[Çözüm] Windows 7 Emojiler Gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
1618418451762.png

Katılımsız olan, MSDN Windows 7 sürümlerini kurduktan sonra bu sorunu çoğu kişi yaşamıştır. Bazı emojiler fotoğrafta gördüğünüz gibi, kare şeklinde gözüküyor.

Sorunun çözümü ise basit.

1. İlk önce "Denetim Masası"na girin.
  2. "Sistem ve Güvenlik" seçeneğine tıklayın.
  3. "Windows Update" bölümüne girin.
  4. Bütün güncellemeleri yapın ve sistemi yeniden başlatın.
Güncellemeleri yaptıktan sonra sorunun çözüldüğünü görebileceksiniz.

NOT: Sorun sadece Discord'da değil, sistemde emoji olan her yerde oluyor.

Son düzenleme:

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Ekli dosyayı görüntüle 147706

Katılımsız olan, MSDN Windows 7 sürümlerini kurduktan sonra bu sorunu çoğu kişi yaşamıştır. Bazı emojiler fotoğrafta gördüğünüz gibi, kare şeklinde gözüküyor.

Sorunun çözümü ise basit.

1. İlk önce "Denetim Masası"na girin.
  2. "Sistem ve Güvenlik" seçeneğine tıklayın.
  3. "Windows Update" bölümüne girin.
  4. Bütün güncellemeleri yapın ve sistemi yeniden başlatın.
Güncellemeleri yaptıktan sonra sorunun çözüldüğünü görebileceksiniz.

NOT: Sorun sadece Discord'da değil, sistemde emoji olan her yerde oluyor.

Windows 8.1 içinde geçerli mi?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Teşekkürler @Berk.
Windows Update işlemi emojilerin kare kutular olarak görüntülenmesi sorununu çözmediyse veya Windows'da güncelleştirmelerle ilgili herhangi baka bir sorun yaşıyorsanız KB2729094 güncelleştirmesinin yüklü olup olmadığını kontrol ediniz.

Katılımsız olan, MSDN Windows 7 sürümleri
Unattended Installation/Silent Install vb. kavramları biliyorum da buradaki katılımsız kelimesini açabilir miyiz? Tam olarak neyi kastediyoruz?

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Teşekkürler @Berk.
Windows Update işlemi emojilerin kare kutular olarak görüntülenmesi sorununu çözmediyse veya Windows'da güncelleştirmelerle ilgili herhangi baka bir sorun yaşıyorsanız KB2729094 güncelleştirmesinin yüklü olup olmadığını kontrol ediniz.

Unattended Installation/Silent Install vb. kavramları biliyorum da buradaki katılımsız kelimesini açabilir miyiz? Tam olarak neyi kastediyoruz?
Windows 8.1 icin var mi acaba? Bende de oyle cunku (klavye ingilizcede)

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Teşekkürler @Berk.

Yani modifiyeli olmayan, içine ekleme yapılmayan MSDN imaj anlamında demek istemiştim ama biraz saçma bir tabir oldu. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler @Berk.

Aslında bu şekilde tek bir paket olarak paylaşacaktım ama üyelerin kafası karışmasın diye genel olarak Update üzerinden bütün güncellemelerin yapılmasını tavsiye ettim. Gerçi bu da basit ama...

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yani modifiyeli olmayan, içine ekleme yapılmayan MSDN imaj anlamında demek istemiştim ama biraz saçma bir tabir oldu. :D
Orijinal / El değmemiş / Müdahale yapılmamış ISO dosyası vb. ifadeler kullansan doğru olur. Çünkü "katılımsız" bambaşka bir şey. :)
Windows 8.1 icin var mi acaba? Bende de oyle cunku (klavye ingilizcede)
Bakabildiğim kadarıyla Microsoft'un bu konuya ilişkin bir düzeltme eki veya önerisi yok.
Başlangıç Ekranı ve Giriş Ekranındaki Metro Simgeleri falan nasıl peki? Onlarda herhangi bir sorun var mı yoksa sadece emojilerin kare kutular olarak görüntülenmesi sorunu mu var?

