Yardım Asus Rog Zephyrus G15 format sonrası performans düşüşü

wanleast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, bende Asus ROG Zephyrus GA503RM-HQ122 AMD Ryzen 7 6800HS 16GB 512GB SSD RTX3060 leptop bulunmakta. Format atmadan önce bilgisayarda bir sorun yoktu, ta ki son haftalar oyunlarda bi an bilgisayar kilitlenip kalıyordu ekran ses vs her şey donuyordu kapat aç ile düzeltebiliyordum. Asus canlı desteğe bağlanıp sorduğumda format deneyebileceğimi söylediler bende gidip windows 11 home olarak tekrardan kurulum yaptım ve tüm sürücüleri, güncellemeleri windows update, armoury crate ve myasus üzerinden yükledim. Leptopta boşta dururken bile ısınma problemi vardı bunu işlemci performansını arttırma modundan kapatıyordum, formattan önce de kapatarak kullanıyordum şimdi bununla alakalı mı diye kontrol ettiğimde bununla da alakalı olmadığını anladım. Şu anda mesela FC24 oyununda falan oynarken saçma bir şekilde oyunda kasmalar oluyor ultra ayarlara çekiyorum fps 120lerde ama sanki 120lerde değilmiş gibi ultradan en düşüğe çekince fps 50 60 ları görüyor anlam veremiyorum, ne yapmam gerek önerilerinize muhtacım.

Adsız.jpg
Ekli dosyayı görüntüle 187631
resim_2024-01-25_192853303.png