Çocuklar neden ders çalışmıyor?

judhem

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Nerede kimi görürsem göreyim, herkes başka bir şeyler peşinde.
Çocuklar:
indir.jpg

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,268
Derslerle ilgili çok uzun süre geçti tam 9 sene ama bugünün gençliğini anlayamıyorum zira bu halde ilerde bir doktora güvenmek çok tehlikeli zira gençler herşeyin dalgasında demek istediğimi anlatabilmişimdir ?

intocrates

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
316
Hangi seviyede olduğuna bağlı. Bir ortaokulsan çalışmazsın zaten.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Eskiden zorla çalışıyordu çocuklar. Şimdi zorlama kalkınca çalışmıyorlar. Denklem basit. Ya tekrar eğitimde baskı rejimi kurulacak. Ya da pek ihtimal vermiyorum ama çocukları teşvik edecek bir sistem oluşturulacak.

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Hocam ben genelde belli saatlerde ödev yapmam.Ben canım istediğinde yaparım o da en az 4-5 saat ya da 1 günümü alır.Yani öğretmenler öğrencileri zorlarsa insan mecbur olduğu bir şeyi yapası gelmiyor.Şahsen ben öyleyim.

MURAT/712

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Şimdi dersi dinliyip anladıktan sonra ne gerek var çalışmaya
ben geçen sene fen türkçe ve sosyal derslerine hiç çalışma gereği duymadım
ve o derslerden 85 altı almadım
yani anlaman gerekeni anladıysan çalışmana gerek yok

judhem

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Hocam ben genelde belli saatlerde ödev yapmam.Ben canım istediğinde yaparım o da en az 4-5 saat ya da 1 günümü alır.Yani öğretmenler öğrencileri zorlarsa insan mecbur olduğu bir şeyi yapası gelmiyor.Şahsen ben öyleyim.
mecbur olmasan hiç yapmazsın

MURAT/712

Asistan
Reaksiyon puanı
118
okul hayatın boğunca öğrendiğin bilgilerin çoğu okul bittikten sonra hiç bir işe yaramaz

Örneğin: sen teleskobu kimin icat ettiğini bilmene gerek var mı yok o zaman bunu niye bilmek isteyesin

ExpertGamer90

Profesör
Reaksiyon puanı
2,702
Ya mesela ben mat sevmiyorum fen sevmiyorum
Benim hobilerim Tarih, Yazılım. ama her neyse

MutluAslan2

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
Sıkıldıkları için bunu yapıyorlar ondan sonra sınav filan geliyor yarın internetten çalışırım filan onuda atlatıyorlar sınavı yapamayınca Türkiyede eğitim sistemi kötü. Online dersten birşey anlamıyorum filan bahaneler.Ama tabiki Türkiyede eğitim sistemi berbat.

ExpertGamer90

Profesör
Reaksiyon puanı
2,702
İstemediğim derse çalışmak zorunda değilim ama zorundayım :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıkıldıkları için bunu yapıyorlar ondan sonra sınav filan geliyor yarın internetten çalışırım filan onuda atlatıyorlar sınavı yapamayınca Türkiyede eğitim sistemi kötü. Online dersten birşey anlamıyorum filan bahaneler.Ama tabiki Türkiyede eğitim sistemi berbat.
Çünkü sevmedikleri derse çalışmak istemiyorlar.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Ya mesela ben mat sevmiyorum fen sevmiyorum
Benim hobilerim Tarih, Yazılım. ama her neyse
Yazılım için bir yerden sonra belli seviye matematik ve sayısal yatkınlık da önemli hocam, kendinizi alıştırın derim.

MURAT/712

Asistan
Reaksiyon puanı
118
sadece bizde de sıkıntı yok
mesela bizim tüekçe hocası:
en az 2 saat türkçeden test çözmelisiniz 1 saat kitap okumalısınız 1 buçuk saatte tekrar yapmalısınız diyor
toplam 4 buçuk saat oluyor ben bütün derslere o kadar vakit harcamıyorum türkçeyemi harcıyacam

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Hocam gercekten bildiğniz gibi değil dersler çok sıkıcı zaten evdesiniz diye dahada baskı yapıyolar hocalar desen zaten eğitim alamamış ekran paylaşmayı bilmiyo susturmayı bilmiyo herkesin internet sorunu var bazıları bilerek konuşmuyo dersi sabote etmeler falan herkesin durumu eşit degil zaten saçma konular insanın çalışası gelmiyo anlamadığmız konudan 100 sayfa ödev yapmak zorundayiz bizide anlamanız lazim

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,809
Genelleme yapmayalım. Ben 1.siniftan beri test çözüyorum. İlkokulda Bilsem sınavına, ortaokulda yani şimdi LGS ye hazırlanıyorum.

Reaksiyon puanı
106
eğitim sistemimize bağlı olduğunu düşünüyorum sebebi ders çalışmak önemli değil ezber yapmak gerekiyor çalışarak değil ezberlenerek sınavlara giriliyor bir çok kişi aslınd açalışmasına çalışır fakat bir şeyi 5 10 defa tekrarlayınca canları sıkılıyor başka ülkelerdeki öğrenciler gayet hayatlarından memnun ve dersleri iyi kuzenim isveç de büyüdü ve kendisi derslerinin çok eğlenceli geçtiğini anlatıyor kendisi luan apple da staj yapıyor kısacası ülkedeki eğitim sistemi
çok kötü
:)

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Ben bir dinledikten sonra herşeyi anlarım. Ek bir ders çalışmama hiç gerek kalmaz. Çalışmadan sınavlardan 100 çekerim. Bu uzaktan eğitimde dinleyemediğim için çalışmak zorunda kalıyorum. Notlarım da düşecek bu uzaktan eğitim yüzünden. Normal hayatta sınavlar yokken ve gelecek için bir başarı elde etmeye ihtiyaç yokken (örneğin kesinlikle iyi not alması gereken bir sınav gibi örneğin LGS veya YGS) boş boş çalışmaya gerek yok. Ödev zaten hayatımda gördüğüm en saçma şey. Sanki derste yeterince alıştırma yapmamış gibi pekiştirme bahanesiyle ödev veriyorlar bende inadına yapmıyorum. Ne kadar sinirlenirlerse sinirlensinler. Birde gizliden beni işaret ediyorlar "zeki öğrenciler 50 alırsa şaşırmayın" diye. Bizim öğretmenler zaten bir garip. Ödev olduğunu söylemeden eba ödevi veriyorlar. Notum düşerse düşsün kaybedeceğim tek şey bir PC olur. Zaten bilim insanı olma gibi bir hedefim yok.

MURAT/712

Asistan
Reaksiyon puanı
118
eğitim sistemimize bağlı olduğunu düşünüyorum sebebi ders çalışmak önemli değil ezber yapmak gerekiyor çalışarak değil ezberlenerek sınavlara giriliyor bir çok kişi aslınd açalışmasına çalışır fakat bir şeyi 5 10 defa tekrarlayınca canları sıkılıyor başka ülkelerdeki öğrenciler gayet hayatlarından memnun ve dersleri iyi kuzenim isveç de büyüdü ve kendisi derslerinin çok eğlenceli geçtiğini anlatıyor kendisi luan apple da staj yapıyor kısacası ülkedeki eğitim sistemi
çok kötü
:)
zorunlu eğitim en büyük sıkıntı çok iyi bir ressam yada marangoz olacak çocuğu okumaya zorluyolar

mesela benim babam ilk okulu okudu sadece buna rağmen iyi maaş alıyor işinde de iyi yerde
yani okumak gerekmiyor
eğitim sistemimiz batmış kısaca