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Orijinal / El değmemiş / Müdahale yapılmamış ISO dosyası vb. ifadeler kullansan doğru olur. Çünkü "katılımsız" bambaşka bir şey. :)

Bakabildiğim kadarıyla Microsoft'un bu konuya ilişkin bir düzeltme eki veya önerisi yok.
Başlangıç Ekranı ve Giriş Ekranındaki Metro Simgeleri falan nasıl peki? Onlarda herhangi bir sorun var mı yoksa sadece emojilerin kare kutular olarak görüntülenmesi sorunu mu var?
Windows 8.1 industry pro var
Ekran Görüntüsü (50).png
:)

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Evet, haklısınız. Dalgınlığıma denk gelmiş.

Katılımsız, değişik araçlar ile birlikte kullanıcı müdahalesini engelleyerek kurulum aşamasını kolaylaştıran kurulum anlamına geliyordu galiba.

Ben internette 8.1 sürümünde olan emoji sorunu için paylaşılan bir paket göremedim. Genel olarak bütün güncellemeleri yapmayı deneyebilirsiniz.

@Koray Umut, hangi programlarda veya tarayıcılarda emoji sorunu olduğunu belirtebilir misin?

Son düzenleme:

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
0 kurulmuş bir sistemdir kendisi.
Hangi programlarda sorun olduğunu belirtebilir misin? Yoksa sistemin genelinde mi problem var? Çünkü Windows 8.1'de emoji sorunu olmaması gerekiyor. Emojiler sistem ile birlikte kurulu bir şekilde geliyor.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Hangi programlarda sorun olduğunu belirtebilir misin? Yoksa sistemin genelinde mi problem var? Çünkü Windows 8.1'de emoji sorunu olmaması gerekiyor. Emojiler sistem ile birlikte kurulu bir şekilde geliyor.
ss atayım bir dakka

sssssss.PNG

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
ss atayım bir dakka

Ekli dosyayı görüntüle 147935
Windows+R tuşlarına basın. Çalıştır ekranı açılacaktır.

İlk önce "%appdata%" yaz ve Discord klasörünü sil.
Ardından "%localappdata" yaz ve yine Discord ile ilgili klasörü sil.

Ardından sistemi yeniden başlat ve bu bağlantı ile Discord'u indir ve kur.

Eğer yine olmazsa "%localappdata" komutunu tekrar çalıştır ve klasörün içindeki Discord programını yönetici olarak çalışacak şekilde ayarla, yine olmazsa uyumluluk kısmından Windows 7 veya 8 olacak şekilde ikisini de dene.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
0 kurulmuş bir sistemdir kendisi.
Bildiğim kadarıyla Windows 8.1 sürümlerinde böyle bir sorun yok. Bazen 3. taraf yazılımlar, varsayılan yazı tipini (font) aynı yazı tipinin daha eski bir sürümüyle değiştirmesine neden olabiliyor. Zaten bundan ötürü "3. taraf herhangi bir yazılım yüklediniz mi?" diye sormuştum. Çoğu durumda, en son yazı tipi güncellemeleri Windows yükseltmeleriyle geliyor.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bildiğim kadarıyla Windows 8.1 sürümlerinde böyle bir sorun yok. Bazen 3. taraf yazılımlar, varsayılan varsayılan yazı tipini (font) aynı yazı tipinin daha eski bir sürümüyle değiştirmesine neden olabiliyor. Zaten bundan ötürü "3. taraf herhangi bir yazılım yüklediniz mi?" diye sormuştum. Çoğu durumda, en son yazı tipi güncellemeleri Windows yükseltmeleriyle geliyor.
Ekran görüntüsü Discord üzerinden alınmış ve büyük bir ihtimalle Koray benim üstte belirttiğim yöntemler ile sorunu çözecek fakat konuya bakmıyor.