Casper c300 model bilgisayara kolonya dökülmesi sonucu ekran kararması

Bu konuyu okuyanlar

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar merhaba benim c300 model laptop um var hemen hemen 10 gündür bekliyorum ve kolonya hiç bir şekilde uçması bende buraya yazmaya karar verdim ekranımın belirli bir kısmı karanlık görülebiliyor ve aşırı karanlık olmasada karanlık ne yapabilirim

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kaliteli kolonyalar uçucu özelliktedir diye biliyorum. Ekranı söküp aradaki filmleri temizlemek tek çözüm diye biliyorum. (Ev kullanıcısı bunu yapamaz.)

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Ekranda görüntü var ama karanlık mı? Bilgisayar açıkken cep telefonun led i ile yakından ekrana gezdirip görüntü varmı bir bakın. Genelde ekranın alt tarafında lcd nin florasan inverteri olur. İnverter arızalandığında florasanı yakmaz bu yüzden ekran içeriği görünmez. Sanırım kolonya inverterin arıza yapmasına sebep olmuş. Teknik bir kişinin bakması gerekir.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ekranda görüntü var ama karanlık mı? Bilgisayar açıkken cep telefonun led i ile yakından ekrana gezdirip görüntü varmı bir bakın. Genelde ekranın alt tarafında lcd nin florasan inverteri olur. İnverter arızalandığında florasanı yakmaz bu yüzden ekran içeriği görünmez. Sanırım kolonya inverterin arıza yapmasına sebep olmuş. Teknik bir kişinin bakması gerekir.
Hocam aynı sorunu yaşadım hatta tamirciye götürdüm. Bataryayı çıkarınca düzeldi.