Chp'ye neden oy vermeli / vermemeli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Azgın azınlığın, sessiz çoğunluğa tahakkümü diyoruz biz buna. Bilgi yok, fikir zaten yok. Sadece, köşeye sıkışınca salya sümük saldırma var.

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Tamam siz, zamanında mağdur edebiyatı yapıp gün gelince başımıza faşist kesilen ak-it okumaya devam edin.

Kusura bakmayın size katılmayacağım. Çünkü adamlar hâlâ mağdur. Pkk kandırmış, iran kandırmış, abd kandırmış…

Ha birde rusya vardı.

Ha birde cemaat.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Hadi bu aktroll ler para için yapıyorlar anlayabiliyorum, bu 17 aralıklar ve daha binlercesi ortaya çıkınca ben akp liyim diyenler kendilerini nasıl avutacaklar, tüh nasılda inanmışım diyecekler.

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Hadi bu aktroll ler para için yapıyorlar anlayabiliyorum, bu 17 aralıklar ve daha binlercesi ortaya çıkınca ben akp liyim diyenler kendilerini nasıl avutacaklar, tüh nasılda inanmışım diyecekler.

Bakın size bir samimiyet testi önereyim. Bu teste göre karşınızdakinin samimiyetini anlarsınız.

17/25 aralık operasyonu münasebetiyle akpye hırsız diyen cemaate, muhalefete hain diyen, ağıza alınmadık laf söyleyen, edilmedik hakaret bırakmayan bir akpliye şu soruyu sorun; 17/25 aralık için " günah işleme özgürlükleri ellerinden alındı" diyen akpli mv'ye (külünk ), "eskiler %70 çalıyor %30 yapıyordu ama akp %70 yapıyor %30 çalıyor" diyen profa ne gibi bir tepki gösterdiler?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
7 haziran seçimlerini en yakın tahmin eden anket şirketi KONDA son yaptığı anketi açıklamış...

AKP %40.7 CHP %30.4 MHP %14.3 HDP %11.8

hadi geçmiş olsun troller

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bakın size bir samimiyet testi önereyim. Bu teste göre karşınızdakinin samimiyetini anlarsınız.

17/25 aralık operasyonu münasebetiyle akpye hırsız diyen cemaate, muhalefete hain diyen, ağıza alınmadık laf söyleyen, edilmedik hakaret bırakmayan bir akpliye şu soruyu sorun; 17/25 aralık için " günah işleme özgürlükleri ellerinden alındı" diyen akpli mv'ye (külünk ), "eskiler %70 çalıyor %30 yapıyordu ama akp %70 yapıyor %30 çalıyor" diyen profa ne gibi bir tepki gösterdiler?

Sadece o mu bunların hiçbirine tepki göstermediler, kimisi şahsi çıkarları için, kimisi makam korkusundan, kimiside gerçekleri görmemek için gözlerini kapatmış.

Bunlara rağmen hala akp, akp diyen birine bişey demeyin artık.

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Sadece o mu bunların hiçbirine tepki göstermediler, kimisi şahsi çıkarları için, kimisi makam korkusundan, kimiside gerçekleri görmemek için gözlerini kapatmış.

Bunlara rağmen hala akp, akp diyen birine bişey demeyin artık.

Bakın ben farklı bir şey söylüyorum. Bunlara tepki göstermemelerini (kendi mantıkları içerisinde (araki bulasın)) anlarım ama bu insanlar akpye hırsız değiniz zaman demediğini bırakmıyor.

YORUMSUZ

http://youtu.be/azATKjtL1Ro

akpli arkadaşlardan bu mv'ye ne gibi tepki gösterdiklerini yazmalarını istirham ediyorum.

Ezcümle: akp, konu bakanlar, rte ve ailesi hırsızdır.

