Çocuklar neden ders çalışmıyor?

Bu konuyu okuyanlar

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Şimdiki çocuklar bilgisayar ve oyun gibi şeylere kaptırıyorlar kendilerini. Bazı ailelerin de doğru düzgün umurunda değil. Sonra dersi de sınavı da unutuyorlar. Oyun eğlenceli olabilir ama okuyup daha iyi yerlere gelmek daha önemli.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Şimdiki çocuklar bilgisayar ve oyun gibi şeylere kaptırıyorlar kendilerini. Bazı ailelerin de doğru düzgün umurunda değil. Sonra dersi de sınavı da unutuyorlar. Oyun eğlenceli olabilir ama okuyup daha iyi yerlere gelmek daha önemli.
e ben yazılım okumak istiyorum kimyayı ne tarafıma sokayım matematik tamam da

Reaksiyon puanı
89
Nerede kimi görürsem göreyim, herkes başka bir şeyler peşinde.
bir gün 24 saat, 9 saat uyusak 15 saat kalıyor. tüm gün için 2 saati yemek yemeye ayırırsak 13 saatimiz kalıyor. 10 saat ekran başında birşey anlamadığımız ''online eğitim'' lere giriyoruz ve geri kalan 3 saatte dinlenelim mi ödev mi yapalım ders mi çalışalım çok kolaysa 9 ay boyunca aynı rutini uygulayında görelim

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Önce çocukken çalış. Büyüyünce iyi yerlere geldiğinde istediği kadar oynasın.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
bir gün 24 saat, 9 saat uyusak 15 saat kalıyor. tüm gün için 2 saati yemek yemeye ayırırsak 13 saatimiz kalıyor. 10 saat ekran başında birşey anlamadığımız ''online eğitim'' lere giriyoruz ve geri kalan 3 saatte dinlenelim mi ödev mi yapalım ders mi çalışalım çok kolaysa 9 ay boyunca aynı rutini uygulayında görelim
1 gün 1440 dakikadır. En sağlıklı uyku 8 saat yanı 480 dakika. Günde 8 dersin olsa 40 dakika ders + 10 dakika teneffüs 50 dakika eder bu da 400 dakikadır. Yemek ortalama bir hızla en fazla yarım saat alır yani 30 dakika. 3*30= 90 dakikada buraya gitti. Günde 3 kez tuvalete gitsen ve her birine 10 dakika desek (bol keseden sallıyorum, tuvalette bu kadar zaman harcamayın :D) toplam 30 dakika harcasan, birde sabah duş alsan 45 dakika. Yani basit bir matematikle 1015 dakikamızı bunlara harcadık. Geriye ise 425 dakika kaldı. Bu da 7 saatten fazla zamana tekabül ediyor. Eğitim sistemi saçma ve ezbere dayalı evet. Ama biz şikayet edip sızlandığımız sürece gelişmeyecek. 7 saatte çok şey yapabilirsin. Günlük 2 saatin 8., 11. ve 12. sınıf dışında yeterli olduğunu düşünüyorum. Yani koskocaman 5 saatin var. Kendine bir şeyler katmaya bak. ;)

Edit: Hesaplarımda hata varsa uyarın hızlı yazdım. :D

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Pabci yüzünden. Nerye gidersem pabci etkinliği yapıyorlar sanki Vatanı kurtarıyorlar.
Evvet vatan kurtarrıyoook. Sen kimsin de! Pabcimize laf edersin!? Pabci evimiz, pabci babamız. Sende vadan hainisin. ?
Pubg fanı olan çocuklar böyle diyebilir.

Son düzenleme:

ayhankartal

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
üniversite mezunu olup işsiz mi kalsınlar ?
her ilde bir kaç üniversite var, neyin kafası bu ki ?
orta öğretim hala öğrenciye bölüm meslek seçme imkanı vermiyor..

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Up.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Sayılsal biyolojiyi ezberlemek yerine Kuran okusam hafız olurdum.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Derslerin %95'u işe yaramayacak bilgilerdir. İşe yarayan %5 'iini de unutursunuz zaten.

Orta lise boyunca aynı müfredat tekrarlanır. üniversitenin ilk yılında da tekrarlanır. Yaşamın en güzel yılları sıkıcı tekrarla geçer.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bu zamana kadar doğru düzgün ödev yapmadan geldim. Derslerim kötü değil ama ders çalışmak istemiyorum. Ara sıra azar yemek ve biraz kaygı dışında sorun olmuyor. Yüksek bölümler pek ilgi çekici gelmiyor. Girişimcilik okumak istiyorum. Girişimcilik okuyun bence. Yaani inek gibi çalışıp, hep aynı maaşı alıp, kendinizi güvene aldığınızı zannediyorsanız ve devlete suç atıyorsanız, sizin suçunuz daha ağır basıyor gibi. Şu memur kafasından çıkın lütfen.

