Çalıştığım okula yardım gerekiyor yardım eder misiniz?

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ağrı-Doğubeyazıtta 75.Yıl İlköğretim okulunda bilişim teknoloji öğretmeniyim. Okulumuz çok büyük 5 katlı ve iki bölümden oluşuyor. Ama okul harabe gibi. Okulumuza çok büyük yardım gerekiyor.
Yani 250.000-300.000 tl gibi. Okulda doğru düzgün kapı pencere tahta sıra elektrik-su-kalorifer tesisatı yok. Yani zamanında yapılmış gerisi boş verilmiş.

Daha doğrusu sizden kimden nasıl yardım isteyebilirim onun hakkında bilgi almak istiyorum. Veya da forumda yardım etmek isteyen veya yardım edebilecek birilerini tanıyan varsa bir yardımcı olursanız sevinirim sevgili SDN Okurları.
Saygılarımla.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Hocam bahsettiğiniz paralar ciddi miktarlar.
Bunu bir yardım kuruluşunun yapması da çok zor.
Bulunduğunuz yerin İlçe Milli Eğitimi ve kaymakamlığın direk olarak ödenek istemesi lazım.
Gelir mi gelmez mi bilmiyorum.
Dediğiniz gibiyse ordaki yetkililer nasıl görmüyor,okul çok kötü dediğiniz gibiyse

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet gerçekten kötü durumda ve çok büyük yardıma ihtiyacı var ama dediğiniz yerlerden bi fayda yok buralarda ne oluyorsa kişisel olarak kendi çabalarıyla oluyor. Evet istenilen miktar yardım toplamda çok ama düşüncem şu formumuzu binlerce kişi okuyor 300 kişi 1000 lira olmadı 600 kişi 500 tl yardım etse zaten toplanıyor veyada dediğim gibi şirket yada fabrikada çalışan birileri denk gelirse Eğitime %100 Destek Kampanyasından cebinden para çıkmadan bu yardımı yapabilir. Devlete ödeyeceği vergiden düşerek bu işi yapabilir. Malesef bu konuda SDN den başka bi çevrem yok bu yüzden öncelikle buraya başvurdum. İlgilenenlere 1300 öğrencimiz ve aileleri adına teşekkür ediyorum.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Toplum Gönüllülerine ulaşmayı deneyebilirsiniz, gençler bir atakla işin altından kalkabilirler belki? :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
SDN in üyesi çok ama yaş ortalamasını bir de düşünseydin...

Çoğunluk kendi işi olan, para kazanan kişiler değil 500 lira bile bu arkadaşlar için çok çok büyük bir rakam...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Çok Büyük Rakamlar Zaten Herşeyi Bir Anda Değiştirebileceğini Veya Herşeyi Değiştiribileceğini Düşünme !

Adım Adım Olur Anca !

Beyaz , Acun , Gülgen Ergen , Ali Ağaoğlu gibi Ünlülerimiz Bu Konulara Hassaslar Birer Mail Atmayı Deneyebilirsin! Belki Hepsi Olmaz Ama en Azından Bir Kısmı için Yardım Edebilirlir Diye Umuyorum!

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Niye yapılmasın ki? Sadece Anadolu Üniversitesi'nde 300.000 öğrenci var. Her biri 1 TL bağış yapsa tek başına o para bile yeter. Kokoş sanatçılara kalmadık.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet bir taraftan araştırıp dediğim gibi şirketlere mail atıyorum. Zaten dediğim gibi buradan direk maddi yardım beklemiyorum. Fikir vermenizde oldukça yardımcı olacaktır. Mesela bu ünlüler ilk anda aklıma gelmemişti.Firmalar yanında bunlarada mail atacağım. Teşekkürler.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elimden geldiğince çok yere mail atacağım.Tavsiyeleriniz doğrultusunda mailleri atmaya başladım.Yarın fotoğraflar ekleyip yollamaya devam edeceğim. TÜSİAD TUGİAD aklıma gelenler.Elimden geleni yapacağım dediğim gibi büyük bir iş olacak ama sizinde dediğiniz gibi adım adım.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Hevesinizi kırmayayım ama başka bir okul için çok cüzzi bir miktar yardım alabilmek için ulaşamadığımız yer kalmadı ama sonuç çıkmadı malaesef.Kimse pek yanaşmıyor.
Çünkü bu örnekler Türkiyede çok fazla.Herkes bu yolları deniyor.
Medyada yer alacak ki özellikle ulusal düzeyde, o zaman şansın açılır.
Bildiğim böyle bir okul için 2 Trilyon ödenek gelmişti.
Nedeni medyaya yansımıştı,acıklı bir şekilde de haber yapılınca,para su gibi aktı :)

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Diyorum ya bu site bu yüzden güzel dediğim gibi illa maddi yardım olmaz ama bu fikirler güzel.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
SDN olarak ta bir bankada hesap açıp havuz olarak kullanabiliriz herkes gönlünden geçen miktarda 3-5 birşeyler yatırır. İlerki işler için maya olur :)

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SDN olarak ta bir bankada hesap açıp havuz olarak kullanabiliriz herkes gönlünden geçen miktarda 3-5 birşeyler yatırır. İlerki işler için maya olur :)

Eğer ilgi olursa gerekli yasal altyapıyı oluşturup yada hiç olmazsa okul aile birliği hesabıyla alakalı birşeyler yapmaya çalışacağım çünkü gerçekten ihtiyacımız çok kış geliyor ve okul camlar eksik olduğu için çok soğuk oluyor hiç olmazsa kış için camları yaptırsak çok güzel olacak.