Sakın bana saldırmayın Bunu ben demiyorum akp eski mv'si metin külünk bey söylüyor.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Küfür ve hakaret kalitesiz insanların işidir. O yüzden alıntılara cevap vermiyorum. Takındığınız ucuz tavır, yukarıdaki tanımlamalarımı doğrular nitelikte. Aöf'ün Üniversite sayıldığı bir ülkede, bilgisiz insanlarla fikir yarıştırmak ne kadar doğru o da tartışılır.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Küfür ve hakaret kalitesiz insanların işidir. O yüzden alıntılara cevap vermiyorum. Takındığınız ucuz tavır, yukarıdaki tanımlamalarımı doğrular nitelikte. Aöf'ün Üniversite sayıldığı bir ülkede, bilgisiz insanlarla fikir yarıştırmak ne kadar doğru o da tartışılır.
2 yıllık örgün eğitim üniversite hayatımdan sonra bazı şartlar nedeniyle çalışmaya başlayıp açık öğretimden lisans tamamlamam yani açık öğretim fakültesi okumam cahillik ise en cahil benim , en bilgisiz de benim. Ya sen nesin ?

"Küfür ve hakaret kalitesiz insanların işidir. " bu cümlene ise harfi harfine katılıyorum ama sonraki söylediğin cümlelerdeki hakarete giriyor . Şahsen böyle algılıyorum.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
2 yıllık örgün eğitim üniversite hayatımdan sonra bazı şartlar nedeniyle çalışmaya başlayıp açık öğretimden lisans tamamlamam yani açık öğretim fakültesi okumam cahillik ise en cahil benim , en bilgisiz de benim. Ya sen nesin ?

"Küfür ve hakaret kalitesiz insanların işidir. " bu cümlene ise harfi harfine katılıyorum ama sonraki söylediğin cümlelerdeki hakarete giriyor . Şahsen böyle algılıyorum.

Belki ezmek diyebilirsin ancak hakaret edecek kadar düşürmem kendimi. Benim lafım fikir kırıntısına sahip olmayan insanların, köşeye sıkışınca hemen hakarete başvurmalarına. Yoksa fikriyle beni altetsin, öpüp başıma koyarım.

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Akp günlüklerini yayınlayan nokta dergisinden. Dikkatinizi çekerim, bu günlükler yüzünden dergiye sansür uygulandı.

YORUMSUZ

e264d371b99231846ee8c06133900d6a.jpg

Ş

şakird

SDN Okuru
"Aralarında gezinin, onlardan biriymiş gibi davranın ve AKP dışında bir partiye oy vermeleri için ne gerekiyorsa yapın" dedi Abi.Abi'sinin kardeşi emri yerine getirmek için çalışıyor."AKP'ye neden oy verilmemeli" diye post açar, benzer açılan post'ta çalışmalara devam edilir.Biz eleştirince Aktrol(Başharfi büyük) oluruz, ama onlar hocasından feyzli özgür düşünce adamlarıdır.Devrimci Sosyalist Ulusalcı Şakirdler.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Ceza hukukçusu Profesörü 6 milyon lira dolandıranlardan birisi de CHP Şanlıurfa 10. sıra adayı çıkmış. Adamlar daha adayken başlamış icraate.

