ContestPark, Bilgi Yarışması Oyunu

Bu konuyu okuyanlar

ContestPark

Öğrenci
Katılım
24 Mart 2016
Mesajlar
5
Reaksiyon puanı
1
Puanları
3
Yaş
29
Oyun temel olarak, kullanıcıların farklı kategorilerdeki sorulara daha fazla doğru yanıt vermek için yarıştıkları bir soru-cevap oyunu. Yani internetteki daha popüler ismiyle bir quiz veya trivia oyunu. Uygulamada dilerseniz online olarak uygulamayı kullanan diğer kullanıcılarla ya da Facebook’taki arkadaşlarınızla bilginizi yarıştırabiliyorsunuz.

Bu sayede tanımadığınız kullanıcılarla yarışmanın yanı sıra kendi arkadaşlarınızla da oyunu oynayabiliyorsunuz. Bununla ilgili olarak arkadaşlarınızın puan sıralamasının yer aldığı ayrı bir puan tablosu da oyunun içerisinde yer alıyor. Ayrıca gerçek zamanlı oynadığınız oyunlarda altın biriktirip yeni kategoriler açabiliyorsunuz.
B8L0VG.png

Eğer geniş kitlelere hitap edecek bir oyun yapmak istiyorsanız, çok farklı özellik, beklenti ve ilgi alanlarına sahip kullanıcının aynı anda ilgisini çekebilmeniz gerekiyor. Bir soru cevap oyunundan bahsettiğimizde ise bu çeşitli kategoriler anlamına geliyor. ContestPark’da Pokemon, futbol, çizği filmler gibi çeşitli alanlarda 40’a yakın kategori yer alıyor.
Toplamda ise sistemdeki kayıtlı soru sayısı 60 binin üzerinde ve sürekli artıyor. Üstelik oyunda aynı soruların tekrar etmemesi için özel bir algoritma bulunuyor.

Uygulama hem İngilizce hemde Türkçe dil desteği ile siz soruyu Türkçe cevaplarken karşınızdaki oyuncu İngilizce olarak oynama şansı veriyor. Oyunun içerisinde bahisli düello açarak oyuna daha da heyecan katabilirsiniz.

Mevcut durumda sadece Android platformunda yer alan ContestPark ileride iOS platformunda da yer alacak.

ContestPark'ı android kullanıcıları buradan indirebilir.
 

Son mesajlar

Üst