Cpu sorunu

talha38

Üyecik
Merhaba arkadaşlar.Cpu % 100 çalışıyor.Ne yapmam gerektiğini tam bilemiyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Bir zahmet.

Arkadaşlar durum acil. Bilgisayarımı yeniden kurdum. Fakat durum değişmedi. Bilgisayarımın özelliklerini de vereyim.
P4-2.8 işlemci.256 mb ddr , 80gb hd.
Yardımlarınızı bekliyorum.

ByKaMiKaZe

Profesör
makine resetleme gibi bi durum içindemi bu 1
işlemciyi %100 kullanan işlem ne bu 2
yeniden sistem kurdum diyorsun sistemin temiz ise fanın yetersiz geliyordur temizlemeyi düşün..

talha38

Üyecik
Arkadaşlar sorunum tam olarak herhangi bir program ya da internet açılırken cpu kullanımı en üst sınıra çıkıyor. % 100 ve ona yakın bir değer alıyor. Sonra tekrar aşağıya düşüyor. Sd kullanımı ise180 ile 300 arası değişiyor. Belki sorunumu daha iyi anlatabildim.
Bilgisayarımı daha önce kullanırken veya kurduktan sonra şimdikine göre çok daha hızlı ve performanslı çalışıyordu. Eski performansı ile arada çok fark var. Üstelik bilgisayarda doğru dürüst bir program dahi yok. Hard diskim iki parça halinde d de sadece bilgiler kayıtlı. O kadar. durum bundan ibaret. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Reflex

Profesör
Arkadaşlar sorunum tam olarak herhangi bir program ya da internet açılırken cpu kullanımı en üst sınıra çıkıyor. % 100 ve ona yakın bir değer alıyor. Sonra tekrar aşağıya düşüyor. Sd kullanımı ise180 ile 300 arası değişiyor. Belki sorunumu daha iyi anlatabildim.
Bilgisayarımı daha önce kullanırken veya kurduktan sonra şimdikine göre çok daha hızlı ve performanslı çalışıyordu. Eski performansı ile arada çok fark var. Üstelik bilgisayarda doğru dürüst bir program dahi yok. Hard diskim iki parça halinde d de sadece bilgiler kayıtlı. O kadar. durum bundan ibaret. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
fanın kaç wolt

İşlemcini soğutamayabilir

K46

Asistan
flash disk taktınmı son günlerde?
Aklıma o meşhuuuuur flashdisk virüsünden başka bişey gelmiyor.

talha38

Üyecik
Fanımın kaç volt olduğunu biliyorum ama, daha önce soğutan fan şimdi neden soğutmasın ki. Onu anlamadım. Üstelik ben fanı 7-8 ay gibi yeni değiştirmiştim.

Ben değil de bizim ufaklık 2 hafta önce bir flas disk takmıştı. Zaten ne olduysa ondan sonra oldu. Galiba.ben de ondan şüpheleniyordum. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

K46

Asistan
Virüsten olduğuna emin olmak için şöyle yapalım.
Klasör seçeneklerinden, gizli dosyaları göstermeyi ve korunan işletim sistemi dosyalarını göstermeyi aç.
C, D, gibi tüm sürücülerinin kök dizinlerine bak bakalım autorun.inf dosyası varmı?

talha38

Üyecik
Sayın K46 Klasör seçeneklerinden gizli dosya açmayı biraz ayrıntılı olarak tarif edebilir misin. O kısmı tam anlayamadım. Bilgisayarımdan c veya d ye girip mi bakacağız. Tarif ederseniz sevinirim.

ByKaMiKaZe

Profesör
1 . c ye gir araclar klasör seçenekleri / görünüm / gizli dosya ve secenekler..

2. c ye gir araclar klasör seçenekleri / görünüm / Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle / <--burayida şimdilik pasif yap ( yanindaki kutu işaretsiz olsun )

2.seçenekte c de gizli dosyalar gözüktü siliyim deme sakın boot.ini NTDETECT.exe gibi dosyaları :) sisteminin çökmesine sebep olursun

sorun usb den kaynakklanıyorsa USB Disk Security V5.1.0.15 ile hem kendi sistemini hem usb belleğini temizleyebilirsin..

K46

Asistan
Herhangi bir klasörü aç, üstteki menülerden araçlara gir. En altta klasör seçenekleri var.
Klasör seçeneklerine gir. Görünüm sekmesine geç.
Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini seç, sonra biraz daha altlarda korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldır.
Tamam de ayarları kaydet.
Daha sonra c, d, gibi sürücülerine gir autorun isminde dosya varmı kontrol et.

nsgnc

Profesör
Arkadaşlar sorunum tam olarak herhangi bir program ya da internet açılırken cpu kullanımı en üst sınıra çıkıyor. % 100 ve ona yakın bir değer alıyor. Sonra tekrar aşağıya düşüyor.
Bu çok doğal birşey.
Antivirüs programı çalışan programları kontrol ettiğinden bu sürecin biraz daha uzun sürmesi muhtemel.

Not:Bazı autorun virüsleri klasör seçeneklerindeki gizli dosyaları göster seçeneğinin çalışmasını engelleyebiliyor.