Corsair K70 VS Razer Blackwidow Elite

Bu konuyu okuyanlar

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Selamlar herkese iyi forumlar.Yeni bir klavye alacağım ilk önce bütçemi çok düşük tuttum fakat çok kötü klavyeler olduğunu farkettim ve yükseltmeye karar verdim.Razer markasını seviyorum şuan mouseunu kullanmaktayım razerın görünüşü tıklama ömrü falan güzel.Ama herkes k70 i övüyor aralarında 100 tl var şuan.Malzeme kalitesinde corsair bi tık daha iyiymiş ve switchleri daha iyiymiş ama 50 milyon tıklama ömrü var ve görünüşünü hiç sevmiyorum.Sizce hangisini tercih etmeliyim aralarında ahım şahım bir kalite farkı yoksa razer almayı düşünüyorum.

Corsairın Artıları ;

1-malzeme kalitesi
2-switch kalitesi

Corsair eksileri;

1-50 milyon tıklama ömrü(razer da 80 milyon)
2-tasarımı yani görünüşü bana göre çok rahatsız edici

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Bir klavyeyi 50 milyon ile 80 milyon arasındaki farkı anlayabilecek kadar uzun kullanabileceğinizi zannetmiyorum. İki marka da kaliteli markalar. Burda göz önünde bulundurmanız gereken şeyler tasarımın size hitap edip etmemesi ve hangi switchin size uygun olduğu. İnternetten switchleri araştırın youtube'da bununla ilgili videolar var. Kararınızı bu iki şeyi göz önünde bulundurarak verin.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Bir klavyeyi 50 milyon ile 80 milyon arasındaki farkı anlayabilecek kadar uzun kullanabileceğinizi zannetmiyorum. İki marka da kaliteli markalar. Burda göz önünde bulundurmanız gereken şeyler tasarımın size hitap edip etmemesi ve hangi switchin size uygun olduğu. İnternetten switchleri araştırın youtube'da bununla ilgili videolar var. Kararınızı bu iki şeyi göz önünde bulundurarak verin.
öncelikle teşekkür ederim yorumun için,steelseries apex 7 ikisinin tam ortasında. corsairı eliyorum biliyorum kaliteli ama bana hitap etmiyor.Şimdi razer blackwidow elite mi steelseries apex 7 mi ? sıkıntı şurda ikisininda tasarımını beğeniyorum ve switchleri de razer zaten green switch apexde de blue switch var.İkisinide seviyorum ben biraz steelseriese kaymaya başladım çünkü %100 anti ghosting ve uçak metaryali kullanmışlar sizin öneriniz nedir klavyeden çok anlamıyorum ve sizin yardımınıza gerçekten çok ihtiyacım var.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Razerde de 10 tuşa aynı anda basabiliyorsunuz. En fazla tuş kombosu gerektiren oyunda bile 10 tane tuşa aynı anda tıklamanız gerekmez yani sırf anti ghosting için apexe kaymayın. Switchlerden hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın. bu video yardımcı olur size

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Razerde de 10 tuşa aynı anda basabiliyorsunuz. En fazla tuş kombosu gerektiren oyunda bile 10 tane tuşa aynı anda tıklamanız gerekmez yani sırf anti ghosting için apexe kaymayın. Switchlerden hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın. bu video yardımcı olur size
anladım birazda mouseumun razer olup daha 1 sene olmadan bozulmasından korktum razer almaya.Çok soru sordum biliyorum ama siz hangisini önerirsiniz ikisininde yeri aynı tasarım olarakta switch olarakta.Siz olsanız hangisini alırsınız ? Gerçekten kararsız bi insanım ve ilk defa klavye alacağım senden çok özür diliyorum.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
anladım birazda mouseumun razer olup daha 1 sene olmadan bozulmasından korktum razer almaya.Çok soru sordum biliyorum ama siz hangisini önerirsiniz ikisininde yeri aynı tasarım olarakta switch olarakta.Siz olsanız hangisini alırsınız ? Gerçekten kararsız bi insanım ve ilk defa klavye alacağım senden çok özür diliyorum.
Bakın kişisel bir eşyadan söz ediyoruz. Tasarım olarak size hangisini tercih edeceğimi söylemeyeceğim. Size hangisi güzel geliyorsa onu alın. İkisi de kaliteli markalar üzümezsiniz.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Bakın kişisel bir eşyadan söz ediyoruz. Tasarım olarak size hangisini tercih edeceğimi söylemeyeceğim. Size hangisi güzel geliyorsa onu alın. İkisi de kaliteli markalar üzümezsiniz.
anladım ilginize alakanıza çok teşekkür ederim,iyi günler dilerim

Son mesajlar