Onur89TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çünkü

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Uzatmayacam gozumden tamamen düştüler artik benim icin ha hdp ha chp ayni gözümde kendi gorusumu yazdim.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Chp ye neden oy verilmemeli ?
chp kuruldupu günden beri beri ülke ve dini değerleri alaşağı ederek bugünlere hep kriptolar sayesinde gelmiş ve herzaman uydurma hikayeler kişilikler değerler öne sürmüştür. Geçmişte ne olduğuna gerek paylaşımlardaki belgeler gerekse google dan atatürk ve chp nin gerçekte ne olduğunu araştırarak görebilirsiniz.
bugünlere gelindiğinde yıllardır iktidar olamamış ve hep muhalafette kalıp muhalefet bilemyapamamış muhalwfet olmanın gereği ülkeyi kalkındıracak hareketler iken hep takoz koymaya çalışmış bir partiden şimdilerde düşmanınım düşmanı dostumdur felsefesiyle asıl amaçlananı gayrı meşru açıklamalarla ve hareketlerle cumhurşyetçilik atatürkçülük halkçılığın uzağında başta terör ve terör partisine destek olmuş paralel yapı denilen safsata yıllardır var iken akp ile samimileşmiş niyeti ortaya çıkıncada akp nin kenara ittiği bu yapıyla kol kola gezip paraleli meşru gösterip kolkola gezinmeyi mağdur oldupu için yanındayım edebiyatıyla süsleyen bir parti konumundadır.
chp kk bşın geçtiği günden bugüne kripto ermenilerin hakimiyetine girmişzavallı halkçı ve atatürkçü geçinenleri bir güzel uyutup hala oylarını almaya devam edip hdp ile kol kola gezip ( ki hdp de kripto ermenilerin elinde olduğunu unutmayalım) ülkwyi daha iyi nasıl parçalarız nasıl daha iyi gizlenip insanları kandırırız ekseninde hareket eden bir parti durumundadır.
chp nin keipto ermenileri türküz diye türkleri kandırır oylarını cebşne alır hdp nin kripto ermenileride kürdüz diye kürtleri kandırır bu gayet normal.
Chp ve hdp bu ülkenin gizli düşmanları olduğu için haliyle ülkeyi parçalamaya azmetmiş olan bu güç odaklarına gerçek türk kürt zaza çerkez alevi vs kardeşlerim özgürlük halkçılık cumhuriyetçilik atatürkçülük atatürk partisi ezilmişlik kimliksizlik özerklik inadına şu partisi anti akpcilik anti islamcılık ekolüyle hareket eden bu oluşumlara dünya ve türkiye medyasınca anti akp ve rte kampanyasına halkın iradesine saygısızlığa hor görmeye oy karşılaştırmasına oy vermedeki eğitim düzeyiyle düşünceye saygısızlığa gözünüzü açın uyanın bu iki partini bu ülkeye hiçbir katkısı olup olmadığını araştırıp bakınbu iki partiye oy vermeyenlere sorun böylece daha berrak bir seçim veya seçimsizlik duyarlılığına erişirsiniz.

son olarak mhp seçmenlerine birkaç sözüm olacak.
mhp koalisyondan bu yana iktidar yüzü görmedi bu gidişlede göremeyecek gibi lakin koalisyondan bu yana %1-2 oy artışı sağlamış bir partinin öz değerlerini milliyetçilik ülkücülük vs (ırkçılığın uzağında kutuplaşmanın uzağında, sözde değil özde ve içsel söylemle kardeşliği) merkeze taşıyıp ülke düşmanlarına karşı bir olmak yolunda mhp ile akp nin birleşmesini tek vucut olup dosta güven düşmana korku salması yolunda ilerleyin.
partiyi akp he akp yi mhpye yaklaştırın yakınlaştırın.
bunu çevrenizdede paylaşın ki zemin hazırlansın yoksa hayalden öteye varmaz.
ülkücü anilerinizi kardeşleriniİ ikna edip partinin başındaki adamın yapacak bişeyi kalmaz hale gelsin yoksa bu parti bu kafayla hep geriye gidecektir. Böylece ülkede bu hainlere kalacak buna gö yumulmuş olunacaktır.

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Benim chpye sempatim ATATÜRKÜN partisi olduğu içindi .. fakat şuan chpnin başındaki kılıçdaroğlu o kadar çok oy kaybı yaşatıyor ki bu partiye .. ve bunu partinin diğer üyeleri neden hala somut adımlar atmıyor bilmiyorum .. Muammer ince yada Mustafa Sarıgül başkan olmalı bence ..

Ne olursa olsun zihniyeti ortadoğu olan ve teröristlerle işbirliği yapıp haburda karşılayan onlara resmi dil veren resmi kanal veren , yüz verip tepemize çıkaran akpye kesinlikle oy vermeyeceğim ..

Ama Chpyede malesef başka parti olmadığı için vereceğim ..

