Cpu sorunu

Bu konuyu okuyanlar

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.Cpu % 100 çalışıyor.Ne yapmam gerektiğini tam bilemiyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Bir zahmet.

Arkadaşlar durum acil. Bilgisayarımı yeniden kurdum. Fakat durum değişmedi. Bilgisayarımın özelliklerini de vereyim.
P4-2.8 işlemci.256 mb ddr , 80gb hd.
Yardımlarınızı bekliyorum.

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
makine resetleme gibi bi durum içindemi bu 1
işlemciyi %100 kullanan işlem ne bu 2
yeniden sistem kurdum diyorsun sistemin temiz ise fanın yetersiz geliyordur temizlemeyi düşün..

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım işletim sistemin nedir?Eğer vista ise xp kur çünkü ram in çok yetersiz

kingandfox

Asistan
Reaksiyon puanı
1
%100 çalışmıyo ne demek tam olarak açıklarmızın.

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Görev yöneticisinden performans a gelerek SD kullanımına bakar mısın.

attar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer nod 32 kullanıyorsan ondan kaynaklanıyordur kaldır kurtul

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunum tam olarak herhangi bir program ya da internet açılırken cpu kullanımı en üst sınıra çıkıyor. % 100 ve ona yakın bir değer alıyor. Sonra tekrar aşağıya düşüyor. Sd kullanımı ise180 ile 300 arası değişiyor. Belki sorunumu daha iyi anlatabildim.
Bilgisayarımı daha önce kullanırken veya kurduktan sonra şimdikine göre çok daha hızlı ve performanslı çalışıyordu. Eski performansı ile arada çok fark var. Üstelik bilgisayarda doğru dürüst bir program dahi yok. Hard diskim iki parça halinde d de sadece bilgiler kayıtlı. O kadar. durum bundan ibaret. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sorunum tam olarak herhangi bir program ya da internet açılırken cpu kullanımı en üst sınıra çıkıyor. % 100 ve ona yakın bir değer alıyor. Sonra tekrar aşağıya düşüyor. Sd kullanımı ise180 ile 300 arası değişiyor. Belki sorunumu daha iyi anlatabildim.
Bilgisayarımı daha önce kullanırken veya kurduktan sonra şimdikine göre çok daha hızlı ve performanslı çalışıyordu. Eski performansı ile arada çok fark var. Üstelik bilgisayarda doğru dürüst bir program dahi yok. Hard diskim iki parça halinde d de sadece bilgiler kayıtlı. O kadar. durum bundan ibaret. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
fanın kaç wolt

İşlemcini soğutamayabilir

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
flash disk taktınmı son günlerde?
Aklıma o meşhuuuuur flashdisk virüsünden başka bişey gelmiyor.

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
işlemci fanının temiz olmamasından kaynaklanıyor gibi geldi bana.

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fanımın kaç volt olduğunu biliyorum ama, daha önce soğutan fan şimdi neden soğutmasın ki. Onu anlamadım. Üstelik ben fanı 7-8 ay gibi yeni değiştirmiştim.

Ben değil de bizim ufaklık 2 hafta önce bir flas disk takmıştı. Zaten ne olduysa ondan sonra oldu. Galiba.ben de ondan şüpheleniyordum. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
forumda bi yerde combofix vardı arat bi derim ;)

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Virüsten olduğuna emin olmak için şöyle yapalım.
Klasör seçeneklerinden, gizli dosyaları göstermeyi ve korunan işletim sistemi dosyalarını göstermeyi aç.
C, D, gibi tüm sürücülerinin kök dizinlerine bak bakalım autorun.inf dosyası varmı?

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayın K46 Klasör seçeneklerinden gizli dosya açmayı biraz ayrıntılı olarak tarif edebilir misin. O kısmı tam anlayamadım. Bilgisayarımdan c veya d ye girip mi bakacağız. Tarif ederseniz sevinirim.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xp mi kullanıyorsun? İşletim sistemin nedir ona göre tarif edeyim.

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
1 . c ye gir araclar klasör seçenekleri / görünüm / gizli dosya ve secenekler..

2. c ye gir araclar klasör seçenekleri / görünüm / Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle / <--burayida şimdilik pasif yap ( yanindaki kutu işaretsiz olsun )

2.seçenekte c de gizli dosyalar gözüktü siliyim deme sakın boot.ini NTDETECT.exe gibi dosyaları :) sisteminin çökmesine sebep olursun

sorun usb den kaynakklanıyorsa USB Disk Security V5.1.0.15 ile hem kendi sistemini hem usb belleğini temizleyebilirsin..

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir klasörü aç, üstteki menülerden araçlara gir. En altta klasör seçenekleri var.
Klasör seçeneklerine gir. Görünüm sekmesine geç.
Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini seç, sonra biraz daha altlarda korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldır.
Tamam de ayarları kaydet.
Daha sonra c, d, gibi sürücülerine gir autorun isminde dosya varmı kontrol et.

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar sorunum tam olarak herhangi bir program ya da internet açılırken cpu kullanımı en üst sınıra çıkıyor. % 100 ve ona yakın bir değer alıyor. Sonra tekrar aşağıya düşüyor.
Bu çok doğal birşey.
Antivirüs programı çalışan programları kontrol ettiğinden bu sürecin biraz daha uzun sürmesi muhtemel.

Not:Bazı autorun virüsleri klasör seçeneklerindeki gizli dosyaları göster seçeneğinin çalışmasını engelleyebiliyor.

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nod 32 kullanmıyorum.
Sizin söylemiş olduğunuz şekilde arama yaptım fakat herhangi bir şey bulunmadı K46.

