Soru RTX 2060 Düşük Performans Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Aerax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HP- Omen 15 ek serisi laptop sahibiyim. Ekran kartı kullanımım %40-60 arasındaydı. Bu yüzden düşük FPS'ler alıyordum. NVIDIA Denetim Masası'ndan performansa çekmek, güç durumunu yüksek performans moduna almak gibi işlemler yaptım. Kullanım yine ara sıra düşüyor. Önceki 1650'li laptopumda aldığım FPS'leri bunda alamıyorum. 150'den 45'e düşüyor aniden, sonra 70 FPS'lere çıkıyor kendi kafasına göre.

CPU: i5 - 10300H.
GPU: RTX 2060 mobil--- Max Q ya da Max-P versiyonu değil.
Bellek: 32 GB RAM.

Aşağıya şu anda GTA V'den aldığım ekranı koyuyorum. Sıcaklıkla ilgili olduğunu düşünenler için, 20 dakika sonraki sıcaklıklar bunlar. Sıcaklıklar 45-50 arasındayken de aynı sorun vardı. Sıcaklık sorunu olduğunu sanmıyorum ve soğutucu kullandığım zaman 70-75 maksimum görüyorum işlemci sıcaklığı olarak. Sorunun ne olduğunu bulamıyorum.

Örneğin GTA'daki grafik ayarlarını tüm ayarlarla denedim değişmiyor. Yani Ultra da oynasam da Low da oynasam da FPS düzgün değil. 1650 hıgh ayarlarda 90 FPS ve civarı görüyordum bundaki sorunu anlayamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Experience dan güncelliyorum
Diğer sürücüler için Driver Booster tarzı bir program kullanıyor musun? Ayrıca oyuna girmeden önce OMEN Comman Center'dan bilgisayarı Performance moduna alıyor musun? Yine Command Center'dan Discrete seçeneğinden dahili grafik birimini devre dışı bırakabilirsin.

Aerax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer sürücüler için Driver Booster tarzı bir program kullanıyor musun? Ayrıca oyuna girmeden önce OMEN Comman Center'dan bilgisayarı Performance moduna alıyor musun?
Evet Omen Center da performans modunda ve Driver Booster ile güncellemeleri de yaptım. Windows güncellemelerini de tamamladım. Hala aynı şekilde

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Evet Omen Center da performans modunda ve Driver Booster ile güncellemeleri de yaptım. Windows güncellemelerini de tamamladım. Hala aynı şekilde
Driver Booster programı sıkıntı. Sisteme saçma sapan sürücüleri yükleyip sıkıntı çıkarabiliyor. Genelde bu tarz sorun yaşayan kişilerin sorunu yazılımsal oluyor. O da genelde bu tarz programlarla yüklenen sürücülerden kaynaklanıyor. Bilgisayara temiz bir format atıp, sürücüleri bilgisayarın internet sitesinden güncellemeni öneririm. Ekran kartı için de GeForce Experience kullanabilirsin.