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;6cdOiNbhjtw]https://www.youtube.com/watch?v=6cdOiNbhjtw[/video]

[video=youtube;z6C-nrANX1E]https://www.youtube.com/watch?v=z6C-nrANX1E[/video]

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
AKP'nin bıraktıklarını CHP sahipleniyor.

Örnekler:
Esed
Fettullah Gülen
HDP

CHP'nin kendi öngörüsü yok. Başkalarının vazgeçtiklerinden yarar umuyor.

CHP ülke'nin geleceği için ne vaad ediyor ?
Hiç bir şey, Belilrli kesimlere rüşvet teklif ederek oy satın almaya çalışıyorlar.

SDNx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Çok eskiden beri takip ettiğim SDN'nin foruma bugün ilk defa yazıyorum.
Ben öncelikle geleceğimi sonra Türkiyeyi düşünürüm. Bilgisayar müh. 2014 mezunuyum askerlik öncesi ve sonrası
1 yıldır iş arıyorum ve işsizim. Arkadaşlarımın çoğu çevre(Dayı) vasıtasıyla girdiler bir yerlere iyi veya kötü ve bu durumun en kötüsü de düşük maaş ile. Her yer üni.li her yer mezun. Beni düşünmeyen devlete ve o devlete oy veren halka kılı kırk yarsa umrumda olmaz. Çok ciddi büyüyen bir işsizlik problemi var ama cami, double yol ve havalimanı vs. benim karınımı doyurmayıp aksine vergi ve hırsızlık olarak geri dönüyor. O yüzden AKP ye oy verilmemeli, geleceğimizi düşünmeliyiz. Keşke herşey bıyıklar kadar masum olsa. Çabalarımı ve Hakkımı yiyenlere haram, zarar, ziyan olsun..

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Türkiyenin ekonomisinin bel kemiği İnşaat sektörü. O sektör durakladığı zaman, ekonomimiz çöker. Diğr önemli sektörler, bir zamanlar textil'di, Avrupa ve Amerika türk textiline kota koyunca, çoğu yatırımcı iflas etti. Bir de Çin piyasaya girince, sektör hepten çöktü. Başka önemli bir sektörümüz Turizm. Avrupalıların hizmetini yapıyoruz. Bilişimde gelecek var, karamsar olma. İnternet'te iş ilanları siteleri var. Kariyer.net en iyisi. Hepsine üye ol ve her bulduğun uygun iş ilanına başvur. Her zaman öğrendiğin mesleği icra edemiyorsun. Bir kere başvurdunmu, onlar seni, çalışıyor olsan dahi, uygun ilanlar çıktığında haberdar ederler. Ben de tanıdık vasıtası ile işe girmiştim. İşverenler işe alacakları kişiyi önce tanımak ve güvenebilmek isterler. Çok gezersen çok tanıdığın olur. Genelde aynı meslekten kişiler birbirlerini tanırlar ve onların sözleri referans olur. Ne CHP, ne MHP ne de AKP iş bulmazlar. Kendi işini kendin görebilmelisin. Mesleğin ilei ilgili konumlara sahip olupta tanıştığın hiç kimseyle teması koparma. Bol şanş.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Türkiyenin ekonomisinin bel kemiği İnşaat sektörü. O sektör durakladığı zaman, ekonomimiz çöker. Diğr önemli sektörler, bir zamanlar textil'di, Avrupa ve Amerika türk textiline kota koyunca, çoğu yatırımcı iflas etti. Bir de Çin piyasaya girince, sektör hepten çöktü. Başka önemli bir sektörümüz Turizm. Avrupalıların hizmetini yapıyoruz. Bilişimde gelecek var, karamsar olma. İnternet'te iş ilanları siteleri var. Kariyer.net en iyisi. Hepsine üye ol ve her bulduğun uygun iş ilanına başvur. Her zaman öğrendiğin mesleği icra edemiyorsun. Bir kere başvurdunmu, onlar seni, çalışıyor olsan dahi, uygun ilanlar çıktığında haberdar ederler. Ben de tanıdık vasıtası ile işe girmiştim. İşverenler işe alacakları kişiyi önce tanımak ve güvenebilmek isterler. Çok gezersen çok tanıdığın olur. Genelde aynı meslekten kişiler birbirlerini tanırlar ve onların sözleri referans olur. Ne CHP, ne MHP ne de AKP iş bulmazlar. Kendi işini kendin görebilmelisin. Mesleğin ilei ilgili konumlara sahip olupta tanıştığın hiç kimseyle teması koparma. Bol şanş.

