Canım sıkılıyor...

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Evet... Canım sıkılıyor. Genel Cerrahım (Henüz gelismedim) hastanede su anda isim yok. Acil nöbetim 3 gün sonra. Off ne yapabilirim. Bi şeyler yazın konuşalım işte ?

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Can sıkıntısından saatin içini açıp inceliyorum. Yanlışlıkla bozdum. Gitti güzelim saat

Reaksiyon puanı
6,381
Tavsiyem hobinizi yapın. Mesela hobiniz teknoloji ise bu forumda dolaşın, teknoloji videoları izleyin. Çok iyi oluyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Hobim çalışmak ama evden cikamiyorum yani hastane de isim yok
Ya da mesela dondurma yemeyi çok mu seviyorsunuz, o zaman dondurma alın ve istediğiniz kadar yiyin (Ramazandayız yani iftardan sonra eğer oruç tutuyorsanız) yani sizi mutlu edecek ama sıkmayacak şeyler yapın. Eğer bunları yapmazsanız genelde "Ana ne zaman bu saate geldik" dersiniz. Yani zaman çabuk geçer. Ve zaman çabuk geçiyorsa boş geçiyordur.

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Ya da mesela dondurma yemeyi çok mu seviyorsunuz, o zaman dondurma alın ve istediğiniz kadar yiyin (Ramazandayız yani iftardan sonra eğer oruç tutuyorsanız) yani sizi mutlu edecek ama sıkmayacak şeyler yapın. Eğer bunları yapmazsanız genelde "Ana ne zaman bu saate geldik" dersiniz. Yani zaman çabuk geçer. Ve zaman çabuk geçiyorsa boş geçiyordur.
Iftardan sonra dondurmaya yer kalacağını sanmıyorum ?? Hastalara biz sürekli diyoruz iftardan sonra fazla yemeyin mideniz yanmasın, bizi görseler iftar da ne derler acaba?

Reaksiyon puanı
10,325
Harbiden sigara içmeyin deyip sigara içiyor musunuz? (!)

Ben bizim hastane de tatlı yemeyin deyip iftarda 5-6 parça baklava yiyen, fazla yemeyin diyip 7 tane lahmacun yiyen diyetisyen biliyorum ??

Bizim kitabımızda Saf suresi 2. ayette, "Ey iman edenler, yapmadığınız şeyleri niçin söylersiniz?" diye buyurur, Cenab-ı Allah.

Ara sıra maalesef ki şu sigara denen meretten içtiğimiz oluyor. O yüzden hayatım boyunca kimseye "Bunu içme" diyemedim. Demek istediğimde de yüzüm kıpkırmızı oldu, diyemedim.

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Bizim kitabımızda Saf suresi 2. ayette, "Ey iman edenler, yapmadığınız şeyleri niçin söylersiniz?" diye buyurur, Cenab-ı Allah.

Ara sıra maalesef ki şu sigara denen meretten içtiğimiz oluyor. O yüzden hayatım boyunca kimseye "Bunu içme" diyemedim. Demek istediğimde de yüzüm kıpkırmızı oldu, diyemedim.
Bırakmaya çalışın. Bizim orada bazı hemşireler içiyor sonra da BeN hemşireyim işte bundan nefret ediyorum. Babam küçükken çok içerdi. O yüzden içmek istemem. Üni de sevgilimden ayrıldığımda 2 3 adet içmiştim o günden beri ağzıma sürmüyorum çok şükür

Reaksiyon puanı
10,325
Bırakmaya çalışın. Bizim orada bazı hemşireler içiyor sonra da BeN hemşireyim işte bundan nefret ediyorum. Babam küçükken çok içerdi. O yüzden içmek istemem. Üni de sevgilimden ayrıldığımda 2 3 adet içmiştim o günden beri ağzıma sürmüyorum çok şükür
Çok denedim, olmadı lakin. Çevremde bırakan çok insan oldu aslında. Ben az içerim, iki hatta üç günde bir paket içerim. Lakin günde iki, üç paket içen insanlar çok kolay bıraktılar da biz başaramadık maalesef. Galiba bu bize baba mirası gibi bişey. :) Rahmetli babam can verdiğinde elinde sigarası varmış! :)

Reaksiyon puanı
10,325