Soru Çift bölge antrenman programı nasıl olmuş

Bu konuyu okuyanlar

Narcuria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Göğüs / Triceps
Bench Press4x8-10
Incline DB Press3x8-10
Cable Fly3x10-12
Dips3x8-10
Rope Pushdown 3x8-10
Overhead Tri Ext3x8-10

Sırt / Biceps
Lat Pulldown4x8-10
Cable Row4x8-10
Barfiks4x8-10
Dumbell Curl3x8-10
Incline Curl3x8-10

Bacak / Omuz
Squat3x8-10
Leg Press3x8-10
Leg Curl3x10-12
OHP4x8-10
Lateral Raises3x10-12
Rear Delt Fly3x10-12
Calf

Göğüs / Triceps 2
Bench Press4x8-10
Machine Fly3x10-12
Incline DB Press3x8-10
Dips3x8-10
Skullcrushers 3x8-10
Rope Pushdown3x8-10

Sırt / Biceps 2
Lat Pulldown4x8-10
Barbell Row4x8-10
Rope Pullover3x8-10
Preacher Curl3x8-10
Hammer Curl3x8-10

Bacak / Omuz 2
Squat3x8-10
Leg Extensions 3x8-10
Leg Curl3x8-10
Machine Sh Press4x8-10
Cable Raises3x10-12
Rear Delt Fly3x10-12
Calf

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
8,428
Güzel fakat kendinizi çok zorlamayın derim ayrıca yaşınız kilonuz ve boyunuz nedir?

Narcuria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yaşım 15
Boyum 180
Kilom 81

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
8,428
Kilonuz ve boyunuz uygunda yaşınız biraz küçükmü sanki

Narcuria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yani aslında dediğiniz doğru ama yine de kendimi abartı bir şekilde zorlamadan yapabilirim diye düşünüyorum

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
8,428
Biraz daha hafif şekilde yapsanız iyi olur hem daha çok gençsiniz bunun için. O yaşlarda vücud geliştirmek gerekli değil bırak 24-25 yaşında yaparsınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki bu program ağır mıdır benim için ?
Biraz ağır gibi azaltabilirsiniz tekrarları.

Narcuria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Biraz daha hafif şekilde yapsanız iyi olur hem daha çok gençsiniz bunun için. O yaşlarda vücud geliştirmek gerekli değil bırak 24-25 yaşında yaparsınız.

Biraz ağır gibi azaltabilirsiniz tekrarları.
Tamamdır teşekkür ederim

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Programda ciddi eksiklikler var.En basitinden bacak gününde omuz çalışarak bacağa toplanmış kanı bide omuza dağıtarak verimi düşürmüşsün.Ben sana başlangıç seviyesi bir program yazayım onu 3-4 ay uygula.
1627840964887.jpg
1627840964890.jpg

Narcuria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Programda ciddi eksiklikler var.En basitinden bacak gününde omuz çalışarak bacağa toplanmış kanı bide omuza dağıtarak verimi düşürmüşsün.Ben sana başlangıç seviyesi bir program yazayım onu 3-4 ay uygula.
Ekli dosyayı görüntüle 175256
Hocam ben 1 yıldır gidiyorum. Bir arkadaş programı gösterdi ben de burada paylaşayım dedim. Ama teşekkür ederim yine de

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bide senden ricam mutlaka squat yaparken kemer tak,formuna dikkat et çok ağır çalışma

Narcuria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bide senden ricam mutlaka squat yaparken kemer tak,formuna dikkat et çok ağır çalışma
Evet hocam form konusuna çok dikkat ediyorum. Sakatlanmak en son isteyeceğim şey. Bu programda değişikler yapsanız neler yapardınız peki?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Hocam ben 1 yıldır gidiyorum. Bir arkadaş programı gösterdi ben de burada paylaşayım dedim. Ama teşekkür ederim yine de
Farketmez,sadece bu işin herkeste farklı etki bıraktığını iyi bil.Öyle fitness hakkında bilip bilmeyen herkes konuşur,sen söylenen her şeyi uygulama çümkü bende işe yarayan sende işe yaramayabilir.Sadece bedenine zarar vermeyecek şekilde kendini keşfederek çalış,asla anabolik stereoid işine bulaşma.Bu işin temel hareketleri belli,aç youtubeden temel hareketleri tam öğren.Bir yerden sonra çok hızlı büyümeye başlarsın,bu işi öğrenirsin.Bak ben 1 yıldır spor yapamıyorum,sebebi ise 180kg leg press yaparken L5 fıtık olmam.Şükür iyileştim ucuz yırttım,kemer takmayarak,180kg kaldırarak,ben bu işi biliyorum diyerek bu duruma geldim.Allahtan tecrübeliydim şuan iyileştim ve geri döndüm.Zamanında bir hoca bana her şeyi öğretmişti,onun hatırına bende onun bana söylediklerini sana söylüyorum.Bol şans!

