Bilgisayarim iyi fakat bazi oyunlarda kasmalar oluyor

Bu konuyu okuyanlar

bugratopaktas46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar, öncelikle forumda ilk günüm konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum fakat sorunu çözebilmek adına kendi başıma çözümler üretmeye çalıştım, başarılı olamadım. Bu yüzden sizden yardım alma gereği duydum. Benim sıkıntım bilgisayarımın özellikleri oyunun minimum gereksinimlerini karşılamasına rağmen bazı oyunlarda yeterli verimi, performansı alamamamdan kaynaklı. Ben şimdi sizlere Pc nin özelliklerini yazacağım
4 GB DDR3 RAM
2.8 gb EKRAN KARTI AMD RADEON HD 7500M/7600M SERİES
İNTEL CORE İ 5 3230M CPU 2.60 GHZ
668 GB HARDDİSK
Windows 8.1 64 bit Directx sürümü : 11

Sistemin çok iyi olmadığını özellikle ekran kartının çok iyi olmadığını biliyorum. Ama benim sıkıntım Pc nin low da kasılmadan oynanması gereken oyunları kasması. ( Not: Ekran kartı sürücüsü güncel )

acil yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Senin sistem bana göre uçuyor. Oynadığın oyunlar nedir?

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Hangi oyun? Ekran kartının toplam grafik değil de ayrılmış kendi belleği önemli. Bende de ona bakarsan 6. GB ekran kartı. Önemli olan ekrana ayrılmış bellek

emrah08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum anladığım kadarıyla cihazın laptop.Tahminim ısınmadan dolayı olabilir.Oyun oynarken bilgisayarın ısı değerlerini kontrol eder misin?

bugratopaktas46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin sistem bana göre uçuyor. Oynadığın oyunlar nedir?

Aslında genelinde kasıyor diyebilirim ama mesela bugün Prototype 2 ve Btf 3 denedim kastı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Dostum anladığım kadarıyla cihazın laptop.Tahminim ısınmadan dolayı olabilir.Oyun oynarken bilgisayarın ısı değerlerini kontrol eder misin?

Evet usta cihaz laptop. Yani ben sorunun ısınma kaynaklı olacağını düşünmüyorum çünkü bilgisayar kucağımda ve ben fazla bi sıcaklık hissedemedim. Ama yine de sıcaklık değerlerini ölçeceğim. Kaç olması uygundur?

Hangi oyun? Ekran kartının toplam grafik değil de ayrılmış kendi belleği önemli. Bende de ona bakarsan 6. GB ekran kartı. Önemli olan ekrana ayrılmış bellek

Evet toplam bellek farklı ayrılmış kısım farklı bunu biliyorum. Ayrılmış belleği artırma gibi bi olay var mı oraya yükleneyim diyorum :)

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İyide ramde bellek onemli degilki. Ustelik disaridan sicak hissetmiyorsun diye sicak olmadiginu anlamina gelmez. Pcin pek yeni nesil sayilmaz , kullanima bagli termal macun eksikligi yada fanlarda tozlanma olmus olabilir. Herhangi bir boost programlarin senin oyun performansini degistirmez , deneyeceksende hic deneme.

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Aslında genelinde kasıyor diyebilirim ama mesela bugün Prototype 2 ve Btf 3 denedim kastı.

Evet usta cihaz laptop. Yani ben sorunun ısınma kaynaklı olacağını düşünmüyorum çünkü bilgisayar kucağımda ve ben fazla bi sıcaklık hissedemedim. Ama yine de sıcaklık değerlerini ölçeceğim. Kaç olması uygundur?

Evet toplam bellek farklı ayrılmış kısım farklı bunu biliyorum. Ayrılmış belleği artırma gibi bi olay var mı oraya yükleneyim diyorum :)
Sağ tık ekran çözünürlüğü ve gelişmiş ekran gibi bişi olcak ayrılmış grafik belleği heralde

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
İyide ramde bellek onemli degilki. Ustelik disaridan sicak hissetmiyorsun diye sicak olmadiginu anlamina gelmez. Pcin pek yeni nesil sayilmaz , kullanima bagli termal macun eksikligi yada fanlarda tozlanma olmus olabilir. Herhangi bir boost programlarin senin oyun performansini degistirmez , deneyeceksende hic deneme.
Bunun önemini biraz araştırın.

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184

Ya bide fan da toz olsa pc ısınır ve hissedersin. Macun ve toz la alakali değil.

emrah08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gostermis olduğunuz ekran kartı belleği dahili ekran kartının yani intel ekran kartının. Siz tahminim oyunları harici ekran kartı değil de intel kart ile açıyor olabilirsiniz. Doğal olarak performans alamıyorsunuz.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Hangi oyunlarda sıkıntı yaşıyorsunuz ?

bugratopaktas46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım 2 tane ekran kartı olduğunu belirttiniz. Peki bunları nereden ve nasıl seçebilir, ayarlayabilirim?

Ya neredeyse her oyunda kasmalar oluyor diyeyim size. Olmasa dahi minumum da oynuyorum o da pek hoşuma gitmiyor. Yani sistem gereksinimlerini karşılamayan bir oyun oynasam tamam deyip geçeceğim fakat karşılamasına rağmen minimum da kasıyor ya da anca oynayabiliyorum

bugratopaktas46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Işlemleri takip ettim fakat 2 adet ekran kartimin olmadiğini farkettim. Teşekkür ederim ilginize

Son mesajlar