neden giremiyorum oyuna bana bilgi verirseniz memnun olurum ben diger grisis leri bitiren birisi olarak buna giremiyorum ve çıldırıyorum

---------- Post added at 16:02 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

sen bu pc le uçarsın arkadaşım ekran kartın super de remden fazla bahsetmemişin DDR3 8 gb kadar destekleyen bir anakart al iş tmm dır genç iyi oyunlar

Valla dostum grysys 2 yi bilmiyorum ama crysis 2 nin demosunu full yapamazsın. Ya satın alacaksın full sürümünü yada diğer yollarla.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
grafikler, oyun için atmosfer, modellemeler, teknik detaylar, senaryoya ait teknik detaylar ve sesler gerçekten harika. bu alanlarda rakiplerinden daha iyi.

ancak senaryo gerçekten kötü. ihanete uğrayan asker, bilim adamları ve uzaylılar arasında geçen çok sıradan bir hikayeyi oynuyoruz. umarım bir dahaki oyunda adam akıllı bir senarist ile çalışırlar.

bunun yanında yapay zeka olayı da artık yetersiz gelmeye başlamış ancak bunu multiplayer ile aşabilmek güzel. umarım türkiye serverları yaygınlaşır

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Oyunuyn orijinalini aldım... helal olsun işte Türkler böle yapar dedim.. Türkçe oyamak bir baska güzel... Cryengine logosunun "nazar boncuğu" olması bir baska güzel... :) inş.. Türkiye'de bu sektörün öncüleri olurlar....

Son mesajlar