Evet hocam form konusuna çok dikkat ediyorum. Sakatlanmak en son isteyeceğim şey. Bu programda değişikler yapsanız neler yapardınız peki?
Bekle,benim hazır programlarım var,bir iki tane atayım 3 ay birini 3 ay diğerini uygula kendine göre olanı seç,kendine göre modifiye et.

Narcuria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Farketmez,sadece bu işin herkeste farklı etki bıraktığını iyi bil.Öyle fitness hakkında bilip bilmeyen herkes konuşur,sen söylenen her şeyi uygulama çümkü bende işe yarayan sende işe yaramayabilir.Sadece bedenine zarar vermeyecek şekilde kendini keşfederek çalış,asla anabolik stereoid işine bulaşma.Bu işin temel hareketleri belli,aç youtubeden temel hareketleri tam öğren.Bir yerden sonra çok hızlı büyümeye başlarsın,bu işi öğrenirsin.Bak ben 1 yıldır spor yapamıyorum,sebebi ise 180kg leg press yaparken L5 fıtık olmam.Şükür iyileştim ucuz yırttım,kemer takmayarak,180kg kaldırarak,ben bu işi biliyorum diyerek bu duruma geldim.Allahtan tecrübeliydim şuan iyileştim ve geri döndüm.Zamanında bir hoca bana her şeyi öğretmişti,onun hatırına bende onun bana söylediklerini sana söylüyorum.Bol şans!

Bekle,benim hazır programlarım var,bir iki tane atayım 3 ay birini 3 ay diğerini uygula kendine göre olanı seç,kendine göre modifiye et.
Geçmiş olsun ve çok teşekkür ederim hocam ?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bu program biraz ağır bir program,istersen programdaki günleri değiştir.Örneğin göhüs ve tricepsi aynı güne al kendine göre uyarla,3x12 değil de 3x8 tekrar yap.Kardioyu omuz gününden çıkar bacak gününe ekle.Mesela kollarım ilk zamanlar çok küçük olduğu için cumartesi ekstra yüksek karbonhidratlı biceps tricep günü yapıyordum.Bu Rich piana'nın taktiğiydi ve bende çok işe yaramıştı.Dediğim gibi 3 ay sadık kalmak şartıyla kendine uygun düzeni bulmaya çalış

programı buraya ekleyemedim drive hesabımdan indir;

Son düzenleme:

Narcuria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu program biraz ağır bir program,istersen programdaki günleri değiştir.Örneğin göhüs ve tricepsi aynı güne al kendine göre uyarla,3x12 değil de 3x8 tekrar yap.Kardioyu omuz gününden çıkar bacak gününe ekle.Mesela kollarım ilk zamanlar çok küçük olduğu için cumartesi ekstra yüksek karbonhidratlı biceps tricep günü yapıyordum.Bu Rich piana'nın taktiğiydi ve bende çok işe yaramıştı.Dediğim gibi 3 ay sadık kalmak şartıyla kendine uygun düzeni bulmaya çalış
Tekrardan teşekkür ederim hocam

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bence ilk attığım temel programı uygula,sonra son attığımı bahsettiğim gibi düzenle ve kullan.6 ay boyunca kimseye soru sormayıp sporuna odaklan o zaman öğrenirsin bu işi.Ama benden sonra birinden akıl alır ya da başka bir düzen öğrenirsen her zaman son konuştuğun kişi sana doğru çalışma sitilini söylemiş sanarsın.Çünkü bu spor böyle herkes haklı ama sorun şu ki herkesin söylediği çalışma sitili herkeste etkili olmuyor.Bu öznel bir spordur,kendini tanımaya çalış

Tekrardan teşekkür ederim hocam
İyi çalışmalar