Yardım Corsair iCUE 4000X 750W 80+ Bronze PSU yeterli mi?

Bu konuyu okuyanlar

LuciferM

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi bu model bir psu sahibiyim. Bilgisayarımın özellikleri ise Ryzen 7 7700x işlemci, 4070TI ekran kartı, 32 gb ram, 240lük sıvı soğutucu ve 1tb ssd. Bilgisayarımı satın aldığımdan beri hep aynı sorunu yaşamaktayım. Yaşadığım sorun ise herhangi bir oyuna girdiğim almam gereken değerler normalken bir anda ekran kartı kullanımı düşüyor ve belirli bir süre böyle devam ediyor daha sonra sanki bir dalgalanma oluyormuş gibi hoparlörden cızırdamaya benzer bir ses geliyor kulaklık takılıysa da seste kayma oluyor bu bahsettiğim durum olurken oyunda yavaşlama ya da donma oluyor ve sonrasında ekran kartı kullanımı gibi değerler bir anda düzeliyor. Aynı zaman da bahsettiğim şey olurken o an klavye de en son hangi tuşa basmışsam ses sona erdikten sonra sanki hala o tuşa basıyormuşum gibi oyunda o komut oluyor. Servise 3 kez gönderdim 3ün de de sorunu bulamadılar. Son gönderdiğim de ram de sorun olabileceğini ve ram de expo özelliği olmadığını söylediler ya da psu yetersiz olabilir dediler. Rami test ettiklerinde ram’de bir sorun olmadığını söylediler ve psu’yu servise yolladılar onda da bir sorun çıkmadı. Ancak kendileri 1200w olan bir psu ile denediklerinde bu sorunun olmadığını söylediler ve bana psu yükseltmem gerektiğini söylediler. Ve son olarak ram MHz değiştirdiğim zaman oyun daha da oynanmaz hale geliyor aşırı takılmalar mevcut oluyor. Aşağıya link olarak Google Drive üzerinden bırakacağım bazı videolar var sorunumla ilgili. Umarım yardımcı olur bakarsınız. Son olarak boşuna masraf yapmak istemiyorum o yüzden soruyorum acaba psu yükselttiğimde bu problemim ortadan kalkar mı?