Şu an antivirüs programı da kullanmıyorum. Avg nin en son versiyonunu kullanıyordum. Sizlerle iletişime geçmeden önce onuda sildim. Sistemi yavaşlatıyor diye. Hala bir değişiklik yok.

Yine de bana yardımcı olmaya çalıştığınız için tüm sdn arkadaşlarımız adına teşekkürler.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım tekrar gir bak bakalım gizli dosyaları gösterme ayarları senin ayarladığın gibi mi? bazı virüslerde gizlileri göster diyorsun ama, gizlileri göremiyorsun. Çünkü virüs gizli dosyaları gösterme ayarlarının kaydedilmesini engelliyor.

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
kaspersky internet koruması kur ben daha önce bu anti ile çok usb de bulaşan virüs sildim hemde farklı farklı virüsler

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nod32 bazı sistemlerde kasılmalara hatta tamamen kilitlenmelere sebep olabiliyor. İyiki varsın avast pro.. :)

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Nod32 bazı sistemlerde kasılmalara hatta tamamen kilitlenmelere sebep olabiliyor. İyiki varsın avast pro.. :)

windows XP logosunun altına windows 7 yazarak böyle yorumlar yapmayın.

ben celeron 466 MX işlemciye bile NOD 32 yüklüyorum ve gayet iyi performans veriyor.
avast mavast ta amatörlerin kullandığı programlar.
portable exe'lerini bile virüs sanıyor.

konuya gelince de;
öncelikle SP3'e geçmenin zamanı gelmiş. neden diretiyorsun ki???

sonra da kesinlikle bios ayarlarını ve işlemci ısını kontrol et. işlemci dediğin elektronik alet. zaman geçtikçe daha çok daha çok ısınmaya başlayabiliyor meret. iyi bi fan takviyesi gerekiyor olabilir.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
windows XP logosunun altına windows 7 yazarak böyle yorumlar yapmayın.

ben celeron 466 MX işlemciye bile NOD 32 yüklüyorum ve gayet iyi performans veriyor.
avast mavast ta amatörlerin kullandığı programlar.
portable exe'lerini bile virüs sanıyor.

konuya gelince de;
öncelikle SP3'e geçmenin zamanı gelmiş. neden diretiyorsun ki???

sonra da kesinlikle bios ayarlarını ve işlemci ısını kontrol et. işlemci dediğin elektronik alet. zaman geçtikçe daha çok daha çok ısınmaya başlayabiliyor meret. iyi bi fan takviyesi gerekiyor olabilir.

Bu logo windows7'nin resmi logosudur!
Hayatında kendi bilgisayarından başka bilgisayarlarla uğraştınmı hiç?
Örneğin NOD32 benim pcmde sorun çıkarmıyor ama geçenlerde sattığım bir bilgisayarda geçici donmalar ve kilitlenmeler oluşmuştu, görev yöneticisinden baktığımda cpuyu %90+ kullanan nod32ye ait bir programdı.
kaldırıp avast kurdum sorun ortadan kalktı.
Farklı pclerde tecrübe etmeden, kimin ne işle uğraştığını, ne konuda ne kadar bilgi ve deneyim sahibi olduğunu bilmeden, hayta hayta mesajlar yazıp insanın sinirlerini bozmayın.
Bilgisayarla uğraşıpta işin özünü azcık kapan insan bilir ki, donanım-yazılım, donanım-donanım, yazılım-yazılım uyuşmazlıkları her zaman olabilir.
(Bunu amatörler de bilir ama bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp)
Ben avast çalışanı filan değilim. Amd-intel, ati-nvidia, windows-linux vs. fanatikleri gibi avast fanatiği filan da değilim. Müşteri ne isterse ben onu kurarım, bu yüzden hepsini farklı sistemlerde bolca deneme imkanımız oluyor..
Belki de avastın da kilitlenmeye yol açtığı, uyumsuz çalıştığı donanım yada yazılımlar vardır.
Ben yaşadığım tecrübeyi paylaştım sadece..
Gençsin heyecanını anlıyorum ama,
İnsanlara çözüm yolu gösterdiğimize pişman etmeyin!!

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lütfen şimdi bunun sırası değil. Biz bir problemin çözümü için uğraşıyoruz. Bir sorun çıkarmak için değil.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lütfen şimdi bunun sırası değil. Biz bir problemin çözümü için uğraşıyoruz. Bir sorun çıkarmak için değil.
Sorun yok arkadaşım, benim amacım sadece ve sadece deneyimlerim ölçüsünde insanlara yardımcı olabilmek. Ama haksız ve kırıcı tepkilerle karşılaşınca hevesim kırılıyor. Böyle olunca, ister istemez ben de tepki veriyorum. Bu arada sen çözebildinmi problemini?

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben çözmeye çalışıyorum. Galiba başka bir çözüm yolu buldum. Sonra anlatırım.

Sorunumu çözmek için önce bir arkadaşımdan harici bir harddisk aldım. Bilgilerimin tamamını buraya kopyaladım. Ardından c ve d yi ayrı ayrı formatlayarak temizledim. Şimdi tekrar bir virüs programı kullanarak bilgilerimi önce denetleyerek bilgisayarıma tekrar atıyorum. Şimdilik çözüm bu. Bakalım ne olacak...

Sanırım bu tür sorunlar virüslerle ilgili olabiliyor. Bakalım bizim bilgisayar şimdi ne yapacak. Kısa bir süre sonra belki de yarın daha ayrıntılı sorunum üzerine fikirlerimi paylaşabilirim. Görüşmek üzere...