Cehennem Melekleri

Bu konuyu okuyanlar

TehPARADOX

Profesör
Katılım
6 Ağustos 2009
Mesajlar
2,143
Reaksiyon puanı
44
Puanları
0
Cehennem Melekleri

expendables_poster_m.jpg


Böyle kadro görülmedi. Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Randy Couture, Steve Austin, David Zayas, Giselle Itie, Charisma Carpenter, Gary Daniels, Terry Crews ve Mickey Rourke. Durun daha bitmedi, filmin konuk oyuncuları; Bruce Willis ve Arnold Schwarzenegger. Anlayacağınız Hollywood’un aksiyon sever kaslı, kuvvetli, yaşları ilerlese de her daim dövüşken ağabeyleri bir arada.

Dünyaca ünlü aktör, yönetmen, yapımcı Sylvester Stallone, yine sansasyon yaratacak bir filmle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Sylvester Stallone bizzat kaleme aldığı ve yönettiği ‘Cehennem Melekleri’nde dövüş ve aksiyon türünün neredeyse bilinen tüm ünlü yüzlerini bir araya toplamayı başarmış. Tabi kendisi de başroldeki yerini almış.

104090.jpg


Kimler yok ki; son yıllarda bu türün vazgeçilmez oyuncuları Jason Statham ve Jet Li; Stallone'nin ‘Rocky 4’te kapıştığı Dolph Lundgren; pek çok farklı rolde izlediğimiz tecrübeli aktör Eric Roberts; Yıldızı son yıllarda yeniden parlayan ünlü aktör Mickey Rourke ve konuk oyuncu olarak usta aktör Bruce Willis ile artık California valisi olan Arnold Schwarzenegger.

Filmin Konusuna Gelince…

Cehennem Melekleri, bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesinin anlatıldığı; aksiyon sinemasının en gözde aktörlerinin yer aldığı olağanüstü kadrosuyla dikkatleri çeken 2010’un en iddialı aksiyon-gerilim filmlerinden biri.

Yeni görevleri nedeniyle ülkeye gizlice giriş yapan özel birlik kısa sürede hiçbir şeyin kendilerine anlatıldığı gibi olmadığını fark eder. Akabinde ekip kendini büyük bir yanılsama ve ihanet içinde bulur. Olaylar kontrolden çıkmaya başladığında ve masum hayatlar tehlike altına girdiğinde bu ekip çok daha büyük bir düşmana karşı mücadele etmeye başlar. Bu kardeşler takımını yok etmek adına onları bu görevin içine sokmuş olan ve geleceklerini tehdit eden kişiye karşı…

104092.jpg


Barney Ross kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adamdır. Hayatında ilişki içinde olduğu şeyler oldukça sınırlıdır ve kamyonu ile uçağının dışında ilgisi dahilinde olan tek şey ekibindeki askerlerdir. Ross’un ekibinde eski bir SAS komandosu olan Lee
Christmas (Jason Statham), yakın dövüş uzmanı Yin Yang (Jet Li), silah uzmanı Hale Caesar (Terry Crews), Toll Road (Randy Couture) ve Gunnar Jensen (Dolph Lundgren) yer almaktadır.

Gizemli biri ekiple iletişim kurup sadece Cehennem Melekleri’nin kabul edeceği bir iş önerdiğinde, aslında hedef ve görev son derece sıradan görünmektedir. Görev, yıkıcı bir diktatör olan General Gaza’nın (David Zayas) devrilmesini sağlamak ve küçük bir ülkenin büyük zulüm gören halkını diktatörlük rejiminden kurtarmaktır. Ancak işler kısa sürede çığrığından çıkacak ve ihanet ekibin zor durumda kalmasına neden olacaktır.

Yapım Çalışmaları Hakkında

Sylvester Stallone bizzat kaleme aldığı bu hikayeyi yaratmaya başladığında, keskin hatlara sahip olan ve türün tüm gerekliliklerini kullanan bir aksiyon yaratmayı planladığını dile getiriyor. “Hayatta birbirilerinden başka hiç kimsesi, kendilerini sorumluluk altında tutacak bir aileleri ya da özlemini duyacakları herhangi bir kökleri olmayan erkeklerden, savaşçılardan bahsetmek istedim” diyor Sly. Kendisine ilham kaynağı olan filmlerin isimlerini vermekten de hiç çekinmiyor; The Dirty Dozen ve Dogs of War. Bu filmlerin gerçekten savaşçı erkekler hakkında olduğunu düşünüyorum diyor aksiyon sinemasına adını altın harflerle kazıtmış olan Stallone.

104093.jpg


Uzun yıllardır Stallone filmlerinin yapımcısı olarak karşımıza çıkan Kevin King ise, Cehennem Melekleri gerçek anlamda bir aksiyon olmasına rağmen, yaratılış sürecinde Sylvester’ın önem verdiği şey aksiyon değildi. Sly için senaryo aşamasında en önemli olan şey gerçekten ruhu olan bir hikaye olmasıydı diyor King. Eğer gerçek bir hikayeniz yoksa, içinde ne karda büyük oyuncular yer alırsa alsın, gerçek bir filminiz, hatta bir filminiz bile olmayacaktır diyor ünlü yapımcı.

Senaryoyu tamamladıktan sonra ise kendilerini en çok zorlayan şeyin oyuncu seçimi olduğunu söylüyor King. Ve bu filmi Rambo çizgisinden, Sly’ın üzerine oturmuş olan bu kimlikten uzak tutmak, yepyeni bir karakter hatta karakterler yaratabilmek için çok uğraştıklarını söylüyor. Beyazperdede birer dev gibi duran bu aksiyon kahramanlarının, tüm güçlü yanlarına rağmen hikayede ayrıntılı olarak yer almaları gerektiğine ve tüm zayıflıklarıyla filmin bir parçası olmaları gerektiğine inandığını söylüyor. İkimiz de tamamen aynı fikirdeydik diyor King. Tüm oyuncu seçimlerini, hem bu güçlü savaşçı kimliğiyle filmde yer alabilecek hem de gerçek anlamda karakter oyunculuğu sergileyebilecek aktörler üzerinde durarak yaptıklarını de özellikle belirtiyor. İşte Cehennem Melekleri’nin bu olanüstü oyuncu kadrosu tüm bu ayrıntıların üzerinde durulularark özenle bir araya getiriliyor.

Kaynak
 

özgür deniz

Asistan
Katılım
18 Ekim 2009
Mesajlar
423
Reaksiyon puanı
15
Puanları
18
ben bu filmi indiririm izlerim sonra 720p olanını indiririm yeniden izlerim sonra arkadaşlarla hadi bi film izleyelim denildiğinde yeniden izlerim sonra unuturum :)
 

SwateR

Rektör
Katılım
19 Nisan 2009
Mesajlar
10,200
Reaksiyon puanı
641
Puanları
113
Sylvester Stallone, Jet Li.Şu ikisi yeter zaten :thumbup1:
 

Son mesajlar

Üst