Not1: Kimse okumasın demiyorum. Zaten girişimcilik ve kendini geliştirme işi, üniversite okumaktan çok daha zor. İlla ki bu ülkeye doktor, öğretmen lazım ama siz doktor falan olmak zorunda değilsiniz.

Not2: Devlet çok iyi yönetiliyor, eğitim sistemi çok iyi demiyorum bu arada. Bilen bilir ne kadar muhalif bir tip olduğumu. Eğitim sistemi berbat ve bu konuda halk olarak adım atmalıyız. Hazıra konan tiplerden olmamalıyız.

Not3: Girişimciliğin ülkede ki zorluğunu biliyorum ama maalesef zorluklar olmadan, çalışmadan bir yere gelinmiyor. Avrupa'da bile. Avrupa'nın şartları Türkiye'ye göre çok çok daha iyi tabii ki ama bu tembellikle ve kafayla oraya gitseniz bile sokakta yatarsınız. Cennet değil orası ama Cennet'in ön gösterimi gibi :D

Konu çok dağıldı ama anlatmak istediklerimi yazdım bi' anda.

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Zorluk, sıkıntı çekmedikleri için.
Daha yeni hız yayınlarından denklemlerde eşitliğe bitirdim
Sonra ders kitabından (kitap bomboş) oran orantı bitirdik akşam din 4. Unite yapacam
Kısacası insan mecbur oldugunda oluyo :)

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
nedeni çok basit istiyen kişilerin başkasınını önüne geçip rekabet ortamını bozup haksız yere meslek alan kişiler varken neden ders çalışayım o sınav stressi çok kötü bişey ders çalışmadım ben hiç hep ezberdi benimikiler şuan ne hikmetse bilgisiyar bölümündeyim ve iyi ilerliyorum okul sınavlar olmadan once o kadar mutlu o kadar iyi bi insandımki her sabah nefretle kalkıyorum

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Konu üzerinden 2 yıl geçmiş ama hâlâ eğitim sisteminde değişen bir şey yok.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Nerede kimi görürsem göreyim, herkes başka bir şeyler peşinde.
Ezberci eğitim sisteminden dolayı bence eğer Finlandiya eğitim sistemi olsaydı o zaman çocuklar güle oynaya okula giderdi. TR eğitim sistemi saçma sapan bir sınava hazırlarken Finlandiya eğitim sistemi öğrenmeyi öğretiyor. Bizim eğitim sistemindeki asıl sorun bu. Öğretmenler sürekli öğrencilere ödev dayadıkları için çocuklar da haklı olarak yapmazlar çünkü sıkıcı en acı olan da nedir bilir misin?
Eğitim sisteminin berbat olduğunu bildiğimiz halde düzeltmek için elimizden hiçbir şey gelmemesi

Tarihbilgilisi

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
181
Ezberci eğitim sisteminden dolayı bence eğer Finlandiya eğitim sistemi olsaydı o zaman çocuklar güle oynaya okula giderdi. TR eğitim sistemi saçma sapan bir sınava hazırlarken Finlandiya eğitim sistemi öğrenmeyi öğretiyor. Bizim eğitim sistemindeki asıl sorun bu. Öğretmenler sürekli öğrencilere ödev dayadıkları için çocuklar da haklı olarak yapmazlar çünkü sıkıcı en acı olan da nedir bilir misin?
Eğitim sisteminin berbat olduğunu bildiğimiz halde düzeltmek için elimizden hiçbir şey gelmemesi
LGS diye saçma sınav olması.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
İlkokul ve Ortaokul'da asla ders çalışmazdım. Lise'ye geçince sırf mezun olma amaçlı çalıştım kısacası lanet sınavların sistemine odaklı. Çoğu kişi gibi, malum tece koşullarının eğitim müfredatı. ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
LGS diye saçma sınav olması.
Sadece LGS değil TYT-AYT de saçma. Allah için biz gençlerin çocukların geleceğini 160 soruluk bir sınavın belirlemesi sizce saçma değil mi ?
Ben üniversite mezunuyum hayatımın 19-20 yılı okula gidip gelmekle geçti ve eğitim sisteminin kurbanıyım senin gibi. Ben 19-20 yıllık okul hayatıma bakıyorum da bildiğin boşuna okumuşum gerçi ben okulu seven bir öğrenci hiç olmadım hatta ben okul ne zaman bitecek diye gün sayan bir çocuktum o derece nefret ederdim eğer şimdiki aklım olsaydı liseden sonra üniversiteyi açıktan okurdum kendimi sevdiğim bir alanda geliştirirdim gerçi mezun olduğum bölüm de güzel ama istihdam yok
edit: Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum.

Son mesajlar