Yardım Cpu sıcaklığı

Mert_Zireael

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar casper excalibur 870 rtx 4060 intel i5-12450h 32g ram laptopumun özellikleri, sorunum işlemci ile alakalı oyun fark etmeksizin 90-99 derece arası işlemci sıcaklığını görüyorum denediğim çözümleri sıralayacağım
-Undervolt ve işlemci güç ayarlarından turbo boostu kapatmak: işe yaradı fakat çok performans düşüşü yaşadım masaüstünde bile takılmalar yavaş çalışmalar oldu
-Maksimum işlemci kullanımını yüzde 80-90 arasında çekmek: sıcaklıklarda bir değişiklik olmadı
-Bakım ve termal macun yenilemesi: 2 hafta önce yapıldı bir değişiklik olmadı ayrıca 6 ayda bir düzenli olarak bakımları serviste yapıldı
-Laptop soğutucusu var ve konumu hava alabileceği bir şekilde
-Tüm sürücüler güncel, güncellemeleri kaldırıp denendiğide oldu
-Sıfırdan windows yüklendi
-Güç ayarlarında ki bütün ayarlar denendi
Ürünü alalı bir sene olmadı, servise iki üç kez mail yolladım fakat bana cevapları:Cpu için kabul edilen max sıcaklık değeri 97 derecedir. Kullanıcının klavyede hissettiği max değer 55 civarı olabilir. Bu değerler kullanım kılavuzunda belirtilen standart kullanım ve bakım şartlarında gerçekleşmesi beklenen yaklaşık değerlerdir. Bu şekilde oldu. Sıcaklığa rağmen voltaj düşüşü veya fps düşüşü kapanma olmuyor fakat dün bir deneme yaptığımda God of warı eskiden çok rahat 60 fpsin üstünde oynarken bu sefer 40-50lere ara ara düştüğünü görmeye başladım.

Son düzenleme:

vigilantemre

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,942
Aslında bu sıcak havalarda normal gibi, sistem boşta maksimum kaç derece görüyor? Ayrıca ek bir soğutucu standı kullanıyor musunuz?