Çalışmayan klavye ve format sorunu

Bu konuyu okuyanlar

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1 saat önce call of duty 5 yükledim biilgisayarıma.oyuna girdiğimde hareket edemiyordum hiç bi tuş çalışmıyordu.bende mecburen reset çekmek zorunda kaldım.fakat bilgisayar açılınca gelen şifre ekranına geldiğimde klavyemin gene çalışmadığını fark ettim.fare çalışıyo ama klavye çalışmıyo.oyundan önce hiç bi sorun yoktu her şey gayet iyi çalışıyodu.virüs mü girdi acaba.xp cd sini taktım malesef gene klavye çalışmadığı için bi şey yapamadım.yeni format ettım tekrar atmak istemiyorum.virüs varsa bulabileceğimi tahmin ediyorum.ama tabi önce bi açmak lazım.nasıl çözebilirim bu sorunu.

teknomax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorunu dayıoğlu yaşadı klavye çalışmıyor diyordu. başka klavye getirdik yine aynı sorun sorun klavyede değil çünkü virüs yüklemiş pcye antimalware2009 diye bişey :) programla o virüsü temizledim 250 den fazla virüs buldu kayıt defterine izin vermiyordu klavyeye izin vermiyordu bazı programların açılışına da izin vermiyordu. önce programı kaldırdım güzelce virüsleri temizledik sonra kalvye kendine geldi nasıl oldu ise ilk defa karşılaştım böle bişey ile dediğin gibi xp cdsini takıncada izin vermiyordu conficker bile buldu ..

yeni klavyede dene öncelikle sorun klavyede olabilir.klavyede değilse sorun kalvyenin giriş yerinde olabilir kendi klavyeni başka bir pc de dene giriş yerinde de olabilir sorun... eğer siteminde antimalware2009 tarzı bişey yüklü ise kafasına göre bişeyler çıkıp tarama yapıyor ise o zaman malware programını indir. güzelce bir tarat eğerki virüs girdi ise inşallah çözüme ulaşırsın...

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ilk başta virüs sandım ama değilmiş şimdi yeni klavye aldım taktım ondan oluyomuş düzeldi yani.ama kalvye değilde virüs olsa dahi çözümü olmazdı.format atamazsın xp yi açamazsın galiba tek çözümü harddiski başka bir pc ye takıp biçimlendirmek.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Arkadaş bilgisayarı açamıyorum diyor. Önce açabilmesi lazım. Öyle değil mi?