çok güzel açıklamışsın. bizim insanlar hala partileri kurtarıcı olarak görüyorlar ve bu gerçekten çok trajik. kurtarıcı karaoğlanları ne çabuk unuttu bu insanlar. hadi eskiler cahildi, kapıldı gittiler bu basit sloganlara diyoruz ama yıl olmuş 2015, günümüz gençliği nasıl hala bir partinin gelip ülkeyi kurtaracağına ve kendisine iş bulacağına ümüt bağlar, gerçekten enteresan.

ülkeyi siyasi partiler özgürleştiremez ve de güzelleştiremez arkadaşlar. bu söylediklerimi halklar başarabilir ancak. siyasi partini yapacağı iş sadece halkıyla didişmemek ve yatırımları mantıklı kullanabilmektir.

bir haber sitesindeki haberin altında bir yorum gördüm, kanım dondu yemin ederim. adam yazmış ki, "2 tane erkek çocğuğum var, x parti iktidara gelsin, varsın iki oğlumun da ölüsünü göreyim razıyım."

bu zihniyetler ancak bu ülkeye felaket getirir.

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
iktidarin hayalini bile kuramayacklara halk iktidar vermez.
bu parti kimin partisi veya amaci ne olursa olsun.
chp rüyasinda iktidari görse hortlak görmüs gibi uyanir

Reaksiyon puanı
16,118
sizin gibi aktroll'lere inat her zaman CHP'ye oyumu vericem herkesinde oyunu vermesini sağlıcam.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
sizin gibi aktroll'lere inat her zaman CHP'ye oyumu vericem herkesinde oyunu vermesini sağlıcam.
Ben chpye verecek olsam bile burda yazıp en azından kendimi rezil etmem gider gizli gizli veririm ya arkadaş kılıçdaroğlu dedigimiz adam bırak ülkeyi süpermarket yönetemez düşünmeye çalışıyorum da olmuyor gülme geliyor adam doğru düzgün konuşamıyor bile ülke ziyaretine gittiğinde millletçe kafamızı kuma gömeriz artik o durumu düşünüyorum da yine olmuyor gülme geliyor insana ya reklamda bile gülüyorum acaba söylüyor kendi inanıyor mu yapacağına bahçeli bile daha iddialı geldi bana :D
Chp de bir kadın vardı düzgün emine ülker tarhan o bile dayanamadı kılıçdaroğlu na siz nasıl düşünüyorsunuz onu çözemedim.

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
chp 'nin artık din düşmanı olduğu söylenemez. chp ye cogunluk alevi insanlar oy veriyor alevilerde islamdan tek farkı ibadet şekilleri. allah muhabbed ali diyorlar. yani chp artık din düşmanı değil herkes istedigi dini yaşayabilir yaşatabilir. chpyi tamamen savunmuyorum ancak şu durumda en iyi parti chp olarak düşünüyorum.

bu arada ülkemiz gittikçe kötüleşti. 10 sene önceki türkiye degil. akp suçlamıyorum sadece söylemek istiyorum içimdekiler. insanlarımız değişti. televüzyon internet bizi bitirdi! aile ortamımızı yok etti. örf adeti bitirdi daha da bitirecek. halimizden nefret ediyorum. çocuklarımız genç yaşta her şeyi biliyolar internet ve saçma sapan diziler yüzünden. sadece söylemek istedim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...